ropusza pieśń

ropucha w polityce osiadła

rechoce po portalach dostojnie

aż pęka jej jad w zajadach

wojna

wojna na wojnie

 

trzeba skrzeczeć z lufy ust starych

skądś wyciągać pożółkłe treści

pism sprzed wieku a dla niej jare

wieści

wieści

 

kto komu kiedy i za co

kiedy? wczoraj bo dzisiaj jest git

kresy odzyskać bo ruskie mataczą

Gdzie Dmowski?

Piłsudski?

husaria i sznyt?

 

słomka jest potrzebna ropusze

nadmuchają i rośnie to w słoju

pęknie

ale obryzga pokoje

 

jak nikt

Średnia ocena: 3.1  Głosów: 15

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (19)

  • laura123 05.07.2021

    Otello, co za wiersz... chwalisz ostatnio chłam i chłam piszesz... nawet złośliwość ci nie wychodzi.
    Marniutko, panie poeta... leki odstawiłeś? Błąd!
    Hahaha

  • pansowa 05.07.2021

    :))) Jesteś meblościanko paździerzowa.
    Gdzież by ciebie mogło u u mnie zabraknąć? :)))

  • laura123 05.07.2021

    Ano weszłam, a tu ''poeta'' wiersze kleci, ale coś nieudolnie... weny zabrakło czy alkoholu we krwi?

  • pansowa 06.07.2021

    To na pewno zły wiersz wyrocznio.
    Kto nu się oparł twojej ocenie?
    Ja po prostu nie umiem pisać wierszy, a ty jesteś bezlitośnie obiektywna :)))

  • pansowa 06.07.2021

    By*

  • laura123 06.07.2021

    Czasami coś ci wyjdzie, chociaż połowicznie... ale, jak widać, lata świetności masz raczej za sobą, jeżeli chodzi o poezję. A z pisania ''na siłę'', to takie gniotki wychodzą.
    Niemniej oszukuj się, że jeszcze coś ci w duszy gra... chociaż tak szczerze mówiąc, to raczej smutne. Wypalenie.

  • pansowa 06.07.2021

    Oczywiście larwo.
    Dziękuję za oceną mistrzyni.

  • laura123 06.07.2021

    Proszę bardzo, Otello.
    Taką ocenę każdy, kto choć liznął poezję, ci wystawi. Innej się nie da. To chłam.

  • Dobra wróżka 06.07.2021

    Komu, kiedy i za jakie grzechy? Pansowo podkręć sobie lepiej ìturbo, bo w tym wierszu ledwo pyrkasz, aż ropuszce wstyd zapewne, że wmanewrowałeś ją w ten kit....

  • pansowa 06.07.2021

    Zróbcie sobie dobrze,:)

  • Szpilka 06.07.2021

    na ropucha

    miast rechotać on w zalotach,
    wylazł z błocka i tu mota
    o przebrzmiałym, niepotrzebnym,
    może ropuchowi... włójmy?

    "wojna
    wojna na wojnie"

    Prawdziwe, a słomka i ropuch w słoiku wymiata ?

  • JamCi 06.07.2021

    O ile temat już nudzi, to metoda dobra. Lekko i bystrze.

  • laura123 06.07.2021

    https://www.youtube.com/watch?v=JFBSvpBOjT4

  • Dobra wróżka 06.07.2021

    ?

  • pansowa 06.07.2021

    E tam, gwiazda orzekła, że nie umim (:

  • Szpilka 06.07.2021

    No chyba się nie załamałeś? Pamiętam czasy, gdy po portalach biegał szalony doktorek i ludzi strofował, że słabo piszą, inny niby poŁeta za Stowarzysznie poetyckie się przebrał i trollował do tego. No i się zwarli raz - doktorek ze stowarzyszeniem i przepadli w odmętach cyberprzestrzeni. Zawsze się znajdzie ktoś, kto chce rządzić i ludzi po kątach rozstawiać, widocznie mu się w życiu nie udało, to wetuje sobie w wirtualu.

    Ja Ci powiadam, że potrafisz pisać, a poniekąd się znam. O!

    A wiersze, jak to wiersze, raz wychodzą lepsze, a raz gorsze, bo pisanie to nie wypiekanie bułek z polepszaczem, gdzie wszystkie bułki zawsze ładniutkie i równiutkie wychodzą ?

  • pansowa 06.07.2021

    Ja nie umiem pisać
    .Wyrocznia tak rzekła.

  • Tjeri 07.07.2021

    Środki wyrazu solidne, acz średnie. Ale w punkt.

  • pansowa 07.07.2021

    Trochę męcząca jest.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania