Rozmyślania cz 2
To już koniec! Wakacje tak kochany przez nas wszystkich czas za parę dni będzie już tylko wspomnieniem. I z ciężkim sercem, oswajam się z myślą, że za cztery dni nie będę mogła spać do dziewiątej. A przez całą noc będę spała z myślą, że za niedługo zadzwoni budzik, który oznajmi, iż jest, już szusta i muszę wstawać. Jak ja tego nienawidzę! Czasami się cieszę, że to już ostatni rok mojej edukacji a z drugiej strony trochę się boję tego, co będzie potem. Bo do tej pory moje życie było jednym wielkim odliczaniem do ferii czy przerw świątecznych. A od przyszłego roku wakacje będą dla mnie pięknym wspomnieniem czasu, kiedy to przez dwa miesiące nie musiałam się o nic martwić. Jednak kiedyś trzeba z gąsienicy przeobrazić się w motyla i zacząć żyć na własny rachunek. A kto wie, może życie jeszcze mnie w tym ostatnim beztroskim roku zaskoczy. I moje życie na własny rachunek będzie dla mnie wiecznymi wakacjami.
Komentarze (86)
Super ! :-) Narazie stać mnie tylko na tyle Tina12, ale pozwolę sobie nieco więcej napisać później, ponieważ dałaś wile do myślenia...tekst o przemijaniu, tak bym na gorąco nazwał twe przemyślenia... :-) Świetne, 5+
Dzięki wielkie
Za niedługo... śmieszne. Szósta Tinka.
Po wakacjach zacznij się uczyć, przyda Ci się. Jesteś strasznie skoncentrowana na sobie, ciągle piszesz o tym swoim życiu, ciągle ja, ja i ja... proponuję poudzielać się w hospicjach, powinno pomóc otworzyć oczy... Pozdrawiam.
A ty o czym piszesz? Też o sobie i swoich miłosnych skrzypcach sfrustrowana zła kobieto.
Mam dobrą rade nie podobają się Ci moja grafomania to jej nie czytaj.
Spójrz w lustro. Kogo widzisz? No właśnie... weź sie ogranij, czasami to pomaga
Artbook komentarz dla betti...
Tina12 zobacz jak napisałaś to zdanie... nie podobają Ci się moja grafomania... nie podoba Ci się moja grafomania. Ucz się Tinka.
betti Udzielaj rad, bo one są dla ludzi, ale pomyśl o sposobie zwracania uwagi na rzeczy i sprawy, które należy poprawić w tekście pisanym...nad tym musisz popracować...
betti
Założe się że ty nigdy o niczym nie zaopminasz.
Artbook wybacz, nie potrafię bezmyślnie chwalić...
betti Przykład: cytuje: "Tina12 napisałaś ciekawe przemyślenia. Podoba mi się temat na, który zwróciłaś uwagę, ale, co myślisz o tym aby... (...)"
Tina12 zapominam, ale właśnie dlatego sprawdzam nie jeden raz, a kilka, przed publikacją. Dobry sposób.
betti nie bezmyślnie, ale KONSTRUKTYWNIE, a to już różnica...
Artbook to nie są ciekawe przemyślenia, tylko puste lale marzą o wiecznych wakacjach, ja bym się na nich zanudziła...
betti
Sprawdzam i pisownie wyrazów jeśli nie wiem prze jakie ż czy ó mam napisać.
Artbook a co jest konstruktywnego w Twoim chwaleniu?
Artbook swoją drogą ciekawą rzecz uchwyciłaś w swoim komentarzu...bezmyślnie, czyli bez pomyślunku, bez większego zastanowienia, może trzeba nieco więcej czasu aby napisać WARTOŚCIOWY komentarz...co o tym myslisz?
Tina12
A to że piszę o sobie to nie świadczy że muszę iść do hospicjum czy domu dziecka by patrzeć na cierpienie innych.
Tina12 patrz więc tylko na swoje i lamentuj... na pewno będzie lepiej.
Artbook kto Ciebie gonił, że wystrzeliłeś jak torpeda z chwaleniem...
betti
A może mi pisanie traktuje jako odskocznie od problemów.
"(...) kiedyś trzeba z gąsienicy przeobrazić się w motyla i zacząć żyć na własny rachunek."
betti czy MOJA pochwała jest TWOJĄ?
Tina12 nie odskakujesz pisząc ciągle o nich, dlatego napisałam, żebyś zobaczyła jak inni cierpią, to pomaga nabrać dystansu do siebie, może dzięki temu zobaczysz, że masz o niebo lepiej...
Artbook nie potrafiłeś uzasadnić swojego chwalenia więc jest bezmyślne, a może nie... może to inwestycja, która zaprocentuje tym samym...
betti co Ty bezduszności kobieto możesz powiedzieć.
betti
Spróbuje, ale nie moge obiecać że to co napisze będzie geniuszem literackim. A teraz życze wszystkim dobrej nocy.
Bezduszna*
Tina, mam radę, wymyśl sobie bohaterkę i jej przygody, i te dobre, które chciałabyś przeżywać, i te niekoniecznie łatwe, których bałabyś się.
Neurotyk kubełek specjalista od wszystkiego
betti "(...) kiedyś trzeba z gąsienicy przeobrazić się w motyla i zacząć żyć na własny rachunek." cytat stanowi rękojmie moich powyższych twierdzeń na Twój temat, a osobiste zdanie pozwól, że zostawie dla siebie...
Tina :)
Neurotyk
I wyjdzie z tego telenowela :)
Neurotyk ;-D
Tina12 lube dobrze napisane telenowele. Oglądałem z zamiłowaniem Plebanię.
Neurotyk
Plebania serial mojego dzieciństwa.
Neurotyk i znowu mnie doprowadziłeś do śmiechu ;-D
Tina12 kiedyś, szczególnie pierwsze 200, 300 odcinków było to dobre.
Neurotyk To prawda ten serial wywołuję burzę śmiechu, humoru i czego tam chcecie... ;-)
Tina, Betti ma sporo racji. Zobacz o czym opowiadała, i jak, Plebania. Ile ludzkich historii do opisania, opowiedzenia.
Artbook fajny był, ciepły, skromny, zabawny :)
Artbook fajny był, ciepły, skromny, zabawny :)
Tina12 nikt nie wymaga geniuszu, tylko żal patrzeć jak się męczysz.
Byłam dosyć długo wolontariuszką... wracałam do domu i wyłam nad swoją bezradnością, bezsilnością. Mogłam tylko patrzeć jak odchodzą niewinne dzieci i trzymać je za rękę, opowiadać bajki. Myślałam, że to jest nic, a to dla nich było bardzo dużo. Spróbuj, gwarantuję Ci, że zapomnisz o sobie...
betti żałosna jesteś. Bo gdybyś była wolontariuszką, to byś była inna, a nie taka wredota.
betinka chcesz, żebym traktowała Was tutaj jak chorych ludzi?
betti Kurczę...po tak wrażliwej osobie jak Ty spodziewałbym się więcej po komentarzach, spodziewałbym się więcej zachęt, dobrego słowa i rad z wyczuciem, bo przecież tego należałoby się spodziewać po wolontariuszce...
betti Ty jesteś już lekarzem, psychologiem, psychiatrą, nauczycielką, pedagogiem, poetką, artystką i masz tyle do powiedzenia. Twoje rady i niczyje więcej. Alfa i omega. Pokory trochę
betti jak traktowałaś ludzi będąc wolantoriuszką?
Artbook biła linijką po glowie
Neurotyk Cezary Żak jak dla mnie świetny aktor, nie wiem kak dla Ciebie, ale fajnie byłoby go jeszcze zobaczyc w jakieś fajnej roli
Artbook a kto powiedział mi tutaj poza Neurotykiem dobre słowo, kto podziękował za poprawienie tekstu, wyłapanie błędów? Znasz takie osoby, bo ja nie. Przecież nie musiałam tego robić, ale chciałam pomóc. Jednak zawsze zachowywaliście się właśnie jak geniusze... jak śmiem napisać, że coś jest złe, źle napisane... i to we mnie nie pokory?
Artbook Ja osobiście wracam do jego ról związanych z MIDOWE LATA :-) To było coś...;-D
betti nie zapominaj o mnie :)
Caroline sorry.
betti Przepraszam.
betti Tak pewnie było. Twoje uwagi i rady były trafione, ale pewnie przez Twoją treść źle odebrane, ale wierz mi że masz wartość na tym portalu i masz tu co robić :-)
Artbook załóż z Betti TWA
Artbook A jaką wartość?
Gregor Oj, tam, Oj tam ;-)
Artbook nie ma to czy tamto. Tyłu tutaj adwersarzy i specjalistów, że oj, tam, oj tam
Artbook wszyscy chcą uczyć
Gregor ok, wiem, że argumenty zawsze wygywaja, te słuszne oczywiście... ;-)
Gregor betti Ci podpada?
Artbook nie lubię jak ktoś wyżej sra jak dupę ma
Artbook można dawać rady, ale w sposób kulturalny i nie wywyższać się. Lepsi i gorsi.
Gregor to prawda...
Artbook nie oszukujmy się - wakacje bez powtórek Miodowych nie mogą się wydarzyć ;) klasyka
betti oj nieładnie tak zapominać.
Neurotyk
Ja też uwielbiam Plebanię i szkoda że się skończyła
pięć
Dzięki
Przecież łatwo można rozgryźć o co chodzi wielkodusznej artystce. Krytykuje i bawi się w "Magdę Gessler" od poezji. :D To wszystko po to żeby zwrócić uwagę na siebie. No i w dodatku sama nie ma takich dobrych tekstów ale popularność rośnie xd to najważniejsze. Poza tym ty nie pomagasz nikomu tylko zniechecasz. Jak możesz stwierdzić że to co robisz jest ok??
Jak komuś zależy, żeby coś robić lub po prostu lubi coś robić, to nic ani nikt nie powinien go zniechęcic.
Jeśli odpuścił po komentarzu takiej, np.: betti ( teraz konkretnie chodzi mi o wiersze, ale tak ogólnie mówię o życiu), to znaczy, że nigdy nie chciał tego robić.
Caroline
Jeśli chodzi o moje wczorajsze zniknięcie to poszłam spać.
Tina12
Spać trzeba, takie życie.
Ale tu mi chodzi o to, że jak mi betti wywołała gówno burzę pod tekstem to się nie zrazilam i pisze dalej, betti mi nawet pod jednym tekstem pomogła :)
Albo np uczenie się. Mam nauczycielkę która mówi wszystkim że są nieudacznikami że nic w życiu nie osiągnął. Wielu przez takie narzekania sobie po prostu odpuscilo, a ja mimo że trochę mi to obcina skrzydła to się pilnie uczę bo na tym przedmiocie mi zależy. Często ludzi krytykują, ale jeśli jest to krytyka bo tak to olac ale jest to konstruktywną krytyka która pokazuje jak można coś poprawić żeby było lepsze ale wciąż nasze to chętnie.
Boże, al się rozpisałam. Mam nadzieję, że każdy zrozumie o co mi chodzi :) za błędy przepraszam, obwiniam autokorekte :p
Caroline
Wiem o co Ci chodzi. No cóż to dalej będę użalać się nad sobą. A już mi sie wczoraj udałobekaprymentalnie napisać coś pozytywnego.
Tina12
Też się uzalam nad sobą xd
No i chętnie przeczytam :)
Caroline
Bo jedna moja grafomańska piosenka ma wstawki po amgielsku i ta chyba sie tu nie nadaje do wstawienia. Ale druga już tak.
Tina12 jestem teraz ciekawa tej ze wstawkami
Tinka zawsze życie idzie do przodu i co spotkamy po drodze to zagadka. Plany tak naprawdę nic nie mogą zagwarantować. Przychodzi moment i z planów nici. Dlatego nie przejmuj się idź do przodu, pisz i łap jak najwięcej radości. A to wszystko co wyżej pomiń i rób swoje. Ty jesteś najważniejsza. Pozdrawiam 5 za myśli.
Obawiam sie że powyższe komentarze mają troche racji
Tina12 Ty masz rację i tylko ty, bo dlaczego ktoś inny?
Kurczę, tekstu nie czytałem. Przyciągnął mnie KOLEJNY hejt na Betti. Sorry, ale to już naprawdę mnie wkurza. Jakby nic innego do roboty nie było...
Tina, konstruktywny komentarz pojawi się trochę później. Najpierw komentarze przeczytam...
"szusta" - szósta
Dobra, Betti miała trochę racji. Jak dla mnie to zwykłe panikowanie i pitolenie. Ja wstaję o szóstej codziennie i jakoś żyję. Ta twoja niechęć do szkoły też jest poniekąd zrozumiała. Ogólniak to gówno i metr mułu. Jedynie szkoły plastyczne i inne takie zachęcają do nauki i nie wprowadzają w depresję. A po szkole zawsze mogą być jakieś ciekawe studia, także nie ma co panikować. Będąc uszczypliwym powiem, że portal literacki raczej nie jest przeznaczony do wstawiania wpisów blogowych/pamiętnikowych, ale jakoś ci to wybaczę.
Pozdro.
Wiem już nie będę wstawiać tu takiego czegoś.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania