Rzecz o czterech literach
Jak wspaniale byłoby,
mieć wszystko w czterech literach.
Zaśmiać się życiu w twarz,
żyć tylko tu i teraz.
A te cztery litery,
byłyby bardzo pojemne.
Zmieściłaby się tam krytyka
i wszystkie sprawy codzienne.
A gdyby się okazało,
że trzeba je wyczyścić
ze zdumieniem bym stwierdziła,
że są tam prawie wszyscy.
Takie te litery
aż nadto tolerancyjne.
przyjmą prawie każdego
nie obowiązują ich prawa unijne.
No a na sam koniec
pocieszę też uczniaka
bez problemu się tam zmieści
matma i ortografia!
Komentarze (7)
Nie ma to jak mieć wszystko w dupie. 5
Aha ;)
hmmmmmmmm
Piękne rymy! Bardzo lubię takie, mniam! Jednak wiersz nie ma jakiejś konkretnej konstrukcji, co trochę psuje przyjemność z czytania. Akcenty różnie padają, nie ma określonej liczby sylab. Trochę szkoda, ale jakby to takie moje zboczenie literackie :)
"nie obowiązują ich prawa unijne", Uśmiałem się :) 5
Super:) 5, i nie dlatego, że Tyś dała mi 5.
Wolski pisze proste, ale wdzięczny rymowanki. Dobrze to robisz. Szacunek:)
Super ! Uśmiałem się. Dobrze, że "Prawie wszyscy" tam są, a nie wszyscy ;-) 5
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania