Rzecz o czterech literach

Jak wspaniale byłoby,

mieć wszystko w czterech literach.

Zaśmiać się życiu w twarz,

żyć tylko tu i teraz.

 

A te cztery litery,

byłyby bardzo pojemne.

Zmieściłaby się tam krytyka

i wszystkie sprawy codzienne.

 

A gdyby się okazało,

że trzeba je wyczyścić

ze zdumieniem bym stwierdziła,

że są tam prawie wszyscy.

 

Takie te litery

aż nadto tolerancyjne.

przyjmą prawie każdego

nie obowiązują ich prawa unijne.

 

No a na sam koniec

pocieszę też uczniaka

bez problemu się tam zmieści

matma i ortografia!

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (7)

  • Pan Buczybór 21.11.2016

    Nie ma to jak mieć wszystko w dupie. 5

  • illibro 08.01.2017

    Aha ;)

  • tygrysek100395 21.11.2016

    hmmmmmmmm

  • Piękne rymy! Bardzo lubię takie, mniam! Jednak wiersz nie ma jakiejś konkretnej konstrukcji, co trochę psuje przyjemność z czytania. Akcenty różnie padają, nie ma określonej liczby sylab. Trochę szkoda, ale jakby to takie moje zboczenie literackie :)

  • Mogal 27.11.2016

    "nie obowiązują ich prawa unijne", Uśmiałem się :) 5

  • Neurotyk 26.12.2016

    Super:) 5, i nie dlatego, że Tyś dała mi 5.

    Wolski pisze proste, ale wdzięczny rymowanki. Dobrze to robisz. Szacunek:)

  • illibro 08.01.2017

    Super ! Uśmiałem się. Dobrze, że "Prawie wszyscy" tam są, a nie wszyscy ;-) 5

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania