Rzeczywistość
Rodzę się, umieram. W międzyczasie – żyję.
Całując ładnych chłopców, próbuję poczuć coś
zarówno do nich, jak i do samej siebie.
Szczerze mówiąc:
Jak mam pokochać dziewczynę, którą widzę w lustrze,
jeśli ona co dnia każe mi czekać,
cierpieć,
odwlekać
zdarcie plastra z rany?
Nie chcę żyć w wyidealizowanej kałuży
marzeń i smutków,
słuchać tego, czego słuchają
inteligentne dziewczyny.
Bo ja
umiem tylko kląć.
Pisać wiersze,
spać
i ćpać.
Nie potrafię już rozmawiać z ludźmi
o pierdolonym sensie życia
Jaki to ma, kurwa, sens?
O chuj im chodzi?
Nienawidzę siebie i świata na tyle,
że nie mam już sił dyskutować,
wyrażać poglądów.
Żal mi słów, bo
chyba wyrosłam z bycia buntownikiem,
zagorzałym ateistą,
tolerancyjnym szajsem z tęczą na ryju.
Mam dość fałszerstwa, serio,
ten świat mnie dobija
atmosfera powszechnej depresji
gadanie o egzystencji
sodoma, gomora
wojna, bomby, agresja wśród smarkaczy
Nie widzę już potrzeby, by
robić z siebie idiotkę na pokaz
Nie widzę już potrzeby, by
negować homofobię
pedofilię
rasizm
nacjonalizm
Nudzi mnie to już, jak komputer i myszka
wolę pisać listy na kartkach i ścianach
Naprawdę, mimo wszystko nie cierpię
technologii.
Kocham raz na pół roku
I nigdy rzadziej
nigdy częściej
chociaż w sumie to
nie wiem, czy kocham w ogóle
kiedykolwiek
może tylko udaję,
żeby poczuć dotyk zranienia
na swojej nagiej skórze
by poczucie winy
żal
rozpacz
wypaliły mnie od środka.
Tak chyba jest.
Komentarze (14)
Bądź po prostu sobą, bez względu na to co ktoś tam od Ciebie oczekuje.
Nie musisz być poprawna
Nie wiem czy spełnia ramy wiersza, poetyckiej prozy, czy rozstrzelanych zdań.
Bardzo mi się podoba teket, a że w miedzy czasie Nuncjusz się wstrzelił z dosć mądrym tekstem, to pozwól , że się pod niego podepnę.
Pierdolon bananowców, Drz.
Tylko ananasy z puszki.
Myśl jak myśisz.
Rób jak robisz
Żyj jak żyjesz.
Pozdrawiam
Panowie, to co najważniejsze już powiedzieli, więc tylko dodam, że mądre i dojrzałe przemyślenie. Daje do myślenia. 5
Pozdrawiam.
"Świat nie ma sensu. Trzeba mu go nadać samemu." Dawid z "Symetrii.
Obejrzyj ten film.
Trzy czwarte twoich problemów okaże ci się bzdurą.
Domyślam się, ale każdy ma problemy na miarę swych uczynków. Rozumiem, ze to ciężki film?
Violet Wioleka, nie oglądałaś?
Polecam.
Warto obejrzeć jak w ekstremalnych warunkach tkwi w człowieku chęć życia, przetrwania i bycia człowiekiem https://www.youtube.com/watch?v=fQcRo-MkNYY
refluks przyznam się, że unikam takich pozycji. Mam dość do czynienia na codzień z przemocą, brutalnością i skutkami takich działań. Gdy wyzdrowieję, obejrzę z ciekawości. Zdaje się, ze nawet niedawno był w tv.
Mocno propsujesz tą Symetrię. Film ok, ale troszkę też przekłamany w pewnych kwestiach.
ostatnio oglądałam fragment większej serii pt Drwale.
Ci, to mają klawe życie, jak w Madrycie.
i mieszkają w Bieszczadach.
rzucić wszystko i jechać w Bieszczady nabrało dla mnie głębszego sensu.
oczywiście nie ma lekko, praca fizyczna na max, ale przynajmniej żaden baran nie ciosa kołków na głowie.
gdybym mogła.
gdybym tylko mogła, to fruuu....
wiesz, że inni mają gorzej?
pomyśl o tym.
Obejrzałam kilka odcinków. Powrót do natury i prostoty. Tak niewiele człowiekowi potrzeba, aby zaspokoić potrzeby :)
tylko, my (ludzie) o tym nie wiemy.
a ja polecam Chcę się żyć,
to jest dopiero walka!
a nie takie pieprzenie, biadolenie, ględzenie
yyyyyyyyy
nie chce mi się żyć
lubię coca colę pić
nie chcę wiedzieć swojej twarzy
warga karpia mi się marzy
ole!!!!!!
"i ćpać". Wiersze to dopiero będziesz umiała pisać takie, że ja pierdolę, jak się tego ćpania odumiesz. A i będziesz umiała kupę innych rzeczy. Wymądrzam się, tak, ale dlatego, że wiem, o co chodzi, i to, przypuszczam, nawet z autopsji ("zdarcie plastra z rany", czy"białe tabletki drażniące przełyk", tak to było?). Btw, nieumiejętność poczucia czegokolwiek głębszego do tych "ładnych chłopców" to nawet dobrze, jeszcze tego brakuje, żebyś miała jakiejś zdziecinniałej piździe matkować. No; jest tekst, jest odczucie względem tekstu. A ja już tak mam, że czasem mam inne odczucia, niż wszyscy. Wybacz, olej, opierdol; jak chcesz.
Wygląda jakby peelka sama zamknęła się w klatce i chociaż narzeka wyjść nie ma zamiaru. Jednak potrzebuje psychicznego wsparcia choćby w zaakcentowaniu swojego uzależnienia, może się nawet wydawać, że to ćpanie w jakiś sposób ją uskrzydla... gardzi życiem, wszystkim, co ludzkie. Okazuje się, że nawet miłość może całkiem dobrze odegrać, jeżeli tylko będzie miała na nią ochotę. Pani życia i śmierci... widać, że narkotyki dokonują spustoszenia, być może to ostatni dzwonek, żeby odnaleźć siebie...
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania