Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Samozwaniec

1.

Po ostatnim napadzie zaszył się w cuchnącej norze. Dni mijały wolno, a on budził się i zasypiał, budził i zasypiał. W końcu wieczorową porą przebudzony na dobre wstał, lecz osłabiony zachwiał się i prawie upadł. Puste kiszki grały pod żebrami, a w kredensie nie było niczego, coby napełniło żołądek. Nie polował i nie jadł od kilku tygodni, był osłabiony i wściekły. Przez wymuszoną dietę ręce trzęsły się, łeb zwisał, klatka piersiowa zapadła, a mózg wyparował.

 

Żyjący w krwiożerczych grupach wiódł tymczasową, samotną wegatację pośród zatęchłych ścian rudery. Ale to miało się wkrótce zmienić, bo o to otrzymał wiadomość na brudnej kartce wsuniętej pod drzwi. Nadawca gorliwie przekonywał, że jest okazja, pretekst i nagroda, więc obecność obowiązkowa. Musiał tylko znaleźć sposób, by się chwilowo wzmocnić i nabrać niezbędnych sił. Zszedł do piwnicy, po drodze zdzierając ze ścian grubą warstwę galaretowatej pleśni, którą włożył do ust i przełknął. Na betonowej posadzce jeszcze bystre oczy dojrzały stare ślady ekskrecji swoich pobratymców, sięgnął po nie i z przyjemnością spożył. Przyjemność o tyle cenna, że wypełniająca bebechy. Przepłukał dziąsła domowym, wieloprocentowym wywarem przygotowanym dla uczczenia prawdopodobnych zwycięstw i wrócił na górę. Tam siadł wygodnie na kartonie, by wszystko skrupulatnie zaplanować i chytrze zaczaić się na kolejną ofiarę.

 

Dwóch najpotężniejszych wojowników to Cierpliwość i Czas, a tego mu nie brakowało. Potrafił być cierpliwy i potrafił czekać, byleby osiągnąć upragniony cel.

 

2.

Cyjanowe chmury odbijały się w szybach budynku i miękko płynęły z zachodu na wschód, co rusz zasłaniając blade słońce. Tego dnia ruch w Pracowni był niewielki, ale i tak na kilku odcinkach strupiała maszyneria wydała z siebie niepokojące dźwięki, strasząc załogę abulią. Leniwy, niedzielny wieczór nie zanosił się na entropię, a tak właśnie miał zakończyć się ten czas.

 

Krescencja rytmicznym krokiem przechadzała się po Pracowni. Powoli kończyła zmianę, więc na koniec zajrzała na chwilę do różnych działów, by domknąć porządek dnia i wrócić do domu. Nie wiedziała, że jest bacznie obserwowana, a wypowiedziane słowa, użyte bez kontekstu, będą stanowiły nieczystą broń.

 

Gdzieś w zakamarkach magazynów czaił się agresywny brudas, gotowy do napaści, omamiony nagrodą nie zważał na zadawany ból. W nieoczekiwanym dla ofiary czasie zaatakował z oczywistym sprzymierzeńcem. Gdy zagrodzili Krescencji drogę Szczur wycharczał cuchnący strumień słów:

 

– Idź se do diabła. Debilko! Wyobraziłaś sobie, że będziesz rządzić, zgnoję cię, a Twój klimat to chuj! Donieś.… No, donieś na mnie! – krzyknął Szczur z ciemności.

 

Krescencja wybałuszyła oczy, jedno prawie wypłynęło z oczodołu, ale z zawrotną prędkością zamrugała i gałka przytrzymana powieką, wróciła na swoje miejsce w głąb czaszki. Kobietę nie tylko słowa oszołomiły, ale i smród z gęby napastnika. Nie spodziewała się, nie przygotowała, nie miała widelca, procy lub czegokolwiek, czego mogłaby użyć do samoobrony. Jedynie mogła przyjąć gardę i czujnie obserwować napastników, bo tak stanowi jedno z przykazań dla ofiar agresji, aby nigdy nie stwarzać wrażenia osoby biernej i bezradnej. Oparła się o ścianę, mając przed sobą dwoje napastników i gąszcz korytarzy prowadzący do mniejszych magazynów. Jedna jarzeniówka całkowicie zgasła, ale w świetle pozostałych doskonale widziała znajomo wygladającą dwójkę. W potarganej peruce, z pogniecionym obliczem w zielarskiej koszulce i spodniach w kolorze zabłoconego khaki – stał Szczur, obok niego, oparta na szczurzym ramieniu stała Facetka w żałobnej garsonce z maseczką na kalafie.

 

– Czy Ty aby nie urosłąś za bardzo? Ty uważaj żeby Ci się nie spuścił, bo po menopauzie też można zaciążyć.… Twoja wina, Twoja bardzo wielka wielka - mąciocielko..., Griziłaś mi donosem - ja pamiętam – pindo… – Szczur wyrzucał z siebie słowa, niczym samoodpalające pociski – Na co liczysz zezłomowana konstrukcjo? Pojebało Cię Permanentnie? – Się rozbuchała, bo mnie nie było… – wysapał Szczur, a towarszyszka zapiszczała z radości – Się czaiłas miesiącami i jak uznłaś, że Ci słuzy klimat, to wlazłaś - żałosna Ty.… Spadaj pindo! Rządzić przylazłaś?

 

Może to i prawda, że Pan Bóg stworzył człowieka, ale jeżeli tak, to na pewno nasrał mu przy tym do głowy, bo patrząc na agresywną głupotę tych dwoje, innego wytłumaczenia nie widzę – pomyślała Krescencja, a korzystając z nieuwagi prześladowców, schroniła się w jednym z magazynów i przez krótkofalówkę skontaktowała z Eleven, by sprawdziła, czy Szczur nie został zainfekowany. Po chwili ciszy zza drzwi usłyszała dobiegający głos z głośników przyzakładowego duchownego, który dorabiał, jako ochroniarz i kontroler monitoringu:

 

– I am sure you are very nice people. Let’s start thinking about love and freedom. Stop making noise and be happy.

 

– Ty tam, mów po polsku, bo pojedziem po Tobie – wrzasnął w gniewie Szczur i pokazał jakiś gest do kamery.

 

– Podajcie sobie ręce i rozejdźcie się w pokoju. – ciągnął dalej duchowny, ale szybko zrezygnował i więcej się nie odezwał.

 

W międzyczasie do dwójki agresorów dołączył trzeci, ale nie odznaczał się agresją, bardziej szyderstwem. Ciało miał pokryte tatuażami cyfr, stojąc prosto, głowę trzymał wysoko, dumnie i hardo. Jego rzetelna fasada mogła obrazować człowieka prawego, jednak wnętrze skrywało fałsz i zbutwiałą obślizgłość. Czyżby triumwirat? Przybysz zagadał do sojuszników:

 

– Co tam? Ponoć narzekała, że agresja w Pracowni a teraz sama zarzewie konfliktu zasiała, jak mnie się widzi. Niepodobna!

 

– Jak niepodobna? - natura tej baby.… – żachnął się Szczur i podszedł do metalowych drzwi, które kopnął z całej siły. – Spokorniałaś? – zapytał.

– Nigdy! – krzyknęła Krescencja.

– Wiecie co? Jedni mają coś z przywódcy i to jest Szczur, większoć tego nie ma - nie kombinujcie,., – rzekł trochę do siebie, a trochę do pozostałych we własnej osobie Szczur.

– Nikim jesteś - ja to powiadam, nikim! – Facetka, Prychacz ją ścigał równo - jej się wydawało,że jest znacząca – kontynuował.

 

3.

Chmury odpłynęły, słońce zgasło, w szybach budynku Pracowni przeglądała się poniedziałkowa noc. Dźwięki maszyn cichły, ludzie wracali do domów, a w jednym małym magazynie na podłodze siedziała Krescjencja i odpierała atak. Była spokojna. Wiedziała, że metalowe drzwi zatrzymają napastników. Miała dodatkowego asa w rękawie, ale zamierzała go użyć w ostateczności. Na korytarzu Szczur z Facetką bili pianę.

 

– Kiedy wróciłaś, zaczęło się zło… – perorował Szczur. – Spadaj glupia pindo, se nie wyobrażąj władzy absolutnej, bo się rozczarujesz.

– Mam na imię Pandora i otworzyłam puszkę… Buuuuuu – odparła Krescencja.

– Pandora chowała do puszki, inni otwierali. – wtrąciła Facetka.

– Ty nie masz imienia, bo nie zasługujesz, Ty ewentualnie jesteś "nic"… Wal się – niedorozwoju – Szczur nie odpuszczał ataku. – Tori zjebana - Ty też zjebana. Tori jest - no nie kompatybilna - dziwna, inna. A Ty jesteś pierdolnięta... a Pojsa to plagiatorka - pokazała na innej Pracowni2 maszyn.… – Trzymaj pozycję i formę, trzymaj, trzymaj, ale za autorytet nie robisz. – przedłużał wypowiedź. – Nic ci się nie należy, jesteś hiena....

 

Szczur bez zająknięcia wypowiadał się o innych. Nie uwzględnił jedynie w urągliwych wywodach o swojej banicji na wspomnianej Pracowni2 – Maszyn. Może zapomniał. A może poczuł się zmęczony, bo nagle całkowicie zamilkł i zniknął. Krescencja przyłożyła ucho do metalowych drzwi. Cicho. Już miała otworzyć zasuwę i wyjść, kiedy usłyszała wywód Facetki. Ta śmiała się i wspominała swojego dobrego kolegę po fachu Maszynowego, któremu przekręciła nazwisko, bo dobrym kolegom zawsze przekręca się nazwiska. Zwłaszca, gdy są lepszymi rzemieślnikami. Tak bywa. Wspominała inne Pracownie, dawne sytuacje, była przeszczęśliwa. Uwielbiała takie akcje. Zawahała się, pomyślała o Szczurze, przy nim czuła się pewniej.

 

– Szczur, gdzie jesteś? Szczur?! – zawyła Facetka.

 

Wspomniany był niedaleko magazynu, ale czuł się dziwnie. Bebechy bulgotały, łeb kręcił karuzelę, język sflaczał i wisiał na podbródku. Był zainfekowany, ale jeszcze się trzymał. Już on im pokaże, kto tu rządzi, on zna Pryncypała, on wszystko może, wszystkich zrówna z błotem. Żałował, że nie wziął ze sobą wysokoprocentowego wywaru, po nim poczułby się lepiej, umysł zacząłby pracować na pełnym gazie, och jaka szkoda. Głupia Krescencja, wszyscy dowiedzą się, jaka jest głupia, i nie ma absolutnej władzy, tylko Szczur ma taką władzę, tylko Szczur. Schylił głowę i uraczył podłogę wymiocinami. Postał chwilę, a gdy poczuł się lepiej pomyślał wrócić pod drzwi magazynu i zniszczyć Krescencję, zniszczyć, żeby uciekła, schowała się w kąt i ryczała.

 

Tymczasem Facetka triumfowała, śmiała się paranoicznie, gardłowo, w nietypowy sposób, jakby była zaprogramowana, ale program nie był doskonały, Krescencja widziała w szparze pod drzwiami, jak Facetka uderza głową o marmurowy filar, piękny widok, ale nie trwał imponująco długo, bo po chwili ponowiła monolog:

 

– Ile ja się z tego uśmiałam... z tej pustoty twojej. Ty chyba nawet nie rozumiałaś co ci piszą w dokumentach. Hahahahahahahahahahahaha.

 

Szczur wrócił pod drzwi magazynu. Na brodzie widniały resztki wymiocin. Odchrząknął, wypluł flegmę, objął ramieniem Facetkę, cmoknął ją w wąsa i rzekł tymi słowy:

 

– Głupia Krescencja jesteś i razisz, W ramach wyjątku, Ciebie na pal… - wybąkał Szczur i padł, jak długi.

 

Krescencja bez wahania otworzyła drzwi i rzuciła w biegu:

 

– Skończyłam z tobą Szczurze!

 

Po czym zwróciła się do Facetki:

 

– Muszę za potrzebą, ale zaraz wrócę!

 

– Pewnie, że wrócisz, hahahaha – zaśmiała się Facetka.

 

Ale Krescencja nie wróciła. Infekcja przeobraziła Szczura w Blobfisha, taki sam los spotkał Facetkę, ale później, niż napisano w scenariuszu. Człowiek z cyfrowymi tatuażami zapadł się pod ziemię, a Krescencja nadal przechadzała się po korytarzach Pracowni. Tylko oko od czasu do czasu wybałuszone, próbowało wydostać się z czaszki.

 

____________

Dialogi wyróżnione boldem są pisownią oryginalną, która nie podlega korekcie;

Zapisy kursywą – cytaty;

Średnia ocena: 3.8  Głosów: 18

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (152)

 • MartynaM rok temu
  Spr. w jakim kontekście należy użyć ''coby''. Moim zdaniem tutaj powinno być co by.
  I jeszcze ''o to'' - bo oto otrzymał wiadomość.

  Resztę jutro przeczytam.
 • MartynaM rok temu
  Poczytałam jednak dzisiaj... w sumie nie zaskoczyłaś mnie, jak zawsze siebie chcesz sprzedać w złotych szatach, a innych zgnoić. Typowe dla ciebie, trochę świńskie, ale typowe.
  Jak mi się zechce, to zrobię jakieś opko z twoich komentarzy, jest tego trochę...będzie ubaw po pachy, co nie? Hahaha
 • MartynaM rok temu
  Postaw sobie piąteczki ze wszystkich klonów, będzie weselej, a poza tym po to je masz... hahaha
 • "coby" - zdecydowanie rozdzielnie w amoku się pisało... czytam dalej
 • Dobre na humor, jakby nie to obciążeni berbeluchą - śmiał bym się. Fajnie być inspirującym, ale ta ona z nim, to że kto?
 • Nie no, wszystko czytelne - żart taki, że pytalem... Jesteś głupia, ale zdolna - zdarza się nierzadko.
 • No a zła, swoja drogą
 • Szpilka rok temu
  Opowijscy userzy w krzywym zwierciadle? No cóż, tu chyba od zawsze się działo, szkoda tylko, że przez to dzianie wielu fajnych ludzi odeszło - Trzy Cztery od dawna nie widać ?
 • Nikt nie tęskni, zapomniałem, że była.
 • kigja rok temu
  Nie wiem, czy od zawsze. Pamiętam, że na początku, póki nie było Facetki, była życzliwa atmosfera.
  Ludzie odchodzą niezależnie od atmosfery, praca, dom, życie i nie starcza czasu na pisanie...
 • Szpilka rok temu
  Kigja

  Aha, ja tu ciut ponad dwa lata jestem, zatem nie znam początków ?
 • Abbie Faria rok temu
  Ejjj, to nie jest oryginał :) Ja nie napisałem z błędem - "starst", a drugi mój dialog wyglądał tak
  "dajcie sobie buziaka i idzcie spać."

  Ale pisane w wielkim wzburzeniu i bez jednego oka, więc może być.
 • kigja rok temu
  Absolutnie nie byłam wzburzona, tylko strasznie zmęczona, dlatego popełniłam błąd przy słowie i dlatego zakończyłam w ten sposób.

  Buziak nie pasował do całej sytuacji, więc zastąpiłam go innym wyrażeniem, również pokojowym.
 • kigja rok temu
  Wszystko jest na π_101.
 • MartynaM rok temu
  Ja też nie napisałam ''w dokumentach'', tylko ''w komentarzach'' i bez tego dzikiego śmiechu na końcu... widać jakie to zgodne z oryginałem. Trzeba resztę sprawdzić, bo Autorka chyba u Putina pobierała naukę propagandy... Biedna Krescencja... hahahaha
 • kigja rok temu
  Jesteś błędnie zaprogramowana i znowu uderzasz głową o marmurowy filar :]
 • kigja rok temu
  Gdyby Facetka ze Szczurem i duchownym nie wtrącili swoich grosików, to postronny czytelnik pomyślałby, że to czysta fantazja?
 • MartynaM rok temu
  Ty nie masz fantazji... Krescencja.
  Bazujesz jedynie na gotowcach, sama niczego nie wymyślisz, wszystko co wychodzi spod twojego piórka, to kalka.

  Widziałam, że ptaszki znowu chcesz na ziarenko złapać... ciekawe czy tym razem, po tych impertynencjach, wybaczą ci chamstwo? Ale może, próbuj... popatrzę. Hahaha
 • kigja rok temu
  Tymczasem Facetka triumfowała, śmiała się paranoicznie, gardłowo, w nietypowy sposób...
  ?
 • MartynaM rok temu
  Krescencja, popłynęłaś tym tekstem... to aż niewiarygodne, że ktoś może być taki pusty. Piękne się zaorałaś... jak tu się nie śmiać? Nie da się...
 • Facetka, a ty nie masz zajęć w domu, albo pracy zawodowej? Kiedyś straszyłaś Rithę, że zgłosisz jej pracodawcy, że zamiast pracować, przesiaduje na pitololo.
  MOŻE ciebie KTOŚ POWINIEN ZGŁOSIĆ ZA NĘKANIE I HEJT W SIECI...
 • MartynaM rok temu
  Krescencja, jakie nękanie? Toż każdy mój komentarz odnosi się do tekstu... poza tym ty tu cały czas siedzisz, ja nie mam tyle czasu, co widać po aktywności.
  Myśl...
 • Facetka, ależ nie miałam na myśli komentarzy pod tym tekstem.
  Myśl...
 • Anonim rok temu
  Na temat treści nie wypowiem się.

  zamrugała i gałka przytrzymana powieką, wróciła na swoje miejsce w głąb czaszki. Była oszołomiona smrodem z gęby i słowami -- zgubiony podmiot, bo drugie zdanie brzmi, jakby gałka była oszołomiona smrodem.

  bo pojedziem po Tobie. – wrzasnął w gniewie
  w tym przypadku nie daje sie kropki. Kropka jest wtedy, gdy opis dialogu nie dotyczy samej wypowiedzi i wtedy jest tez z dużej litery.

  bo dobrym kolegom zawsze przekręca się nazwisko.
  dobryM kolegoM - nazwiskA - liczba mnoga.

  Pozdrawiam
 • kigja rok temu
  Antoni, poprawiłam wg wskazówek. A gdybyś miał pominąć dialogi i skupić się na opisach, to jak byś zaopiniował?
  Dziękuję za korektę i komentarz. Przy pisaniu tego opka zdałam sobie sprawę, ile wysiłku wymaga napisanie książki. Może dlatego, że zależało mi na czasie, a trochę mi go brakowało.
  Dziękuję i pozdrawiam!
 • Anonim rok temu
  kigja
  ze dwa opisy bardzo mi sie podobały, naprawdę. Ale nie pamiętam które.
 • kigja rok temu
  Antoni Grycuk, Ok. A jest na opowi dłuższe opowiadanie, które chętnie byś polecił innym? Pomijając swoje :]
 • Anonim rok temu
  kigja
  Nie jestem pewien, nie zachwyciło mnie jako całość, ale fragmenty mi sie podobały.
 • kigja rok temu
  Antoni, tak już napisałeś. Dziękuję.
  Przypomniałam sobie Twoje opowiadanie Piwnica! Szkoda, że pokasowałeś swoje opka, ale oczywiście rozumiem. Pamiętam Piwnicę i historię o dziewczynie w Jaskini, nie pamiętam tytułu. Jesteś zawododowcem :)
 • Anonim rok temu
  kigja
  zawodowcem będę, jak mi wydadzą książkę.
  Ale dziękuję :)
 • "a Pojsa to plagiatorka" A kto, jak nie sama autorka śledztwo przeprowadził i ogłosił wynik, wrzuciłem foty w wyszukiwarę i potwierdziło. Zaś na pal bym nikogo nie napił, końmi nie rozerwał etc - chciałem byś się poczuła adekwatnie.
 • kigja rok temu
  Jestem Sherlockiem Holmesem, ale to było dawno i wogle o tym zapomniałam. Każdy ma prawo błądzić i przyznam, że po kim, jak po kim, ale takich słów nie spodzewałabym się po kimś, kto wielokrotnie pobłądził. Rozerwałabym Putina końmi, widziałam taką scenę w filmie, bo to co zrobił niewinnym ludziom zasługuje na najgorszą śmierć. Nie poczułam adekwatnie. WYMYŚL DLA MNIE INNY RODZAJ ŚMIERCI.
 • kigja, A żyj wiecznie,a przynajmniej ze sto dwadzieścia lat, tylko humanitarniej się obchodź ze skazańcami, bo idąc tym torem, to gdzie dojdzie ludzkość? I przypomnij sobie, kto już po II WŚ, jeszcze stosował takie metody w europie.
 • kigja rok temu
  Rezygnuję z rozrywania końmi. Nakładam humanitarną, acz surowszą karę - wielokrotne czytanie moich tekstów.
 • 00.00 rok temu
  Najbardziej rozbawił mnie Narrator, ponury i dramatyczny budujący napięcie, a chwilami nie sposób się nie uśmiechnąć.
  Zabieg doś ciekawy w zderzeniu z tymi dialogami.
  Wyraziste opisy i za potrzebą rozwaliło dokumentnie ten wpis. ?
 • kigja rok temu
  Naprawdę tak myślisz?!!! Północka dziękuję!!! Dialogi, co prawda auteczne z pitolenia 101, ale kreacja Narratora to moje wlasne. Rany, jak ja się cieszę. Jutro zacznę pisać coś nowego?
 • kigja rok temu
  autentyczne*
 • 00.00 rok temu
  kigja Narrator ma potencjał i nie mam zwyczaju nikogo okłamywać. Gdyby było do niczego nie oszczędziłabym Ci subiektywnej opinii. ?
 • kigja rok temu
  00.00 Dziękuję za pozytywną opinię. To dla mnie ważna informacja.
  Szczerość za szczerość: Obłędne zdjęcie w avku! Miałam wcześniej napisać, ale nie było sprzyjających okoliczności, bo nie bywasz na Forum. Ten szpikulec robi ogromne wrażenie!
  Czy fotka powstała do tematu, czy była spontanicznym pomysłem?
 • 00.00 rok temu
  kigja Dzięki, była zrobiona na potrzebe wypróbowania kleju mojej konstrukcji do ciała. A ten szpikulec, to taka krzywa igła. ?
 • kigja rok temu
  00.00 Fajne zdjęcie na Foto-Zabawę :)
 • 00.00 rok temu
  kigja Możesz go użyć jeśli pasuje. ?
 • kigja rok temu
  00.00 Byłoby mi miło. Dziękuję?
 • 00.00 rok temu
  kigja Wrzucaj do zabawy, też się pobawię. :)
 • kigja rok temu
  Północka, Ołkey, jutro obwieszczę światu, aczkolwiek to Twoja własność, więc byłoby lepiej, gdybyś sama ogłosiła i zaprosiła a fotkę wrzuciła do zapodaj i dała linka. Czo Ty na to? :)
 • 00.00 rok temu
  kigja Zrób tak jak zawsze i nie musisz uwzględniać, że to moje. :)
 • kigja rok temu
  Muszę uwzględnić, bo musi być uczciwie i ludzie musze wiedzieć, kto zrobił takie fajne zdjęcie? Ołkey, to jutro napiszę :)
 • 00.00 rok temu
  kigja Ok :)
 • kigja rok temu
  Północka, Się wstrzynam letko, bo całej załogi nie ma. Nie wiem, kiedy im się wróci, a bez kompletu ni ma kabaretu. Poczekajmy ciut się może wyklaruje na dniach ?
 • pansowa rok temu
  Ta kompilacja ma swój urok.
  Trochę Antka, szwagra, kobity brat, ale na pewno nie byłbym tak krytyczny w ocenie jak postać, która się odnalazła w tekście.
 • kigja rok temu
  Chyba nie zrozumiałam kogo masz na myśli...
  Czy przybysza z tatuażami, czy kogoś innego?
  I wogle jestem zaskoczona komentarzem, bo przecież mnie ścigałeś równo.
  Nic nie rozumiem, ale dziękuję za komentarz!
 • pansowa rok temu
  kigja proszę.
  Zdarzają mi się takie refleksje.
  I wiadomo kto wyskoczył tutaj pierwszy z opiniami.
 • kigja rok temu
  pansowa No wyskoczyła Facetka, wiadomo.
  Ale że ja jestem surowa dla Facetki?
  Tak, Facetka to anioł, miło że bronisz, na pewno doceni...
 • MartynaM rok temu
  Krescencjo jaka ty jesteś ograniczona... niesamowite!
 • kigja rok temu
  Wszystko jest niesamowite i życie i ludzie i ja... xd
 • Akwadar rok temu
  kigja jak milutko... się dzieje :)
 • kigja rok temu
  Akwadar sielanka wręcz :)
 • Akwadar rok temu
  kigja widzę ;)
 • pansowa rok temu
  kigja niestety.
  Nie zrozumiałaś (((:
  Nawet zdziwiony nie jestem.
 • kigja rok temu
  pansowa Przecież taki był twój cel...
 • pansowa rok temu
  kigja sorry, coś nie jest tak z tobą.
 • kigja rok temu
  pansowa Ok.
 • kigja rok temu
  Znaczy, że sie podobało, a nie jak pisała Facetka, że lypa, ha!
  Jak sie podobało, to mnie cieszy xd
  Cierpię na przesilenie wiosenne, letnie, jesienne i zimowe hahaha
 • MartynaM rok temu
  Rany julek, załapałaś, to nic że dopiero dzisiaj, ważne że w ogóle, bo nie zawsze nawet po czasie czaisz...?

  A gdzie napisałam, że lipa? Nos ci urośnie w nocy... ale cieszę się twoją radością.?
 • kigja rok temu
  Byłam w szoku, że puszczyk komentarza mi napisał, zestresowałam się i wogle, a ty się nie wtroncaj!

  Lypa, to metafora, borze, jaka ty jesteś mało bystra??
 • MartynaM rok temu
  Krescencjo, nos ci rośnie i rośnie, i rośnie...?
 • MartynaM rok temu
  Ty jesteś bystra, jak... woda w klozecie.?
 • kigja rok temu
  Facetka, idź strollować Putina i nie zawracaj mi głowy. Od niedzieli się z tobą szarpię, wynocha, ty stary trollu ?
 • MartynaM rok temu
  Trollu i stary... no, no młodniejesz na tej emeryturce niczym podlotek... hahaha
  Krescencjo, ty jesteś trollem, te konta liczne... chyba nie tylko do stawiania sobie piąteczek?
 • Facetka, do emerytury to mi jeszcze brakuje trochę latek. To raz, a dwa moja 3 konta, to nic w porównaniu z ilością kont twojego bliskiego kolegi bogunia naszego, a Uczciwość, to jego drugie imię. Więc wypad hipokrytko trollować u innych.
  Jeszczem sobie piąteczek nie dała, ale wszystko przede mną.
 • MartynaM rok temu
  Nie wierzę ci, wisisz tu od rana do nocy, a w pracy chociaż papierki trzeba podpisać, wcześniej przeczytać, a to zajmuje chwilę. Ty z szybkością światła odpowiadasz, jakbyś czekała... to raz, a dwa co ciebie obchodzą konta innych, kiedy swoich masz tak dużo, poza tym skoro masz pytania do Bogumiła, to jemu je zadawaj. Ja ciebie nie pytam o innych, bo to byłaby hipokryzja.,. ''bystrzaku''
 • Ty mnie nie pytasz, ty mi zarzucasz, jesteś psychopatką i starym trollem, twoi kumple mogą mieć po kilkadziesiąt kont, a innym nie wolno.
  Jesteś obłudna, zakłamana, haniebnie nieuczciwa, jak na katolika przystało...
  Ój cię, trollu, obchodzi, co robię i kiedy robię, ważne, żeby było zrobione.
  Wypad, u mnie nie ma dla ciebie wstępu.
 • MartynaM rok temu
  Zachowuj się, Krescencjo, bo wypadasz z roli ''dobrej cioci''
  Taką nienawiścią jedziesz, jakbyś była na wskroś zła... wprost z piekła. Nieładnie...

  Ja nieuczciwa z moim jednym kontem, a ty z kilkoma uczciwa... rozbawiasz do łez.

  Dopóki ciebie obchodzi co robią inni, nie dziw się, że kogoś obchodzi co ty robisz. Kij ma dwa końce, Krescencjo... hahaha
 • 110101011 rok temu
  Zacząłem czytać i mam mieszane uczczucia bo z tego co widzę tekst jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami a w komentarzach pod nim wrze aż strach cokolwiek napisać żeby nie dostać po głowie
  gdybym się nie bał to bym napisał że opowieść mnie wciągnęła i chętnie poczytam przy wieczornym relaksie - fabuła zdaje się mieć coś z Hitchcocka i myślę że napięcie będzie wzrastało aż do dramatycznego finału
  Z ukłonami
 • kigja rok temu
  Dziękuję za komentarz.
 • Akwadar rok temu
  Znowu cosik mnie ominęło :)
  Taki tekst, no, no... Rozumiem, że awanturka była?
 • kigja rok temu
  Bili mnie, szarpali, wyzywali, na pal wbijali?
  Dzień jak co dzień.
 • Akwadar rok temu
  kigja ale nie dałaś się :)
 • kigja rok temu
  Akwadar Musieliby mnie zabić, żebym się dała pod... :]
  Zapytam poważnie: czytałeś opowiadanie, czy tylko rzuciłeś okiem? Jestem po prostu ciekawa opinii.
 • Akwadar rok temu
  kigja zawsze czytam... poza drobnym wyjątkiem ;)
  Dosyć sprawnie napisałaś, parę jakiś drobnostek rzuciło mnie się w ślepia. Domyślam się pierwowzoru do fabuły, komentarze dużo wyjaśniły i przyznam, że mocno stawałaś w tej potyczce... sama... chyba...
  Zdaje się, że to pierwszy tak długi twój tekst, mam rację?
 • MartynaM rok temu
  Krescencja ma dzisiaj swój dzień... zaistniała!

  Jakie to wszystko śmieszne, denne i w ogóle poziom piaskownicy.
  Płacz Krescencjo, płacz i żebrz o uwagę, niech cię pocieszają, bidulko.

  Idę, bo nudy już...
 • kigja rok temu
  Akwadar Taki długi to pierwszy raz, dlatego jestem ciekawa opinii, czy nie zanudziłam, czy nie użyłam zbyt prostego języka, no wiesz, dla mnie to zupełna nowość. Dziękuję za opinię.
  Zawsze sama, aczkolwiek nie spodziewałam się skomasowanego ataku. Byłam kompletnie zaskoczona. Cóż, taki jest wirtual.
 • Akwadar rok temu
  kigja w prostocie urok... czasami :)
 • kigja rok temu
  Akwadar Nie mogę już z Tobą pisać, bo Facetka dostaje spazmów z zazdrości o CIEBIE...
 • Akwadar rok temu
  kigja no cośTy, to niemożliwe, ja za biedny, niegramotny i za młody dla niej ;)
 • kigja rok temu
  Akwadar To nieważne. Najważniejsze wyobrażenie, które powstaje w głowie, czy w sercu...
 • MartynaM rok temu
  Krescencja ty się chyba zakochałaś, bo już takimi głupotami jedziesz, a przy tym jeszcze całkowita bezrozumność rzeczy prostych... czyżby wiosna jak u Yanka? Hahahaha
 • kigja rok temu
  Facetka też byś chciała się zakochać, pisalaś o tym na π101, to szukaj Facetka, spiesz się, bo przyjdzie maj, a ty znowu sama w gaj...
 • MartynaM rok temu
  Krescencjo, kużwa, co ja pisałam dwa lata temu o miłości?
 • Pisałaś w tę niedzielę, borze, ty nic nie pamiętasz! Facetka, weź ogarnij głowę!
 • MartynaM rok temu
  nie pisz, że każdą moją wypowiedź traktujesz poważnie, bo naprawdę zdechnę ze śmiechu... Krescencjo, ja się tutaj bawię.
 • kigja rok temu
  Dacetka Gdybym wszystko, co zostało tutaj kiedykolwiek napisane, brała na poważnie, to zgłosiłabym niektórych użytkowników odpowiednim służbom...
  My się wszyscy tutaj bawimy, tylko niektórzy nie znają fajnych zabaw xd
 • kigja rok temu
  Facetka xd
 • MartynaM rok temu
  Taa, ty się bawisz... w pisanie się pobaw i coś dobrego wreszcie wypuść z łańcucha, bez zapożyczeń.
  No i naucz się wreszcie czytać komentarze ze zrozumieniem, bo czasami nie mam już siły się śmiać, Krescencjo!
 • kigja rok temu
  Jakie zapożyczenia Facetko? Chciałabym, żebyś bardziej zajęła się sobą, kimś innym, tylko nie mną. 5 letnia znajomość mocno już mnie wyczerpała. Chciałabym znajomości z kimś innym, z kimś fajniejszym.
  Komentarze, jak miraże... Kapujesz Facetko?
  I zgól wąsa, bo Akwadar cię nie zechce ?
 • MartynaM rok temu
  Podoba ci się Akwadar? Ciągle o nim piszesz... startuj, fajnie będzie popatrzeć. Hahaha
 • kigja rok temu
  Ej Facetko, podobają ci się ludzie, których nie znasz? Mnie nie bardzo...
 • MartynaM rok temu
  Krescencjo, mnie się tylko tacy podobają... hahaha
 • Facetka! Internety stoją przed tobą szerokimi wrotami, grzej na podbój, ruszaj w bój, tylko tutaj nie stój, opowi to nie postój?
 • Jakie może być zdrobnienie od imienia Krescencja? Kreska?
 • MartynaM rok temu
  Ty i te twoje internety... od świtu do nocy i w nocy... kużwa, jakby ci prąd odłączyli, to byś kable pogryzła.
  Po co zdrabniać coś tak pięknego? Oszalałaś?
 • kigja rok temu
  Hahaha, Facetka oszalała z zachwytu, tak bardzo podoba jej się moje imię Krescencja?

  W nocy to śpię, chyba że nie śpię, to wtedy nie śpię. Internety są mi potrzebne do grania i filmów oglądania i muzyki słuchania i paplania i do utworów pisania/publikowania, a nie do ekranu wzdychania... :]
 • MartynaM rok temu
  oj tam, oj tam, nie wstydź się, każdy ma jakieś słabości... hahaha

  Było miło, ale spadam. Dużo zdrówka, na te internety rzecz jasna.
  Papatki!
 • Tjeri rok temu
  Widzę, że sporo mnie ominęło – w sumie dobrze, choć nawet jak na chwilę wpadam, to widzę ostatnio swój nick. Cuś...
  Dwie główne postaci są w miarę oczywiste, ten z tatuażami to pewnie 427? W sensie troll, który dręczył nadpobudliwego "Ókasza"?
  Najbardziej sugestywne żarcie pleśni. Zobaczyłam to. Fuj.
 • Ale smaczne i bardzo pożywne.
 • kigja rok temu
  Ech, takie głupoty, ale postać Szczura mnie zainspirowała. Brudny, brzydki i zły. Cieszę się z tego. Niespodziewałam się zupełnie ataku, więc jestem zaskoczona, ale nie jest mi przykro, czy smutno. Nieznany typ z internetu postaniwił mnie powyzywać, życie toczy się dalej, jutro o typie zapomnę. Aczkolwiek w zanadrzu mam jeszcze jeden pomysł z inspiracji postacią Szczura.
  A każda inspira na wagę złota. Cieszę się za fuj?
 • kigja rok temu
  Czemu 427?
 • Tjeri rok temu
  kigja w sumie i do mnie toto skacze, a wcześniej do JamCi. Coś tam mu się roi pewnie... Ale, niech tam mu na zdrowie wyjdzie.
 • Tjeri rok temu
  kigja
  Czasem różne natręctwa mnie dopadają – jak np. sprawdzenie jaka liczba powstanie po przekonwertowaniu z systemu dwójkowego na dziesiętny ☺️.
 • kigja rok temu
  Tjęri, Wyszedłby z tego może fajny drabbelek? Hę? Dawno niczego nie publikowałaś, więc...
  Może przemyślisz, bo to dość ciekawe ?
 • kigja rok temu
  Nie ta emotka! ? ło taka miała być!
 • Tjeri rok temu
  kigja z czego drabbelek?
 • kigja rok temu
  O kimś, kto ma taką nerwicę natręctw, jak napisałaś, systemy dziesiętne, takie tam.
  Pisaj Tjęri, pisaj!!!
 • Tjeri rok temu
  kigja
  A! No tak :D hihi. U mnie natręctwo jest szersze, polega na "sprawdzaniu rzeczy". Jakbym miała dobrą pamięć, od dawna byłabym omnibusem. No ale nie mam dobrej pamięci :D:D:D.
  A co do pisania, to kiełkuje mi proza. Mam nadzieję, że przymrozki jej nie zetną, jak urośnie i dojrzeje, to spiszę.
 • kigja rok temu
  Tjęri Super! Czekam zatem na opko?
 • kigja rok temu
  Tjęri W systemie ósemkowym wyszło 653, a w systemie szesnastkowym 1AB ?
 • Tjeri rok temu
  kigja haha! Widzisz? To zaraźliwe! ?
 • kigja rok temu
  Tjęri 1AB najbardziej mi się podoba, dobra nazwa dla szpiega :)
 • Eytu rok temu
  Tjeri Ta liczba jest palindromem. A przypomina zwykłą. Popatrzcie - dwie jedynki są na brzegach, póżniej zera z obu stron jedynki i zero. To wymyśliła Pani Ania z zacisza. W sumie jest 6 jedynek i 3 zera. Nie ma raczej to nic wspólnego z informatyką i systemem binarnym, bo tam można zaczynać od zera. Tutaj jest jedynka na początku.
 • Tjeri rok temu
  Eytu nikt nie mówi że na ma coś wspólnego z informatyką i nie szuka głębszych znaczeń ;).
  A u p. Ani z Zacisza, jak pamiętam nick był z grubsza taki sam, ale jednak inny.
 • Tjeri rok temu
  A może taki sam, tylko ktoś niedokładnie przekleił tu, w sumie nie wiem, na Zaciszu nie bywam.
 • 110101011 rok temu
  Przeczytałem teraz całość i cieszę się że nie wczoraj do poduszki bo bym nie mógł zasnąć - ten Szczur to okropne indywiduum a pani Facetka to jakaś trollica pewnie stara brzydka i samotna bo takie osoby są nieszczęśliwe i dokuczają innym a Szczur to jakiś życiowy nieudacznik i pewno nalogowiec - tak wydedukowalem ale mogę się mylić, nie znam tu nikogo na tyle dobrze żeby oceniać, natomiast zauważyłem wzmiankę o sobie - bardzo mi miło że uczyniłas mnie jednym z bohaterów choć nie wiem czemu, wszak nie znamy się zbyt dobrze i raczej nie brałem udziału w opisanych fabularnie sytuacjach w każdym razie nie przypominam sobie niemniej biorę za dobrą monetę bo staram się zawsze widzieć dobro nawet tam gdzie panuje ciemność i smród
  Staram się nie denerwować i nie brać do siebie a kiedy ktoś próbuje mnie obrazić np wyzywając od trolli, to uśmiecham się szeroko i myślę o tej osobie z politowaniem bo ja znam swoją wartość i wiem kim jestem a inni nie mogą tego wiedzieć bo wiedzą tylko tyle na ile im pozwalam - jeśli ktoś mnie obraża nie znając mnie, to jego problem, prawda? I te słowa powinna także wziąć jako motto Twoja bohaterka Krescencja
  Z uklonami
  Poncjusz
 • Tjeri rok temu
  427, przypadkiem przeczytałam Twój koment. Choć nie do mnie pisałeś, to w swoim wpisie nazwałam Cię trollem, tym samym czuję się w obowiązku odpowiedzieć. Przepraszam za to słowo. Usprawiedliwię się jednakże: gdy zobaczyłam pierwszy raz Twój nick, przeczytałam ze dwadzieścia albo i więcej Twoich komentów. Wszystkie były prześmiewczo dręczące i dot. Łukasza. Dlatego w takiej a nie innej szufladce Cię umieściłam. Później świadomie Twoich wpisów nie czytałam, uznając, że mi takie emocje do niczego niepotrzebne. ?
 • kigja rok temu
  Postać z cyfrowymi tatużami w mojej subiektywnej ocenie jest właśnie taka, jaką ją widzę na tym portalu od początku swej działalności.

  Dziękuję za podzielenie się wrażeniami po lekturze. Pozdrawiam.
 • Tjeri rok temu
  Zapomniałabym! Czytałam jeszcze dyskusję o samym nicku "zapożyczonym" od użytkowniczki z Zacisza.
  Może niesprawiedliwie, ale "próba" (na podstawie której wyrobiłam sobie zdanie) nie była mała.
 • Tjeri rok temu
  A ja sobie jeszcze do tej pleśni wracam. Jakąś zadrę miałam słowną i mnie w końcu olśniło. Taki gruby galaretowaty kożuch pleśni raczej powinno się zetrzeć niż zedrzeć. Wiem, że szczególik, ale strasznie obrzydliwie podziałał na mnie ten obraz i – (co widać na załączonym obrazku) męczył mnie w dodatku...
 • Sprawdziłam synonimy do słowa zedrzeć:
  ściągnąć, oderwać, zdjąć, odrzeć i zetrzeć etc
  Więc zostanę przy słowie zedrzeć, co wskazuje na determinację Szczura, błyskawiczny ruch, chwila i zdecydowanie. To wszystko, moim zdaniem, można odczytać ze słowa =zedrzeć=
  Dziękuję za uwagę, jednak pozostanę przy swojej propozycji.

  Tam inna obrzydliwość i zdziwienie mnie ogarnia, że innym bardziej pasuje?
 • Tjeri rok temu
  słone paluszki
  Ano pewnie, Tobie ma pasować. Ja się jeno spostrzeżeniem podzieliłam. Co do synonimów, to dość luźny związek między słowami. Owszem – efekt taki sam (powierzchnia bez czegoś co zdarte/starte) ale sposób inszy. Ale może i pleśń w Twojej glowie inna niż w mojej :D.
  Ale zabrzmiało ?
 • Tjęri, Pleśń to grzyb, niejadalny lub jadalny kożuch, a inne rzeczy z opka są jednak gorsze.
  Oczywiście moim zdaniem ?
 • Eytu rok temu
  słone paluszki Ale sobie temat znalazły :)
 • Tjeri rok temu
  słone paluszki
  Ano, na pewno.
 • Eytu, bieda idzie, więc rozmawiamy o ewentualnej alternatywie xd
 • Tjeri rok temu
  Leję jednak z góry na tych co mnie wyzywają, szkalują, i którym jestem na ustach nawet jak mnie nie ma w pobliżu... Niskie to i podłe, nie będę się tym truć dodatkowo.
 • Tjęri, o co chodzi?
 • Eytu rok temu
  słone paluszki Jak była prawdziwa bieda w czasach stalinowskich i póżniej, to ludzie w miastach hodowali króliki (na działkach, w piwnicach, gdzie bądź). Nie było kawałka mlecza ani trawy, wszystko wyczyszczone. A dzisiaj to jest bogactwo.
 • Tjeri rok temu
  słone paluszki
  Aa, tak ogólnie o sensie utworu. W końcu w jakimś stopniu i wyzywania mnie dotyczy. chyba że źle odcyfrowałam nick.;)
 • Eytu, w czasach tamtej biedy dochodziło do aktów kanibalizmu, bo instynkt przetrwania jest silniejszy od instynktu rodzicielskiego.
 • Tjęri, myślałam, że zaszła pomyłka, bo jeden komentarz na ten temat wystosowałaś, że "coś mu się roi" i myślałam, że temat skończony.
  Widocznie teraz to przetrawiłaś.
  Nie wiem, dlaczego tak się zadziało. Nie spodziewałam się. Ale czytałam, że zdaje sobie sprawę, że narozrabiał i jest mu głupio...
 • Tjeri rok temu
  słone paluszki
  W sumie był zamknięty (choć wiadomo, nikt tak naprawdę wyzwisk mimo uszu nie puszcza, nawet jeśli dodaje sobie animuszu bagatelizując przykrość). Jeno źle zinterpretowałam ten Twój koment:
  "Tjęri, Pleśń to grzyb, niejadalny lub jadalny kożuch, a inne rzeczy z opka są jednak gorsze.
  Oczywiście moim zdaniem ?" – że właśnie owe wyzwiska miałaś na myśli:)))
 • Tjęri, hahahaha hahahaha hahahaha, nieee, miałam na myśli zjedzenie kupy przez Szczura?
  Czas lulu, coś mnie się zdaje, bo piszemy, jakbyśmy wypiły beczkę trunku jakiego?
 • Tjeri rok temu
  słone paluszki ja wypiłam tylko jedną szklaneczkę coli z rumem ☺️, czego i Tobie życzę. Dobranoc :))
 • Tjeri rok temu
  *czego i Wam życzę :D
 • Tjęri, o jakie dobre, nie mam niczego pod renką, ale jutro się czegoś napiję. Dobrejnocki?
 • Eytu rok temu
  słone paluszki Jedną szklaneczkę?
  https://tiny.pl/9k4ps
 • Eytu Czemu do mnie piszesz, jak ja nie piłam :/
 • Eytu rok temu
  Trochę jak Kingsajz. Hejkum kejkum :)
 • Kingsajz?! Z krasnoludkami?! Ale że Kingsajz?!
  Z krasnoludkami?!
  No, dziwne...
 • Eytu rok temu
  słone paluszki
  Jak jedli pieczoną muchę. Rarytas :)
 • https://m.facebook.com/SzuflandiaMaleJestPiekne/videos/mucha-na-dziko/897409047323166/

  :)
 • Dekaos Dondi rok temu
  Kigja?.↔Trochę nie bardzo kumam, kto kogo, czemu, jak, czyli istoty sprawy, ale tekst napisany : żwawo, soczyście literacko i z przytupem oraz... specyficznie:) Takie różnej maści stosunki wśród tubylców, nie zawsze lub zawsze, takich i owakich. Krescencja, Facetka i Szczur, to takie trio miłości wzajemnej→prawie:))↔Można by teledysk nakręcić. Tym bardziej, że czasami nawet poetycko nieco.
  P.S↔Facetka, to to samo, co:Kobietek??.
  Pozdrawiam:)))↔%
 • kigja rok temu
  Dekaos, Jeśli komentarz dotyczy tekstu z pominięciem dialogów, to bardzo, ale to bardzo jest mi miło. Opko, choć powstało spontanicznie, było poniekąd inspirowane ówczesną sytuacją.
  Ale że poetycko, to jestem zaskoczona bardzo.
  Ogólnie było minęło :)
  Kobietek, cóż, z pewnością niektórzy panowie są tak nazywani za plecami...

  Dziękuję za zajrzenie i pozostawienie komentarza.
  Pozdrawiam :)))
 • Dekaos Dondi rok temu
  Kigja↔Z pominięciem:))↔Twoje teksty są... jak już napomkłem wyżej... specyficzne. Takie... inne.
  A ja lubię... dziwności↔(:?:)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania