Dobrze oddałeś atmosferę tamtych lat. Teraz Bazar Różyckiego porasta rumiankiem, kamienice obok odrestaurowane na glanc nie do poznania. Ząbkowska to ekskluzywna promenada. Ostatnim razem szedłem tamtędy z kumplem do fabryki-muzeum wódki na Szmulkach. Chyba jedyne tego rodzaju muzeum w świecie. Prawdziwie polski wynalazek. Po drodze zajrzeliśmy do baru mlecznego „Miś” tego z blaszanymi miskami przyśrubowanymi do stołu, widelcach na łańcuchu, żeby nikt nie ukradł. A jaki wybór zup! Piękna jest Praga.
Tak, bardzo piękna. Kiedyś, na Dwernickiego, w nowym wtedy bloku mieszkała moja Kresowa Ciotka z Mężem Ormianinem i synem Krzysiem podobnym do młodego Franza Kafki...
Komentarze (2)
Dobrze oddałeś atmosferę tamtych lat. Teraz Bazar Różyckiego porasta rumiankiem, kamienice obok odrestaurowane na glanc nie do poznania. Ząbkowska to ekskluzywna promenada. Ostatnim razem szedłem tamtędy z kumplem do fabryki-muzeum wódki na Szmulkach. Chyba jedyne tego rodzaju muzeum w świecie. Prawdziwie polski wynalazek. Po drodze zajrzeliśmy do baru mlecznego „Miś” tego z blaszanymi miskami przyśrubowanymi do stołu, widelcach na łańcuchu, żeby nikt nie ukradł. A jaki wybór zup! Piękna jest Praga.
Tak, bardzo piękna. Kiedyś, na Dwernickiego, w nowym wtedy bloku mieszkała moja Kresowa Ciotka z Mężem Ormianinem i synem Krzysiem podobnym do młodego Franza Kafki...
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania