shizaru?
a mi tkliwość
i ręce przy tobie,
delikatniej.
mogę nie boleć. spleść dłonie
na wysokości twoich pragnień,
i znów.
widzisz,
słyszysz,
odpowiesz?
a mi tkliwość
i ręce przy tobie,
delikatniej.
mogę nie boleć. spleść dłonie
na wysokości twoich pragnień,
i znów.
widzisz,
słyszysz,
odpowiesz?
Komentarze (44)
Fajne i czułe, "mogę nie boleć" wchodzi mocno, tylko "na wysokości twoich pragnień" brzmi trochę bardziej poetycko niż reszta. Bardzo twoje.
Ten fragment z pragnieniami dodałam pod koniec, bo tekst wydawał mi się zbyt krótki. Mam problem z tak krótkimi formami, bo zawsze wydają mi się niewystarczające, mimo, że niby jest w nich wszystko co chciałam zawrzeć.
Dzięki :)
Krótkie formy zawsze kuszą, żeby je doprawić, a tu akurat i tak jest wszystko, więc możesz ufać ciszy, ten dopisek nie psuje, po prostu zmienia ton na bardziej „poetycki”, ale całość dalej trzyma.
NinjaC no to dobrze :)
Przy kolejnym spróbuję zostawić tak jak jest i zobaczę czy i jak się utrzyma.
Wszystko pięknie płynie... uwielbiam taką prostotę i delikatność w słowie 10!
Dziękuję bardzo :)
Dla zabawy rytmem:
Dwa – łapiesz mój nadgarstek – za lekko.
Dwa – splatasz palce, bez pytania.
Cztery – dociskasz i puszczasz, na moim oddechu.
Reszta zostaje u Ciebie.
Ooo, lubię te Twoje 224, dużo się w tym niesie.
Potrzeba komunikacji, bliskości... Ludzko, delikatnie. I krótko a dużo. I ile uczuć tu czuć.
Dziękuję Jag... czasami trzeba tak po ludzku, po prostu. A skoro takie się podobają to tym lepiej.
"uczuć tu czuć" ładnie Ci się poskładało :)
Roma można dorzucić "joł" na końcu, żeby nie oddalić się od klimatu ulicy xD
JagVetInte dobre jołnięcie nie jest złe :)
Roma - Cudo❤️ jak to w kilka słów można świat pomalować. To w szkole poetów powinien być wzór. 💪
Dzień dobry :)
Dziękuję, Jimmy.
Tytułu wolałabym nie zmieniać... a co Ci w nim nie gra?
Roma - nie znam tego słowa 🤭 i jakoś mi nie pasuje 🤷
Jimmy poznaj, powinno przypasować :)
Roma - racja. Dokształciłem się. Pasuje❤️
zmienisz tytuł ? 🙏
Yaro - ucz się 😉
Yaro - Jakby np zamiast „ i ręce przy tobie,
delikatniej” byłoby „ i dłonie przy tobie,
delikatniej.” to już by rozje… wiersz bo by było do porzygania.
Super
...
myśli
zaplątały się
w tobie
mimo zimna
nie potrafią
znaleźć wyjścia
głodne
czekają
na wiosnę
...
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia
Oj wplątały się...
Dzięki Andrew, dobrego :)
Powiedziano już wszystko. Dla mnie to mistrzostwo!
Dziękuję bardzo, miło mi to czytać :)
Po japońsku minimalizm, a treści dużo.
Czwarta małpa z zestawu, często jest pomijana w naszej kulturze.
Jednak reprezentuje moralną postawę, która głosi - nie czynić zła.
Przedstawiana jest z założonymi rękami, albo zasłaniająca krocze, co oznacza unikanie złych uczynków.
Twoje wersy delikatnie muskają zmysły i nie ranią.
Pozdrawiam
Cieszę się, że to się udało. Nie będę ukrywać, że trochę się tego wiersza bałam, że przedobrze, albo to co chciałam nie wybrzmi...
Dziękuję bardzo i dobrego czasu życzę :)
Jestem pod wrażeniem wykorzystania tych czterech makaków w Twoim przekazie. No mistrzostwo subtelności w zbudowaniu wyzwania dla adresata. Łącznie z pytajnikiem w tytule. Użyty motyw jednocześnie zmusza odbiorcę do refleksji na etyczny kontekst "odwrotności". Bardzo inteligentny, werbalny minimalizm w ogromie treści.
Świetne pisanie na tej działce, P. A.
5.
Tak jak pisałam Pasji: bałam się, że wzięłam się za temat, z którym nie dam sobie rady, a jednak jako tako się udało.
Dziękuję bardzo za tak dogłębny i rzeczowy komentarz :)
Super Roma.Brawo
A dziękuję bardzo :)
Roma - cudo… i tyle ❤️
Skoro tak odbierasz to mi może być tylko jeszcze milej :)
Piękne to.. ależ piękne...
Dziękuję :)
Tak btw to trochę te pozytywne reakcje robią mi bajzel w głowie xD
Roma
Niesłusznie i niepotrzebnie; co piękne, to po prostu piękne!
I jakoś trzeba się z tym pogodzić :D
Polaroid coś w tym jest :)
No to spróbuję.
Raz jeszcze dzięki :)
Roma
tak sobie czytam jeszcze raz i, może uznasz to za głupie, ale tytuł czytany powoli i płynnie brzmi też jak she is, are you? :) takie skojarzenie...
Polaroid ach, nie spojrzę już na to inaczej...
Świetne to jest, jak to dodaje wartości - wystarczy tylko umieć w słowach znaleźć coś więcej, a potrafisz i to jak :)
Jak BTW?
jak? przy okazji.
by the way, Bettino.
Twój styl jest niesamowicie ujmujący. Piękne.
Dziękuję, miło, że trafia :)
Ładne masz wiersze
Niektóre tak :) dzięki
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania