shizaru?

a mi tkliwość

 

i ręce przy tobie,

delikatniej.

 

mogę nie boleć. spleść dłonie

na wysokości twoich pragnień,

i znów.

 

widzisz,

słyszysz,

 

odpowiesz?

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 13

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (44)

  • NinjaC 5 miesięcy temu

    Fajne i czułe, "mogę nie boleć" wchodzi mocno, tylko "na wysokości twoich pragnień" brzmi trochę bardziej poetycko niż reszta. Bardzo twoje.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Ten fragment z pragnieniami dodałam pod koniec, bo tekst wydawał mi się zbyt krótki. Mam problem z tak krótkimi formami, bo zawsze wydają mi się niewystarczające, mimo, że niby jest w nich wszystko co chciałam zawrzeć.
    Dzięki :)

  • NinjaC 5 miesięcy temu

    Krótkie formy zawsze kuszą, żeby je doprawić, a tu akurat i tak jest wszystko, więc możesz ufać ciszy, ten dopisek nie psuje, po prostu zmienia ton na bardziej „poetycki”, ale całość dalej trzyma.

  • Roma 5 miesięcy temu

    NinjaC no to dobrze :)
    Przy kolejnym spróbuję zostawić tak jak jest i zobaczę czy i jak się utrzyma.

  • Grafomanka 5 miesięcy temu

    Wszystko pięknie płynie... uwielbiam taką prostotę i delikatność w słowie 10!

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję bardzo :)

  • NinjaC 5 miesięcy temu

    Dla zabawy rytmem:
    Dwa – łapiesz mój nadgarstek – za lekko.
    Dwa – splatasz palce, bez pytania.
    Cztery – dociskasz i puszczasz, na moim oddechu.
    Reszta zostaje u Ciebie.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Ooo, lubię te Twoje 224, dużo się w tym niesie.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Potrzeba komunikacji, bliskości... Ludzko, delikatnie. I krótko a dużo. I ile uczuć tu czuć.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję Jag... czasami trzeba tak po ludzku, po prostu. A skoro takie się podobają to tym lepiej.

    "uczuć tu czuć" ładnie Ci się poskładało :)

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma można dorzucić "joł" na końcu, żeby nie oddalić się od klimatu ulicy xD

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte dobre jołnięcie nie jest złe :)

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    Roma - Cudo❤️ jak to w kilka słów można świat pomalować. To w szkole poetów powinien być wzór. 💪

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dzień dobry :)
    Dziękuję, Jimmy.
    Tytułu wolałabym nie zmieniać... a co Ci w nim nie gra?

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    Roma - nie znam tego słowa 🤭 i jakoś mi nie pasuje 🤷

  • Roma 5 miesięcy temu

    Jimmy poznaj, powinno przypasować :)

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    Roma - racja. Dokształciłem się. Pasuje❤️

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    zmienisz tytuł ? 🙏

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    Yaro - ucz się 😉

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    Yaro - Jakby np zamiast „ i ręce przy tobie,
    delikatniej” byłoby „ i dłonie przy tobie,
    delikatniej.” to już by rozje… wiersz bo by było do porzygania.

  • andrew24 5 miesięcy temu

    Super
    ...
    myśli
    zaplątały się
    w tobie
    mimo zimna

    nie potrafią
    znaleźć wyjścia

    głodne
    czekają
    na wiosnę
    ...
    Pozdrawiam serdecznie
    Miłego dnia

  • Roma 5 miesięcy temu

    Oj wplątały się...
    Dzięki Andrew, dobrego :)

  • Sokrates 5 miesięcy temu

    Powiedziano już wszystko. Dla mnie to mistrzostwo!

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję bardzo, miło mi to czytać :)

  • Pasja 5 miesięcy temu

    Po japońsku minimalizm, a treści dużo.
    Czwarta małpa z zestawu, często jest pomijana w naszej kulturze.
    Jednak reprezentuje moralną postawę, która głosi - nie czynić zła.
    Przedstawiana jest z założonymi rękami, albo zasłaniająca krocze, co oznacza unikanie złych uczynków.
    Twoje wersy delikatnie muskają zmysły i nie ranią.

    Pozdrawiam

  • Roma 5 miesięcy temu

    Cieszę się, że to się udało. Nie będę ukrywać, że trochę się tego wiersza bałam, że przedobrze, albo to co chciałam nie wybrzmi...
    Dziękuję bardzo i dobrego czasu życzę :)

  • Garść 5 miesięcy temu

    Jestem pod wrażeniem wykorzystania tych czterech makaków w Twoim przekazie. No mistrzostwo subtelności w zbudowaniu wyzwania dla adresata. Łącznie z pytajnikiem w tytule. Użyty motyw jednocześnie zmusza odbiorcę do refleksji na etyczny kontekst "odwrotności". Bardzo inteligentny, werbalny minimalizm w ogromie treści.
    Świetne pisanie na tej działce, P. A.
    5.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Tak jak pisałam Pasji: bałam się, że wzięłam się za temat, z którym nie dam sobie rady, a jednak jako tako się udało.
    Dziękuję bardzo za tak dogłębny i rzeczowy komentarz :)

  • Aeliora 5 miesięcy temu

    Super Roma.Brawo

  • Roma 5 miesięcy temu

    A dziękuję bardzo :)

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    Roma - cudo… i tyle ❤️

  • Roma 5 miesięcy temu

    Skoro tak odbierasz to mi może być tylko jeszcze milej :)

  • Polaroid 5 miesięcy temu

    Piękne to.. ależ piękne...

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję :)

    Tak btw to trochę te pozytywne reakcje robią mi bajzel w głowie xD

  • Polaroid 5 miesięcy temu

    Roma
    Niesłusznie i niepotrzebnie; co piękne, to po prostu piękne!
    I jakoś trzeba się z tym pogodzić :D

  • Roma 5 miesięcy temu

    Polaroid coś w tym jest :)
    No to spróbuję.
    Raz jeszcze dzięki :)

  • Polaroid 5 miesięcy temu

    Roma
    tak sobie czytam jeszcze raz i, może uznasz to za głupie, ale tytuł czytany powoli i płynnie brzmi też jak she is, are you? :) takie skojarzenie...

  • Roma 5 miesięcy temu

    Polaroid ach, nie spojrzę już na to inaczej...
    Świetne to jest, jak to dodaje wartości - wystarczy tylko umieć w słowach znaleźć coś więcej, a potrafisz i to jak :)

  • Bettina 5 miesięcy temu

    Jak BTW?

  • Roma 5 miesięcy temu

    jak? przy okazji.
    by the way, Bettino.

  • Dusza_boli 5 miesięcy temu

    Twój styl jest niesamowicie ujmujący. Piękne.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję, miło, że trafia :)

  • znak_zapytania 4 miesiące temu

    Ładne masz wiersze

  • Roma 4 miesiące temu

    Niektóre tak :) dzięki

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania