Silna wola

Jej lico blade, smutne, płoche,

W oczach jasny żar dnia,

Spokojem, nie z gracją,

Stawia krok za krokiem.

 

Choć w duszy ból się kryje

I cisza wkoło trwa,

Nadzieją wciąż w niej bije

Wiosenna, żywa łza.

 

I idzie dalej z czasem,

Gdzie w sercu nuta gra.

Codzienność ją tak wzmacnia,

I wiarę w sobie ma.

 

Choć cień za nią podąża,

Wciąż w słońcu blask lśni.

Tak silna, nieugięta,

Czasami z życia drwi.

Średnia ocena: 3.8  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (15)

  • Grafomanka 10 miesięcy temu

    Patosem to szyte... 1

  • qulia1 10 miesięcy temu

    Nie jest to poezja kameralna, ale poezja o wielkich emocjach.

  • Grafomanka 10 miesięcy temu

    qulia1, a kto dzisiaj tak emocje wyraża, to nie średniowiecze...

  • qulia1 10 miesięcy temu

    Grafomanka mój wiersz może być dla ciebie z średniowiecza

  • Grafomanka 10 miesięcy temu

    qulia1, dla każdego jest, kto chociaż minimalnie zna się na poezji... to są starocia wyciągnięte z szafy. Trupy, których raczej nie chce się oglądać... Chcesz pisać, ucz się, czytaj współczesną poezję. Nikt ci tego nie broni...

  • Grafomanka 10 miesięcy temu

    i jeśli już to nie ''z średniowiecza'', tylko ''ze średniowiecza''

  • qulia1 10 miesięcy temu

    Grafomanka masz prawo do sowich domysłów 😂

  • Grafomanka 10 miesięcy temu

    qulia1, to nie są domysły, lecz wiedza... też byś ją posiadała, gdybyś miała ambicje się uczyć

  • qulia1 10 miesięcy temu

    Grafomanka nie znasz mnie a oceniasz ok wiersz już skreślony ludzi też skreślać potrafisz? 😂

  • Pracownik lady mięsnej 10 miesięcy temu

    qulia1 nie przejumuj się. Grafomanka dostała ostatnio kilka klapsów wychowawczych, teraz potrzebuje się dowartościować ;)

  • Pracownik lady mięsnej 10 miesięcy temu

    grafi i piliery mają rację, taki sobie ten tekst, ale jeśli to początki to nie jest źle

  • piliery 10 miesięcy temu

    Co to jest "grach"?

  • qulia1 10 miesięcy temu

    Poprawiłam

  • piliery 10 miesięcy temu

    qulia1 Sensu ta poprawka nie dodała.

  • zingara 10 miesięcy temu

    Temat siły woli jest świetny, ale język wydaje się być trochę wyświechtany. Warto szukać własnych, unikalnych słów, które opiszą ten stan inaczej niż „smutne lico” czy „nuty w sercu”.pozdrawiam

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania