Simple text

She is a girl. She is ten years old. She likes to drink milk and tea. She has an older brother. He is a student. Her parents are teachers. Father is a mathematician and mother is a historian. The girl's name is Ann. She likes to play the guitar. She goes to school. She is a very happy girl, because she has a lot of friends. Her best friend is Veronique. She is from France and she speaks French fluently.

Ann is a very intelligent girl. She likes to read books.

-----------------

Średnia ocena: 1.0  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (29)

 • Akwadar rok temu
  A po polskiemu to nie łaska?
  Jest mało interesująca....
 • Narrator rok temu
  Wygląda na wypracowanie ucznia piątej klasy z angielskiego. Po polsku nie dałoby się tego czytać, widocznie jedynym sposobem autora na dodanie tekstowi oryginalności i wyrafinowania jest przeróbka w obcym języku.

  „Ona jest dziewczyną. Ma dziesięć lat. Lubi mleko i herbatę. Ma starszego brata. Brat jest studentem. Jej rodzice są nauczycielami..." — i tak dalej. Szkoda czasu na czytanie.

  Pamiętam jak za szczenięcych lat słuchało się muzyki do angielskich tekstów. Im mnij się rozumiało, tym bardziej nam te piosenki się podobały. Tylko dziś każdy może taki tekst przetłumaczyć na translatorze Google w obydwie strony. Eh, czego ludzie tu nie próbują. Napisz coś na poziomie ogólniaka to dam ci 5.
 • Andi Perry rok temu
  Tak, po angielsku jest to łatwe. Ale chce ten tekst pisać jeszcze po niemiecku francusku i japońsku i oczywiście zwiększać trudność.
 • Akwadar rok temu
  I po kiego?
 • Andi Perry rok temu
  Akwadar A po "kiego" Twoja maska Guya Fawksa w awatarze ? Nie lubisz katolików ? :)
 • Narrator rok temu
  Nie o język tu idzie, tylko o treść. Możesz nawet przetłumaczyć na aborygeński, ale siano pozostanie sianem.
 • Akwadar rok temu
  Andi Perry co ma avatar do tekstu o niczym?
  Przeczytaj regulamin opowi
 • Andi Perry rok temu
  Akwadar Ok przeczytam jeszcze raz
 • Narrator rok temu
  Andi Perry Ktoś noszący maskę Guya Fawkesa niekoniecznie musi być wrogiem katolików. Wprawdzie zaraz po egzekucji Fawkesa w 1606 angielski parlament ustanowił dzień dziękczynienia za ocalenie króla Jamesa I, lecz tej tradycji już dawno się nie obchodzi. Natomiast maska jest czasem zakładana w czasie protestów przez aktywistów, którzy chcą zachować anonimowość. Jest ona symbolem konspiracji, a nie walki religijnej.
 • Andi Perry rok temu
  Narrator Wiem. To zjawisko było częste, gdy chciano wprowadzić przepisy ACTA w Europie i w Polsce w 2012. Ten krój maski pojawił się w filmie V jak Vendetta z Natalie Portman w 2005 roku, a wcześniej w komiksie Allana Moore'a.
 • Narrator rok temu
  Nawet w tym dziecinnym tekście nie uchroniłeś się od błędu i to w samym tytule: 'Simple Text' ('Text' powinieneś pisać przez duże T).
 • Pan Buczybór rok temu
  nie wiem jaki jest sens publikacji czegokolwiek po angielsku, szczególnie jeżeli jest to coś tak banalne jak ten tekst
 • Nie mówię, że nie masz racji, ale Twój komentarz mnie zastanawia... co ze słowami jakiejś piosenki po angielsku w opowiadaniu napisanym po polsku? Taka publikacja byłaby do przyjęcia?
 • Pan Buczybór rok temu
  Byłaby. Wtedy to jest cytat, a taki cytat się podaje w oryginalnym języku
 • Bajkopisarz rok temu
  Panie Byczyborze, odpowiedź o sens a zarazem cel publikacji jest prosta: "bo może".
 • DEMONul1234 rok temu
  A na przykład w dzień j.angielskiego? :)
 • Pontàrú rok temu
  W sumie to tekst ogólnie oczywiście jest słaby ale chciałbym wskazać dwie rzeczy, które są dość ciekawe. Ogólnie Polacy mają problem z rodzajnikami. Wiecznie zjadamy 'a' oraz 'the' a tutaj nie brakuje niczego. A druga sprawa to 's' na końcu czasowników w trzeciej osobie liczby pojedynczej. Wielu ludzi których znam a twierdzą że dobrze znają angielski zapominają o tych końcówkach. Także pomijając brak jakiegokolwiek przekazu i poziomu zaawansowania czy kreatywności te dwa elementy zasługują na pochwałę :)
 • Bukietkwiatow rok temu
  Don't forget about "an"! He remembers to use "an", not "a".
 • Pontàrú rok temu
  Bukietkwiatow pominąłem 'an' bo to wersja 'a' ale tak, to też wychodzi na plus
 • Bukietkwiatow rok temu
  Wiem, ale wielu ludzi wali zawsze "a" i zapomina, że czasem w jego miejsce wskakuje "an".
 • Narrator rok temu
  Te dwa elementy automatycznie wyskoczą na translatorze Google. Wystarczy bezmyślnie wkleić polską wersję. W swoim tekście autor używa wyłącznie jednego czasu (Simple Present). Gdyby spróbował przenieść akcję w przyszłość, w czas zaprzeszły, przejść na passive voice, wtedy jestem pewien popełniłby sporo błędów, lecz może tekst nadawałby się do czytania. W obecnej formie dla Anglika jest to fragment elementarza Falskiego: „Ala ma kota. Ola ma psa”.
 • Szpilka rok temu
  Pontàrú

  To nie rodzajniki tylko przedimki i dużo łatwiej je stosować niż rodzajniki, które się deklinują i których wraz z rzeczownikami trzeba się nauczyć na pamięć ?
 • Szpilka rok temu
  Narrator

  Nom, a pewien świetny nauczyciel (Polak) z Hameryki stwierdził, że wystarczy operować sześcioma czasami, żeby poprawnie mówić po angielsku - Present Perfect, Present Continuous, Past Simple, Future Simple, Past Continuous i Future Continuous.

  Przedstawił prosty schemat:

  I play
  I am play-ing
  I play-ed
  I will play
  I was play-ing

  I potem sobie tylko podkładamy - I am play-ing na czas przeszły - I was play-ing albo na przyszły - I will play-ing.

  A Future Continuous to tylko dodać "be" do I will be play-ing.

  Po co tak świetnie uprościł? Ano po to, żeby rodacy zaczęli w końcu mówić, bo wbijano im do głów masę wiedzy i gramatyki, lecz nie nauczono mówić. On jako pierwszy w przeciwieństwie do niemal wszystkich nauczycieli podkreśla, że nieważna poprawność, ta przyjdzie z czasem, ważne, żeby MÓWIĆ!

  Zgadzam się z nim, w szkole uczono języka pasywnie, naciskając na poprawność i w momencie konfrontacji człek się palił, bo bał się powiedzieć źle. Dialogi? Nie było wcale, a to podstawa, żeby móc się językiem posługiwać, a nie tylko w głowie mieć. W obcym kraju nikt od turysty nie wymaga, żeby biegle gadał w języku tubylców, za to w szkole, tjaaaaaaaa ?
 • Narrator rok temu
  Szpilka Sześć czasów? O trzy za dużo. Zresztą wystarczyłby tylko jeden, bo przyszłości nie znamy, a teraźniejszość przelatuje nam przez palce, wdychamy ją, lecz nie potrafimy uchwycić.

  Ale dla Anglika nawet sześć czasów to za mało, żeby powiedzieć:
  „Zanim wszedł do sypialni, rozebrała się do naga"

  'Before he entered the bedroom, she had stripped naked'. (Simple Past + Past Perfect)

  Angielskiego uczyłem się nieprzerwanie od III klasy podstawówki (niemieckiego niestety tylko przez rok), ale mimo to kiedy wyjechałem na dziki zachód nie mogłem zrozumieć prostych zwrotów. To trochę tak jakby uczyć się gry na fortepianie, nie dotykając klawiatury. Ale mam koleżankę, która nie wyjeżdżając za granicę perfekcyjnie opanowała kilka języków.

  Przyznaję rację, że warto się uczyć obcego języka. Wtedy lepiej można poznać własny :)
 • Szpilka rok temu
  Narrator

  Poligloci są wsród nas, też znam człeka, który kilkoma językami włada, sam się nauczył, ale ma głos operowy i świetny słuch, no i pamięć, do wszystkiego potrzebna pamięć.

  A tak, trzeba się jeszcze osłuchowo uczyć języka, w Polsce puszczano piosenki po angielsku, a filmów nie dubbingowano, czyli kontakt z językiem był.

  Będąc w Nowy Jorku słuchałam uważnie słów strażnika, mówiącego do zebranych, polecał kupić bilety na innym piętrze, nie tu, gdzie on stał, ale się ucieszyłam, że wyłapałam, o co chodzi ?
 • Narrator rok temu
  Szpilka „A tak, trzeba się jeszcze osłuchowo uczyć języka, w Polsce puszczano piosenki po angielsku, a filmów nie dubbingowano, czyli kontakt z językiem był. ”

  Z tym „osłuchaniem” to było różnie...
  Gary Glitter śpiewał:
  D'you wanna be in my gang, my gang, my gang, D'you wanna be in my gang, Oh yeah!

  A matka mojego kolegi naśladowała:
  Uspokój ty się Madziek, uspokój ty się Madziek...

  Albo:
  Let's get together again

  A ona:
  Jeb, jeb, zarabiaj na chleb...

  No i takie tam nonsensy. Sama praktyka też nie wystarczy :)
 • Szpilka rok temu
  Narrator

  Hahhaahhaha, aleś mnie rozśmieszył, to jak z tym - lej na mur, rataratata ?

  Chanson d'amour (ra da da da da)
  Play encore
  Here in my heart (ra da da da da)
  More and more

  https://www.youtube.com/watch?v=S77I7ZaQdVU

  Manhattan Transfer
 • Narrator rok temu
  Szpilka Dziękuję za link, bo dawno nie słuchałem tej piosenki. Zespół zgrany. Dwie całkiem panie, marynarz, a ten w kapeluszu i białych spodniach, to chyba nie stręczyciel?

  A najlepsze jest: ra da da da da! Każdy zrozumie :)
 • Pontàrú rok temu
  W sumie nie ma różnicy. Można nazwać to rodzajnikiem określonym i nieokreślonym. Poza tym odmieniają się przez wszystkie angielskie przypadki czyli jeden ? (nie uwzględniam dopełniacza saksońskiego bo to trochę inne niż przypadek)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania