siódme niebo - NSzO

Mijały mi nieba co krok,

gdy byłam w słońcach i burzach.

A w każdym dantejski krąg

by móc potępić się w cudach.

 

I z żadnym nie mogłam się zgrać,

wejść w błękit zbyt całkowity.

Choć w każdym bywałam, choć raz -

wpuszczał mnie Piotr Sacrurity.

 

Żałować musiałam "ot tak"

(najłatwiej było mi siebie),

aż boleć zacząl mnie kark

i serce, aż po przyziemie.

 

Długo nie mogłam tak być -

grzesznie się czułam w błogości,

więc trzeba było się zmyć,

poszukać pewnej pewności.

 

Dziś kluczę w wieczności od lat

by znaleźć drogę do siebie.

I błądzę i proszę o ślad,

by znaleźć się w swoim niebie.

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (12)

  • JagVetInte pół roku temu

    W pewnym momencie zabrzmiało mi

    "Szybkie szoty jak Mbappe..." XD

  • Roma pół roku temu

    XD i teraz mi to z głowy nie wyjdzie. Dzięki...

  • JagVetInte pół roku temu

    Kto zbyt wiele widział i zbyt wiele przeżył , ten w niebo ot tak nie uwierzy.

    Bardzo dojrzały i niepatetyczny duchowo utwór.

    Droga, nie cel. Szukanie, a nie sama wiara. To jest ważne. I prawdziwe, bo nie jest zakłamane.

  • Roma pół roku temu

    Tak, to jest najważniejsze. Dziękuję Ci za ten komentarz :)

  • Jimmy pół roku temu

    Pięknie Roma 😎👍

  • Roma pół roku temu

    Dzięki :)

  • Daro1333 pół roku temu

    Przypomniało mi się jak odbierałem czarny pas, mlody chłopiec zapytał mnie jak to jest go mieć i że to jego marzenie. Powiedziałem mu, że droga jest dużo ważniejsza i że chciałbym przejść ją jeszcze raz ale to niemożliwe. I jeszcze jedno. Jeżeli uświadomimy sobie w pozytywny sposób, że jesteśmy śmiertelni, przestakemy zajmować się bzdurami a więcej czasu poświęcamy sobie a to już tylko krok by odkryć swoje niebo, które jest tu na ziemi. 5

  • Don Chujan pół roku temu

    Jak zszedłeś z cugu i wytrzeźwiałeś nadal biłeś wszystkich meneli dookoła?

  • Daro1333 pół roku temu

    Don Chujan przypominasz mi tego tryplatanga czy jakoś tak, który wbił sobie w główkę, że może sterować ludźmi i jeszcze wmawia sobie, że ma do tego dryg. Nie dał bym wam taczki prowadzić, żebyście się nie roz.....li. Teraz weź dwa iboprofeny na główkę, może coś da. Publikacji masz zero, więc wiesz co masz robić. Pa

  • Don Chujan pół roku temu

    Daro1333 zbij żonę ode mnie też!

  • Daro1333 pół roku temu

    nie dałbym*

  • Roma pół roku temu

    Tak, masz rację. Fajnie, że napisałeś ten komentarz, bo to naprawdę warte przeczytania.
    Dzięki bardzo :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania