słońcodeszcz/deszczosłońce

jest słońce na niebie

lecz to mało jeszcze

naraz deszcz nas przejmuje

i słońce wraz z deszczem

 

onieśmieleni zdumieniem

jęczymy wzdychamy

a na niebie szaleje

deszcz ze słońcem samym

 

zaskoczeni ich obrazem

szepczemy niespokojnie

dlaczego są razem

to taniec czy wojna

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (16)

  • laura123 21.09.2020

    Strasznie banalny tekst, brakuje w nim poezji. Co z nią zrobiłeś?

  • wicus 21.09.2020

    Czekam na uwagę kogoś kto zna się na poezji. Niedawno pisałaś, że nie masz o niej pojęcia i ja Ci wierzę.

  • laura123 21.09.2020

    wicus ja wierzę, że Ty wierzysz, że potrafisz pisać wiersze i mozesz mi wierzyć, że to mnie przeraża.

  • wicus 21.09.2020

    laura123 Bojaźń wierze dopomaga. :)

  • wicus 21.09.2020

    laura123 Mówiąc poważnie, moje wiersze nie aspirują do literackiego Nobla, są zabawą, a nie pracą, więc nie należy spodziewać się, że będą porządne i poprawne. Nie jestem.i bardzo nie chcę być "zawodowym" poetą, i akurat to naprawdę straszne.

  • Pan Buczybór 21.09.2020

    ostatni wers jakoś niezbyt mi pasuje. Ogólnie średnie.

  • wicus 21.09.2020

    Dziękuję za opinię.

  • Morus 21.09.2020

    Jednak widać dużą pracę autora i włożone w tekst niesamowite emocje, które są dużym plusem tego utworu. Czy pod względem warsztatowym mógłby być lepszy? Pewnie mógłby, ale po co. Na dzieło amatorskie całkiem całkiem, a po mistrzach oczekujmy poezji najwyższego lotu i delektujmy się nią do upojenia.

    Pozdrawiam

  • wicus 21.09.2020

    Dziękuję za miły i realistyczny komentarz!

  • łoizok 21.09.2020

    "Zaskoczeni ich obrazem
    szepczemy niespokojnie
    Dlaczego są razem"
    Strasznie mi się to podoba i do tak wielu rzeczy mi to pasuje, że aż niemozliwe.

  • wicus 21.09.2020

    Szalenie się cieszę! Dziękuję za miłe słowa!

  • Puchacz 22.09.2020

    Wicusiowa norma.
    Tu nikt nie jest zawodowym poetą, ale jakieś wyczucie i trochę talentu dobrze jest mieć, jak się na portale wiersze wstawia.

  • wicus 22.09.2020

    Komentarzy to też dotyczy, panie w-fmanie

  • Puchacz 22.09.2020

    Gender! :)))

  • Neurotyk 24.09.2020

    Wiersz to jedno, zgrabne pytanie. Brawo.

  • wicus 24.09.2020

    Dziękuję

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania