Poprzednie częściŚmierć przynosi sen...

Śmierć

Za prędko

o jeden dzień,

rok, dwa, godzinę, chwilę.

 

Za prędko

dla mnie?

czy dla nich, może dla nikogo?

 

Na pewno

do zrobienia

mnóstwo jest, czy aż tyle?

 

Na pewno

coś rzekłem,

zrobiłem, lub spojrzałem srogo.

 

Już więcej

nie wejdę

na szczyty mej kochanej góry.

 

Już więcej

nie spojrzę

jak rosną dzieciaki?

 

Nie wierzę,

że klecha

z grabarzem wrzucą mnie do dziury.

 

Nie wierzę,

to tylko

sen koszmarny jakiś...

Średnia ocena: 4.2  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (29)

  • Pasja 04.09.2017

    Wszystko za prędko, więc zwolnij prędko. Pozdrawiam.5)

  • riggs 04.09.2017

    chciałoby się zwolnić, ale już po wczasach...

  • Violet 04.09.2017

    Oj, powtórzenia podobno są nie na czasie...
    Mnie tekst bardzo się podoba. Też nie wierzę, to takie nierealne... 5
    Pozdrawiam.

  • riggs 04.09.2017

    Też słyszałem o tych powtórzeniach. Powtarzasz się haha. Dzięki za odwiedziny

  • Violet 04.09.2017

    Powtórne powtarzanie ;)

  • riggs 04.09.2017

    Violet to może zróbmy z tego piosenki, nikt się nie będzie czepiał

  • Violet 04.09.2017

    riggs mogą być piosenki, ale wtedy przyczepią się do piosenek ;)

  • Dekaos Dondi 05.09.2017

    Tekstu tyle co ŻYCIA - a przekazu co ~ WIECZNOŚCI. W moim odczuciu.

  • riggs 05.09.2017

    Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam

  • motomrówka 05.09.2017

    Jako tekst autorskiej piosenki - bardzo dobre. Jako wiersz - nie. Według mrówki, oczywiście.
    Za tekst 5, za wiersz 3-.
    Ziarnko do ziarnka = 4

  • riggs 05.09.2017

    Muszę się doksztalcić o tej piosence. Człowiek całe życie głupi

  • Do mnie przemawia bardzo wyraziście , jak z resztą większość tego co piszesz. 5

  • Mała Brunetka 05.09.2017

    Zgadzam się z Maurycym. Proste, ale przekaz jest bardzo wyraźny. 5.

  • riggs 05.09.2017

    Dzięki

  • Zaciekawiony 05.09.2017

    Masz czucie życia, rozumiem dlaczego w bitwie tak bardzo odjechałeś pozostałym autorom.

  • Mała Brunetka 05.09.2017

    Mi się bardzo podoba.

  • riggs 05.09.2017

    Mała Brunetka bardzo mi miło

  • riggs 05.09.2017

    Staram się tylko poruszać problemy, które są oczywiste dla każdego człowieka, tylko zapomniane, albo przesunięte na drugi plan. Dziękuję, do końca bitwy daleko, a dobrych tekstów nie brakuje

  • Adam T 05.09.2017

    Tak, jest w tym coś z piosenki autorskiej. Mnie się podoba i forma i treść. 5

  • riggs 05.09.2017

    Dziękuję bardzo

  • Anonim 05.09.2017

    Twój tekst przypomina o przemijaniu. Zwrotka, która przemawia do wyobraźni:
    "Już więcej
    nie spojrzę
    jak rosną dzieciaki?"
    Podoba mi się też forma: trzy wersy, słowa i zdania krótkie. Rzeczowo i ciekawie :-)

  • riggs 05.09.2017

    Dzięki

  • Enchanteuse 05.09.2017

    Daję mocne 4 :)
    W ostatnim wersie przestawiłabym trochę kolejność
    i zamiast "sen koszmarny jakiś " ,
    dałabym "koszmarny sen jakiś"

    Nie wyjaśnię Ci dlaczego, tak mi po prostu lepiej brzmi.
    Zastosowałeś bardzo ciekawy, moim zdaniem rodzaj rymów. Międzysyrofowe. Bardzo ładnie komponują się z całością.

    Aha, jeszcze jedno małe zastrzeżenie:

    " Na szczyt mej kochanej góry"
    Zaimki typu "mej, twej" nie są zbyt pożądane w wierszu.
    Rozumiem, że chciałbyś zachować rytm, dlatego też proponuję inne rozwiązanie :

    " Na szczyt ukochanej góry"

    Oczywiście, to są tylko luźne propozycje zmian ;)

  • riggs 05.09.2017

    Gdyby było na szczyt a jest na szczyty i rytm zostanie zburzony. Takie me , twe tez mnie razi , postaram się cos wymyślić. Dziękuję za dobrą sugestię

  • Enchanteuse 05.09.2017

    riggs przepraszam, nie zauważyłam. Wobec tego, poleciłabym zostawić "szczyty" i dopisać "ukochanej". Byłaby kolejna sylaba, uzupełniająca to nieszczęsne "mej". Chociaż, jak tak to teraz sobię mówię na głos, też brzmi nie najszczęśliwiej :D . Sorry, riggs, ale ja nie jestem specjalistką od poezji, więc niewiele Ci mogę poradzić, aczkolwiek to "mej" gryzie w oczy.
    Mam nadzieję, że mimo wszystko jakoś Ci pomogłam :)

  • riggs 06.09.2017

    Enchanteuse każda uwaga cenna, mnie do specjalisty też daleko

  • Neurotyk 05.09.2017

    Po wierszu o baloniku liczylem na rownie dobry ale nie mozna miec wszystkiego. Lichy wiersz.

    Baj z Sopotu ;)

  • riggs 05.09.2017

    Dziękuję za szczerość. Cenna rzecz.

  • Hekate 31.10.2017

    Wiersz przypomina mi o wypadku samochodowym ktory mielismy z moim mezem gdy jechalismy jako świerzo upieczone narzeczenstwo do moich rodzicow. Do tej pory zdarza mi sie myslec o tym co by bylo gdyby...

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania