Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Sosna

zetnij na drzazgi

nie pierdol się w tańcu

przecież już pociąłeś

kiedyś mnie na kłody

 

formujesz stosik

z odrąbanych pragnień

a słowna siekiera

tnie na trzy połowy

 

podpalisz?

chcesz więcej?

bez skargi poświęcę

umysł nogi i jeszcze dwie ręce

 

ty widzisz

we mnie sosnę sękatą

taką co nikt jej

wzrokiem nigdy nie skala

 

więc podpal ten stosik

i miejmy to z głowy

i kurwa!

zrób to już zaraz

Średnia ocena: 4.4  Głosów: 16

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (104)

  • Anyż 08.12.2021

    Ostro, drzazgi poleciały..
    pozdrawiam

  • Cicho_sza 08.12.2021

    Wiersz napisany w afekcie ?
    Również pozdrawiam

  • MartynaM 08.12.2021

    Jak wolisz, szczerze czy raczej inaczej?

  • Cicho_sza 08.12.2021

    A masz coś innego do powiedzenia, aniżeli, że to nie jest poezja, wszystko źle i, że nie jestem orłem? ?

  • MartynaM 08.12.2021

    Cicho_sza, orłem nikt się nie rodzi, warsztat nabywa się ciężką pracą. Talent, to zaledwie połowa sukcesu.
    Ale ja nie o tym.
    Nie podoba mi się takie słownictwo u kobiet typu ''nie pierdol się w tańcu'', bardzo mnie to razi, tak samo jak ta ''kurwa'' na końcu. No i w sumie tyle z negatywów.
    Podoba mi się natomiast ''wzięcie sprawy w swoje ręce''. Lubię kobiety z charakterem.

    Gdybyś jednak nieco subtelniej przedstawiła ''swoje racje'' mój odbiór byłby na pewno lepszy.

    Pozdrawiam.

  • Cicho_sza 08.12.2021

    MartynaM Zdaję sobie sprawę, że przekleństwa mogą kogoś razić. Dlatego oznaczyłam tekst czerwoną tabliczką. Tak jak napisałam, utwór powstał pod wpływem silnej, dość negatywnej emocji i na ten czas tak się wykrystalizował. Może kiedyś nieco go ugrzecznie, ale teraz musi pozostać bez zmian, póki nie opadnie emocjonalny kurz.
    Zaskoczyłaś mnie. Myślałam, że wytkniesz więcej błędów ?

  • MartynaM 08.12.2021

    Cicho_sza, trzymaj się cieplutko i nie dawaj się złym emocjom. Jest dobry sposób na pisanie w emocjach. Przed wstawieniem, trzeba dać mu chociaż dzień na ''odleżenie'', na drugi dzień lepiej widać mankamenty. A te zawsze można zastąpić czymś innym.

    Kolorowych snów!

  • Cicho_sza 08.12.2021

    MartynaM kolorowych ?

  • Narrator 09.12.2021

    Bardzo dobry wiersz o bardzo nieudanym życiu, tylko nie rozumiem tego czerwonego napisu u góry.

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Dzięki za bardzo dobry. A napis? Asekuracyjne go dodałam, w razie ewentualnych problemów z mocniejszym słownictwem.
    Pozdrawiam

  • rozwiazanie 09.12.2021

    Wypowiedziałaś się z pasja i wyszło dobrze:P

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Tak mi się emocjonalnie ulało xd

  • Nuria 09.12.2021

    Człowiek powinien być szczery także w emocjach, także w pisaniu.
    Na co komu ugrzecznione zwroty, które nic nie dają...ach, dają polukrują gniota udającego ciacho.
    Dla mnie to prawdziwy, szczery utwór.
    Pozdrawiam.

  • MartynaM 09.12.2021

    Nuria, człowiek inteligentny nie musi używać wulgaryzmów, żeby wyrazić emocje. Wulgaryzmy, to słabość.
    Takie moje zdanie.

  • Nuria 09.12.2021

    MartynaM ..........i masz prawo do swojego zdania, a ja do swojego :)
    Dobrego dnia.

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Dzięki. Tak, to zdecydowanie szczery i emocjonalny tekst, bez pudru i zbędnych ozdobników.
    Cieszę się, że można to wyczuć.
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Ja muszę ;)

  • MartynaM 09.12.2021

    Nie musisz, chcesz. Proste.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Kobiety lubią twardzieli.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Z twardymi...argumentami.

  • MartynaM 09.12.2021

    Weź mnie nie rozśmieszaj, bo mi broń z ręki wytrącasz.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Lubisz moje żarty kochanie;) ?

  • MartynaM 09.12.2021

    Czy ja wiem, trochę za dużo mięsa, ale ripostę masz ciętą, refleks dobry. Lubię to.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    MartynaM Kręci się koło ciebie jakiś frajer?

  • MartynaM 09.12.2021

    Frajerzy nie mają do mnie dostępu.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Czyli mogę zajeżdżać do zajezdni.

  • Nie każdemu drwalowi dane zerżnąć sosnę;)
    Dosadnie, ale jak dla mnie do przyjęcia. Czasem trzeba między uszy.

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Sosna to ciężki materiał do obróbki. Szkoda, że niektórzy nie widzieli, że z sosny miękkiej i podatnej lipy się nie zrobi. A jak już dotarło, to dramat!
    Pozdrawiam

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Czyli mogę spuścić paliwo na końcowym.

  • MartynaM 09.12.2021

    Lepiej spuść z tonu, to niebezpieczny grunt.

    Tak źle z Tobą, że w necie szukasz?

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    MartynaM Na pielgrzymkach wszystkie pozajmowane.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Yhy.

  • MartynaM 09.12.2021

    Napisz wierszyk, anons matrymonialny. Możliwe, że przybiegną tłumy.
    ''Samotność, to taka straszna trwoga'' Dżem

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Myślałem, że ja i ty. No wiesz.

  • MartynaM 09.12.2021

    Dlaczego ja? Ja jestem wredna. Poszukaj miłych, uroczych kobiet.
    Na pewno i tutaj są, jeszcze nieodkryte.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Ja wybrałem ciebie. Wredoty lubią ostry sex.

  • MartynaM 09.12.2021

    Ja mam tylko ostry język.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Oooo super!

  • Anonim 09.12.2021

    Martyna ma tu największe branie, trzeba mocy i poloty, by jej zaimponować, tylu już kiedyś... Ale może ty Ty właśnie ten jeden, który twierdzę niezdobytą zwiedzał będziesz?

  • Anonim 09.12.2021

    *polotu

  • Anonim 09.12.2021

    *to Ty

    się mi pląta klawiatura

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Podrapiesz misia za uszkiem.

  • MartynaM 09.12.2021

    A misio był grzeczny?

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Bajdzio.

  • MartynaM 09.12.2021

    Muszę Yanka zapytać, co o tym myśli. To mój Anioł Stróż.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    MartynaM Yanek jest za.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Mną.

  • MartynaM 09.12.2021

    Nos z Feratu a nawet przeciw. Hahaha

  • Anonim 09.12.2021

    MartynaM, yanko awansował? Się kierownictwa muszę zapytać, bo ja tu ciągle kotła pilnuję, gdzieś pismo utknąć musiało.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 A ładna jest chociaż?

  • MartynaM 09.12.2021

    yanko wojownik 1125, to poszukaj, zbyt ważna sprawa.

  • Anonim 09.12.2021

    Nos z Feratu, A niech Laura będzie szczęśliwa, jak to właśnie to, jak wreszcie, jak, jak ten książe, i że konia też ma.

  • Anonim 09.12.2021

    Nos z Feratu, Jak królewna.

  • Anonim 09.12.2021

    Z urody i maniery.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 A lubi ten sport?

  • MartynaM 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 jak to będzie? Ja jestem szczęśliwa. Spokój, to największe szczęście.

  • Anonim 09.12.2021

    MartynaM, Piekielna biurokracja to zupełnie inny wymiar, wyłączne pijane diabły tym kręcą,

  • MartynaM 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 pogoń to towarzystwo. Nie podoba mi się.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    MartynaM Idę :(

  • MartynaM 09.12.2021

    Trzymaj się ciepło, bo mróz.

  • Anonim 09.12.2021

    Nos z Feratu, Czy lubi to nie wiem, ale jak uprawia, to aż zostają blizny.

  • Anonim 09.12.2021

    MartynaM, To jakiś sympatyczny człowiek i popatrz jak Cię adoruje.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 Żonglowanie kulami i woltyżerka?

  • MartynaM 09.12.2021

    A czy tylko on? Jakbym patrzyła na wszystkich, którzy adorują... no nic, bawcie się wybornie!

  • Anonim 09.12.2021

    Nos z Feratu, Wolty tak, aż skrzy, kiedy szpony docierają do kości, specyficzne ma fantazje, bolesne jest dawanie jej rozkoszy.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    MartynaM Nigdy mnie nie pokochasz! Ty nie wiesz co to miłość!

  • Anonim 09.12.2021

    Nos z Feratu, Ale jaki prestiż!

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 O fack.

  • Anonim 09.12.2021

    MartynaM, Toteż napisałem, że Ty jesteś pierwsza laska opowi z największym braniem, masz w czym przebierać, ale przecież kiedyś nadchodzi czas na prawdziwe kochanie, takie już ekstra, co utnie szanse zgrai adoratorskiej.

  • MartynaM 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 rozsiewasz plotki, najgorzej jak ktoś Ci uwierzy.

    Co Wy dzisiaj tacy rozbawieni?

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    MartynaM Rozsiewa plotki, że mój ch.. jest słodki.

  • Anonim 09.12.2021

    MartynaM, Ja smętny jestem, papierosami Winston się strułem, a powtarzam tylko to, co wiadomo tu powszechnie, wskaż drugą kobietę w tego pałacu murach i ogrodach, co by więcej serc złamała.

  • MartynaM 09.12.2021

    yanko wojownik 1125 ja nikomu niczego nie złamałam.

    A Ty palisz? Myślałam, że nie.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Misio zrzuci futerko i pójdzie lizać miód ;)

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Muszę napisać wiersz dla Martyny.

  • MartynaM 09.12.2021

    To będzie rewelacja... hahaha

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    :)

  • Szpilka 09.12.2021

    Mocny, emocjonalny i pieprzny, i o to chodzi, żeby nie było tylko lukrowato i wtórnie ? Turpizm i obscena w poezyi funkcjonują od dawna, sam Kochanowski dosadną fraszkę wysmażył:

    Na matematyka

    Ziemię pomierzył i głębokie morze,
    Wie, jako wstają i zachodzą zorze;
    Wiatrom rozumie, praktykuje komu,
    A sam nie widzi, że ma kurwę w domu.

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Psychol jakiś.

  • Szpilka 09.12.2021

    Nos z Feratu

    Nie bądź Januszem ?

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Dzięki :) Poezyja to nie jest górnych lotów, ale emocje jak najbardziej prawdziwe.

  • Anonim 09.12.2021

    Szpilka, Jest z Feratu, różni się kulturowo.

  • Jordan Tomczyk 09.12.2021

    Uwielbiam takie emocjonalne utwory. 5 ode mnie ?

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Dzięki. Emocji nie brakuje choć forma w oczy kłuje xD

  • Pan Buczybór 09.12.2021

    średnie.

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Lepsze takie, aniżeli nijakie.
    Dzięki :)

  • Anonim 09.12.2021

    Miast dopełnić zabawy jak inkwizytor stosem, można by się ograniczyć i tylko tylko toporem.

    Kto to pisał:
    "kobieta to drzewo a ty jesteś drwalem"- Balzac?"

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Yanko, nie wiem. Może Balzac.

  • ... do szuflady 09.12.2021

    DZzPnP?
    Nic mnie absolutnie nie zniesmacza... mało tego/czy to się komuś spodoba czy też nie/, nadaje szczerości wypowiedzi, bo przy takich emocjach wióry lecieć muszą, a wiersz do letnich raczej nie należy?
    Wiesz Cichoniu, przypomniał mi się wywiad/sprzed laty/z Andrzejem Komorowskim / terapeuta, seksuolog/, w którym to powiedział, że przeklinanie w stanie najwyższego wzburzenia - może wręcz pomóc w pozbywaniu się negatywnych emicji.
    Bardzo na TAK❗

    Uściski

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Mnie też soczysty rzut mięsem pomaga. I może jestem prymitywna, ale emocje rządzą się swoimi prawami. Zazwyczaj staram się nad nimi panować, ale są takie momenty, że nosz k... kurka wodna.
    Wiedziałam, że kogo jak kogo, ale Ciebie nie obruszy. Mamy podobną tolerancję na kontrowersję ?

  • ... do szuflady 09.12.2021

    DZzPnP?
    Tyś mnie po prostu siostrą wielowymiarową jest... i póki co(?), będę się tego trzymać do upadłego.
    A jak spraktykuję, że mi 'kurka wodna' czy inna 'motyla noga' pomoże... to dam Ci znać???

    Buziole

  • Nos z Feratu 09.12.2021

    Serio? Kurwa mać, do chuja pana, że ja pierdolę w dupę?

  • Cicho_sza 09.12.2021

    Weź daj już spokój xD

  • Akwadar 10.12.2021

    Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą...
    Podobuje mnie się.

  • Cicho_sza 10.12.2021

    Akwa, oj tak. Szkoda, że jakoś kłótnie wychodzą mi lepiej w wersach niż na żywo ?

  • Akwadar 10.12.2021

    Cicho_sza nie żałuj :)

  • Cicho_sza 10.12.2021

    Akwadar mówisz, że lepiej powsciekac się na kartce? ?

  • Akwadar 10.12.2021

    Cicho_sza czasami... ;)

  • Trzy Cztery 10.12.2021

    Wiersz, w którym pokazujesz rozpacz, a w rozpaczy zawierasz oskarżenie. "Zobacz, co ze mną zrobiłeś, chuju! Przez Ciebie odechciewa się żyć!".
    Tak wykrzyczane emocje powinny sprawić, że adresat tych słów się opamięta. Ale raczej wzbudzą w nim.zacietrzewienie i obronę w formie kontrataku... Chociaż... może zdarzyć się cud.

  • Cicho_sza 10.12.2021

    Kochana, to wiersz napisany w afekcie, na negację i powatpiewanie w sens mojego pisania. Osoba, która powinna wspierać podcina skrzydła. Ale tego mi nie zabierze. Nie i chuj!

  • kikimora 10.12.2021

    W tym wierszu, wszystko jest na właściwym miejscu.

  • Cicho_sza 10.12.2021

    Dziękuję ?

  • Dekaos Dondi 10.12.2021

    Cichosza↔Bardzo rezolutny wiersz i pomimo nuty rozgorycznia, wcale nie sprawia wrażenia... potencjalnie ścietej sosny.
    Przeciwnie. Nawet bardziej każe przekornie wierzyć w sens, tego co robię,
    Także na zasadzie↔a...uj ci w dupę:))↔Pozdrawiam:)↔%

  • Cicho_sza 10.12.2021

    Mówiąc nieskromnie właśnie na takie komentarze liczyłam. Że sosna może nie zbyt piękna, ale mężnie stawia czoła wichrom wiejącym znad morza. I temu wichrowi się oprze, a co!
    Pozdrawiam

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania