Straszne skutki pilota tivi

Gdyby nie pilot do tivi,

byśmy tyle nie tyli,

by włączyć, musiałbyś i ty

podejść nożnie do tivi…

.

Fizycznie ćwiczylibyśmy

i, w konsekwencji, myśmy

w domu nie gnuśnielibyśmy,

w ogóle nie tyliśmy.

.

Tak w choróbsko wpadasz, gdy

masz pilota do tivi,

więc go wyrzuć z domu, by

być zdrowotnym w ciele swym!

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (23)

  • Poeta34 19.04.2024

    Haha, świetny wiersz! Zdecydowanie zgadzam się z jego przesłaniem. Pilot do telewizora to z pozoru niepozorne urządzenie, ale może mieć ogromny wpływ na nasze nawyki i zdrowie.

  • Zdzisław B. 19.04.2024

    :) Oczywiście - pilot to tylko przenośnia, ale i real. Ruszać się, baby i chopy! ;)

  • Dekaos Dondi 19.04.2024

    Zdzisław B.↔Wiele w tym prawdy. Byle jeno jakiegoś ciężkawego pilota, przez okno nie wyrzucić.
    Bo gdy kogoś w ciemię trafi, to może z tym zdrowiem, być różnie:))↔Pozdrawiam😆:)

  • Zdzisław B. 19.04.2024

    Nie tzreba go wyrzucać. To tylko narzędzie, podobnie jak telewizor - od nas zależy, czy my nad nimi panujemy, czy daliśmy się od nich uzależnić. Wystarczy rozsądnie używać i czasem z kanapy się zrywać ;)
    Pozdrówka.

  • Bettina 19.04.2024

    Pedofil?

  • Lepiej tv wypier...., żeby głupot nie oglądać.

  • Zdzisław B. 19.04.2024

    Słusznie. Tyle że dopełnię i rozgraniczę - oglądać, co warto, głupot nie oglądać ani nie słuchać.

  • Anioł Pokoju 19.04.2024

    Jest moc doznań

  • Bettina 19.04.2024

    Pedofil?

  • Anioł Pokoju 19.04.2024

    Bettina kto pedofil?

  • Bettina 19.04.2024

    Anioł Pokoju
    Na pewno nie Zdxislaw.

  • Anioł Pokoju 19.04.2024

    Bettina Myślałem, że wiesz lepiej

  • maciekzolnowski 19.04.2024

    Zwraca uwagę tytuł, podobny do tego tutaj: "Straszne skutki awarii telewizora". ;-)
    https://www.filmweb.pl/film/Straszne+skutki+awarii+telewizora-1969-190512

  • Zdzisław B. 19.04.2024

    Nie jestem kinomanem. Ale faktycznie - tytuł podobny, gdyż i problem podobny ;)

  • maciekzolnowski 20.04.2024

    Gorąco polecam ten film, to coś w rodzaju czeskich "Kiepskich", ale po prostu o niebo lepsze. Pozdrawiam! MZ:-)

  • maciekzolnowski 20.04.2024

    Ten fragment jest po prostu the best, strasznie, strasznie mi się podoba: :-)
    "Fizycznie ćwiczylibyśmy
    i, w konsekwencji, myśmy
    w domu nie gnuśnielibyśmy,
    w ogóle nie tyliśmy".

  • Zdzisław B. 21.04.2024

    To zabawa słowem polskim, w tym przypadku końcówką "-śmy".
    Czasem lubię się tak zabawić, zwłaszcza homonimami i ich zapisem ;)

  • maciekzolnowski 21.04.2024

    Dlatego uważam, że to świetne, chyba najfajniejszy fragment tego wiersza. Poza tym podziwiam humor, poczucie humoru. ;-)

  • Zdzisław B. 25.04.2024

    Pozdrówka, Macieju :)

  • telewizję kto ogląda,
    zamiast książki mądre czytać,
    tego czeka w brzuchu sonda,
    by nie najadł się do syta ◉‿◉

  • Zdzisław B. 25.04.2024

    Jakże ten leń usiedzi
    bez popcornu przy tivi? ;)

  • Zdzisław B.

    popcorn chrupie, dłubie w nosie,
    nie dość że leń, to jeszcze prosię ¬‿¬

  • Zdzisław B. 26.04.2024

    spillo (szpilka II)
    dobrze, że nie grzebie w de...
    chociaż... jeśli mu się chce... :)))

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania