Straszne skutki pilota tivi
Gdyby nie pilot do tivi,
byśmy tyle nie tyli,
by włączyć, musiałbyś i ty
podejść nożnie do tivi…
.
Fizycznie ćwiczylibyśmy
i, w konsekwencji, myśmy
w domu nie gnuśnielibyśmy,
w ogóle nie tyliśmy.
.
Tak w choróbsko wpadasz, gdy
masz pilota do tivi,
więc go wyrzuć z domu, by
być zdrowotnym w ciele swym!
Komentarze (23)
Haha, świetny wiersz! Zdecydowanie zgadzam się z jego przesłaniem. Pilot do telewizora to z pozoru niepozorne urządzenie, ale może mieć ogromny wpływ na nasze nawyki i zdrowie.
:) Oczywiście - pilot to tylko przenośnia, ale i real. Ruszać się, baby i chopy! ;)
Zdzisław B.↔Wiele w tym prawdy. Byle jeno jakiegoś ciężkawego pilota, przez okno nie wyrzucić.
Bo gdy kogoś w ciemię trafi, to może z tym zdrowiem, być różnie:))↔Pozdrawiam😆:)
Nie tzreba go wyrzucać. To tylko narzędzie, podobnie jak telewizor - od nas zależy, czy my nad nimi panujemy, czy daliśmy się od nich uzależnić. Wystarczy rozsądnie używać i czasem z kanapy się zrywać ;)
Pozdrówka.
Pedofil?
Lepiej tv wypier...., żeby głupot nie oglądać.
Słusznie. Tyle że dopełnię i rozgraniczę - oglądać, co warto, głupot nie oglądać ani nie słuchać.
Jest moc doznań
Pedofil?
Bettina kto pedofil?
Anioł Pokoju
Na pewno nie Zdxislaw.
Bettina Myślałem, że wiesz lepiej
Zwraca uwagę tytuł, podobny do tego tutaj: "Straszne skutki awarii telewizora". ;-)
https://www.filmweb.pl/film/Straszne+skutki+awarii+telewizora-1969-190512
Nie jestem kinomanem. Ale faktycznie - tytuł podobny, gdyż i problem podobny ;)
Gorąco polecam ten film, to coś w rodzaju czeskich "Kiepskich", ale po prostu o niebo lepsze. Pozdrawiam! MZ:-)
Ten fragment jest po prostu the best, strasznie, strasznie mi się podoba: :-)
"Fizycznie ćwiczylibyśmy
i, w konsekwencji, myśmy
w domu nie gnuśnielibyśmy,
w ogóle nie tyliśmy".
To zabawa słowem polskim, w tym przypadku końcówką "-śmy".
Czasem lubię się tak zabawić, zwłaszcza homonimami i ich zapisem ;)
Dlatego uważam, że to świetne, chyba najfajniejszy fragment tego wiersza. Poza tym podziwiam humor, poczucie humoru. ;-)
Pozdrówka, Macieju :)
telewizję kto ogląda,
zamiast książki mądre czytać,
tego czeka w brzuchu sonda,
by nie najadł się do syta ◉‿◉
Jakże ten leń usiedzi
bez popcornu przy tivi? ;)
Zdzisław B.
popcorn chrupie, dłubie w nosie,
nie dość że leń, to jeszcze prosię ¬‿¬
spillo (szpilka II)
dobrze, że nie grzebie w de...
chociaż... jeśli mu się chce... :)))
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania