Światełko obok tunelu
Dziwnych rzeczy dziś w TV się dowiedziałem
Czego po ich kłamstwach się nie spodziewałem
Profesor O. powiedział, że ta 20 gospodarka świata
To może będzie, albo nie będzie za cztery lata
A to co w Ameryce na zjeździe się dzieje
To tylko Trumpa kurtuazyjne zaproszenie
Aby się poprzyglądać jak inni gospodarują
I jak z gigantycznym zadłużeniem się czują.
Na następny zjazd może inni nas zaproszą
Albo z kandydatów do zaproszenia wyproszą
Bo gospodarek z podobnym PKB jest 40
I przy tym zadłużeniu Polska się tam nie mieści
Bo nasza gospodarka pod obcym zarządem jest chora
I nawet za 20 lat długów spłacić nie zdoła.
Komentarze (73)
Twierdzisz, że Polska jest pod zaborem? To nie gospodarka jest chora... Zmień onucę!
Przecież praktycznie już nie Polacy rządzą, Sejm, Senat to atrapy. Prezydent próbuje zachować jeszcze jakąkolwiek niezależność. To jaką ty znasz definicję suwerenności, skoro tutaj administrują, bo nie rządzą, ludzie bez jakichkolwiek prerogatyw. Nawet obniżając o parę procent ceny paliw muszą się tłumaczyć Berlinowi i Brukseli, jak sztubacy w szkole nauczycielce. Czym więc jesteśmy? Tygrysem? Więc daruj sobie te onuce, albo sam sobie zmień, jak nie trzymasz ciśnienia.
Infelia. Wylicz przynajmniej trzy polskie firmy, poza tymi zrepolonizowanymi za rządów prawicy , bez udziału kapitału zagranicznego. Nawet duma II RP Stocznia w Gdyni, jest pod zarządem obcej agentury.Na koniec lutego 2026 roku zadłużenie samego Skarbu Państwa (SP) przekroczyło 2 bln 37,5 mld zł
Przypomnij sobie cyrki na stacjach paliw za czasów Don Obajtka. Wolisz tłumaczyć się Moskwie? Węgrzy pogonili onucę Putina... ciężko z tym żyć...
realista pod rządami rudego pachoła zbliżamy się do drugiej Grecji, a jego wyznawcy czują się jak pasażerowie Tytanika po wypłynięciu z portu, jakby Pana Boga chwycili za nogi.
infelia a cóż to za cyrki, czasem się zdarzało, że oleju brakło, identycznie jak teraz. Częściej 95 bo tańsza od oleju.
Jeśli masz info o działalności obcej agentury, Twoim obowiązkiem jest zawiadomienie prokuratury.
infelia się zafiksowałaś na tym rudym śmierdzielu, a pis odzyskał trzy banki z łap obcych, kolejkę na Kasprowy odkupił, którą ruda szmata sprzedała na wódkę.
Cyrki były ze sztucznym zaniżaniem cen paliw. Orlenowskie stacje po cichaczu były uzupełniane z wojskowych składów paliw.
Dwa banki chamsko przejął. Sprawa w toku. Bank Nordea też był polski?
infelia a teraz to się naturalnie ceny zaniżają. Ty kumasz co mówisz? Wycie będzie, jak rudy podwyższy z powrotem akcyzę i wat, to pożaluje paru groszy. Przy tych obniżkach łączny deficyt za 8 lat rządów był taki, jaki rudy zrobił w dwa lata. Zbliżamy się do progu ostrożnościowego. To dramat. Bo nafutrował swój elektorat podwyżkami, nauczycieli i lekarzy, że na leczenie nie starcza.
Ceny paliw ustala giełda światowa. A! Czyli nauczyciele i lekarze to wrogowie Jarosława?
Niestety, elektorat Jarka kręci się wokół szamana z Torunia.
infelia Zapytaj Googlę kto jest właścicielem Stoczni Gdynia a otrzymasz natychmiastową odpowiedź o szemranych powiązaniach właścicielskich bez ukrywania.
Prognozowany nominalny PKB Polski w 2026 roku ma wynieść około 1,1 biliona dolarów (1,13) bln według szacunków MFW).Ile z tego odłożysz na spłatę długów 2 bln 37,5 mld zł. A kto zapłaci na Służbę Zdrowia, Szkoły i Służby Mundurowe?
infelia szmaty dla mnie od czasu gdy porzucili dzieci, próbowali uniemożliwić im zdanie matur i innych egzaminów w walce politycznej. To tak samo jak pielęgniarki, które odeszłyby od łóżek pacjentów. Na szczęście to drugie się w Polsce nie zdarzyło. A nauczyciele zmarnowali uczniom niemal jeden pełny semestr próbujac rozwalić budźet pańśtwa w okresie pandemii i wojny na Ukrainie.
infelia Stocznia Gdynia SA w sensie prawnym (jako dawny podmiot) jest w stanie likwidacji od 2009 roku. Jej majątek i tereny zostały podzielone i sprzedane. Obecnie na terenach po dawnej stoczni działają inne podmioty, m.in. stocznie prywatne (np. Crist) oraz firmy powiązane z grupą MARS (ARP).
Od marca 2009, zgodnie z przyjętą w Sejmie tzw. specustawą stoczniową[21], rozpoczęto proces kompensacji Stoczni Gdynia, co oznaczało jej likwidację pod względem prawnym, całkowitą wyprzedaż majątku stoczni w przetargu nieograniczonym oraz zwolnienia grupowe obejmujące wszystkich pracowników. Pieniądze ze sprzedaży miały zostać przekazane na spłatę wierzycieli stoczni – publicznych oraz prywatnych oraz na zobowiązania publiczno-prawne,
Zaniechania restrukturyzacyjne: Przez lata rządy (zarówno SLD, PiS, jak i PO-PSL) odkładały gruntowną restrukturyzację i prywatyzację, pompując w zakłady pomoc publiczną bez realnych zmian w ich efektywności.
Tak dla jasności. Winowajców było sporo.
Zablokowałeś Aisak, ćwierćmózgu!
Do kogo ten pierd?
Masz za mały móżdżek skoro pytasz.
Walnij łepetyną w rynnę, mózgu.
Nie jestem pod twoim tekstem, debilu. Buda ode mnie!
No to won!
Wracaj na poezja org, zamiast na opowi robić awantury. Deklu.
Buziaczek ze ślinką!
infelia nie daj się wypędzić tej czarownicy o tysiącu nicków.
Dobranocka- Nie znam tej postaci. Naskoczyła na mnie za jakiś ban nicka, którego nawet nie znałem. Szkoda gadać.
To było do realisty, skończony imbecylu, bo to jego tekst!
&
A propos pdf dobranocki:
https://www.opowi.pl/noico-patrioto-a78077/
kigja - Czarownico o tysiącu nicków, naucz się adresować wpisy. Bluźnij dalej.
infelia imbecylku,
wpis nie był zaadresowany do ciebie, gdyby był, to wyświetliłby ci się dzwoneczek, był tylko w pobliżu twojego komentarza.
Widać po twoich wpisach, że iq masz mniejsze, niż 70🤦♀️
kigja - Twoje inwektywy świadczą o tobie i twoim 145 ilorazie zidiocenia.
infelia
Odczep się już, panie narzeczony Dobranocki i Celinki.
kigja - Nie znam żadnej Celinki i Dobranocki. Coś ci się pomerdało. Poproś opiekuna o pastylkę.
infelia kigja, vel aisak, vel kasiaczek, o setce innych nicków to zły duch tego portalu.
Dobranocka - Jeśli ma taką pasję, niech bryluje, tylko po jaką nędzę obraża ludzi?
infelia tę czarownicę z piekła rodem trzeba omijać szerokim łukiem.
Dobranocka - I tak też zrobię. Dzięki za radę.
Dobranocka
Ponoć masz już alzhimera, więc przypomnij sobie, ile masz męskich i żeńskich loginów, w tym wsponiany nick KASIACZEK...
Tęczowy dziadziu z pisu🤭
https://www.opowi.pl/noico-patrioto-a78077/
infelia 😸
MIESIĘCZNIK FINANSOWY BANK
Polska nie zostanie członkiem G20, ale zmieni się jej postrzeganie przez inwestorów
W kwietniu 2026 roku sytuacja Polski w kontekście G20 jest dynamiczna i opisywana jako przełomowa, ale technicznie nie oznacza stałego, pełnoprawnego członkostwa w grupie G20.
• Zaproszenie jako gość/uczestnik: Polska została zaproszona przez USA (które sprawują prezydencję w 2026 r.) do udziału w szczycie G20 w Miami (grudzień 2026) oraz w spotkaniach ministerialnych, w tym w spotkaniu ministrów finansów i prezesów banków centralnych w Waszyngtonie w kwietniu 2026 r..
"uczestnictwo" w sensie funkcjonalnym, mimo że nie jest to formalne, stałe członkostwo.
• Wątpliwości formalne: Eksperci podkreślają, że G20 nie przyjmuje członków automatycznie, a stałe członkostwo wymagałoby zgody wszystkich dotychczasowych członków. Zaproszenie jest traktowane jako efekt silnych relacji z USA i rosnącej polskiej gospodarki, a nie stała zmiana składu grupy
W obecnej sytuacji cała Europa podwaja wydatki na bezpieczeństwo i zbrojenia. Kasa nie bierze się z bankomatu. Czy zaproszenie przez pomarańczową małpę z brzytwą to taki zaszczyt? Czy zaproszenie
do "Rady pokoju" za symboliczny miliard dolców miesięcznik finansowy też opisał?
infelia .Jeżeli odczucia społeczne nie zgadzają się z propagandą rządowych trolli,
to znaczy że społeczeństwo ciemniaków, nie dorosło do niewolniczej roli.
Rola niewolnika w społeczeństwie oligarchów jest opłakana,
Mają harować 12 godzin i całować za ochłapy po nogach JAŚNIE PANA.
Z propagandą rządowych trolli miałem do czynienia przez 8 lat. TVP było wyłącznie dla ciemniaków w majteczkach z kropeczkami. Polityka potrafi skłócać nawet rodziny. Wróćmy do poezji. Co sądzisz o ostatnich wpisach autorki "Shira"?
infelia zawsze mogłaś pobiec do propagandy prawdomównych z TelAwiwu vel tefałszen24. To pewnie dla ciebie krynica mądrości, tudzież ich odnogi różne szmerane radyjka dla przygłupów, czy choćby portale, jak okopress. Tam pejsy raczyły cię czyściutką prawdą.
Wolisz ruskiego agenta z Torunia? Sam Jarosław tak go nazwał.
infelia z Putinem to się najbardziej obściskiwał, a później strzelał żułwiki twój pupilek, rudy folksdojcz. Oh jak piał gdy jego właściciele Niemcy budowali Nordstrymy najpierw 1, później drugi. Jakaś amnezja. Cytatów też sporo. W przypadku ojca Rydzyka Kaczyńscy zmienili zdanie.
infelia chcemy dialogu z Rosją, taką jaką ona jest" to cytat z exposé premiera Donalda Tuska wygłoszonego 23 listopada 2007 roku. Było ono deklaracją próby ocieplenia relacji polsko-rosyjskich na początku jego pierwszych rządów. W tym czasie Putinek miał już na sumieniu wysadzenie kilku bloków mieszkalnych z własnymi obywatelami i wymordownie lekko licząc dwustu tysięcy mieszkańców Czeczeni.
Czy ty masz upośledzony umysł, czy ci o tym nie mówili w tefałenie. Bo innej altenatywy nie ma. A może zakochałaś się w rudym, jak ta od pieskow z Klodzka.
A kto w telewizorni zwracał się do bolszewików słowami: "„Panie i Panowie, przyjaciele Rosjanie..."?
Pamiętaj, że kumplem Putina jest Orban, z którym obściskują polskie typki.
infelia a kto kazał latać Polakom palić znicze na cmentarzach sowieckich morderców? Wielbicieleke rudego pachoła niemieckiego Andrzej Wajda bodajże? A co gorsze. Mickiewicz też lubił naród rosyjski. Do Przyjaciół Moskali też napisał. Zwrócenie się do narodu, to nie grzech, ale palenie zniczy na truchłach morderców jednoznacznie sytuuje sympatie.
To św. pamięci Lech leciał do Katynia na rozkaz Tuska? Coś ci kolebie między uszami.
infelia infaltylizmem ekonomicznym nie musisz się popisywać. A co niby miał zrobić Orban mając sowiecką elektrownie nad Dunadjem zapewniającą prąd większości Węgrów, tanią ropę i gaz. Nie ma portów, ani gazociągów. Co ty byś się wypieła rządząc Węgrami. On musi się z nim przyjaźnić to raz.
Po drugie nienawidzi Ukrainy, mimo że Ukraińcy nie wyrządzili Węgrom na Zakarpaciu dziesięć razy mniej krzywd, niż nam Ukraińcy. Ciebie to jednak ten tefałenek sformatował na idiotkę.
"Do Przyjaciół Moskali" to sobie przeczytaj!
Konszachtów ze zbrodniarzem wojennym nie da się obronić.
infelia no właśnie więc dlaczego rudy darł ryja, chcemy przyjaźni z Rosją taką jaką ona jest. A była zbrodniczą zawsze.
Proponuję wyrzucić politykę z tego portalu... marzenie.
infelia .W imieniu kogo tu mówisz, jak twój guru 'buk jam sam' zamieścił tu ponad 800 paszkwili i manifestów komunistycznych Marksa, Lenina i Goebbelsa, do walki z Katolikami.
Pewnie w ogóle nie masz pojęcia, co to słowo znaczy. Pozostałeś nie zbanowany to się zachowuj, jak w kulturalnym towarzystwie przystało.
realista "zachowuj się, jak w kulturalnym towarzystwie przystało... bo jak nie to w mordę!"
Bareją zaleciało. Kończę z politykierstwem. To ja mówiłem, Jarząbek!
infelia No i po co ci była ta prostacka zagrywka w stylu Swąda czy Lotosa.Zachowuj się.
realista Będę grzeczny.
infelia Dobranoc. Tak zachowują się userzy z poza układu.
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia
andrew24. Pewnie cierpisz na chroniczny brak czasu, że nie zauważyłeś faktu, że światełko nie wskazuje drogi w tunelu , tylko uwodzi blaskiem obok, aby wyprowadzić małpiatki na manowce.
Pewnie słyszałeś o owczym pędzie za przywódcą stada baranów.
Pozdrawiam wzajemnie. Dobrej Nocy.
Walnąłeś Kurskim... nic to.
infelia .Jest Kursk, Kurski i antyKurski. Każdy ma swój zabójczy Kursk, dla swojej załogi.
To nie moja bajka i nie ten Titanik.
Wróć do pytania o "Shirę". Kursk zatonął.
infelia. Nie wiem z której bajki o kotku i piesku ona się wywodzi, więc pozostawiam bez oceny.
realista chyba z króla lwa, albo przygód kilku wróbla Ćwirka.
dopisać się do życia
Autor: Shira
Shira. Tobie życzę zdrowia . Wszystko w ręku Boga. Życie to nie tylko pulsowanie komórek, ale cały sprawnie działający organizm z Duszą Nieśmiertelną.
realista- Cały pic w tym, że Shira opuściła opowi.
infelia Nie wiem czy się smucić , czy życzyć jej wszystkiego dobrego na nowej drodze.
Każdy jest kowalem swojego losu.
Wiersz dobrze ukazuje zagrożenia, dlatego musimy patrzeć rządowi na ręce i sprawdzać wiarygodność danych z rożnych źródeł.
Sokrates. Dziękuję, że odkryłeś sedno sprawy: Tunel –to główny nurt zaślepionej władzy w ciemności.
Natomiast światełko obok tunelu, to nadzieja na przebudzenie Narodu z letargu niemocy.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania