Światłowody

wolę gęstą mgłę, by nie błądzić,

niż jasność z instrukcji,

 

mimo że czuję szum w głowie od

tysiąca nieznanych cyfr - chwile uciekają,

a ja tworzę świat przymykając powieki

 

i jak szukać siebie, kiedy

z czarnej filiżanki ulatnia się

tylko zapach resztek kawy?

 

układam w milczeniu kropki

 

kiedy spada do rzeki

i twardnieje o wystające skały,

uśmiecham się do najświeższego

powietrza

 

bo tylko tam, wysoko w chmurach,

dwa latawce nie zważają na wiatr.

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (18)

  • najmniejsza 9 miesięcy temu

    Najgorzej jak instrukcji udzielają ci co wątpliwą reputację w narodzie mają.Ja się wcale nie dziwię że p.Prezydebt nie skorzystał .
    Bóg z góry spogląda ,świat - powód troski Jego

  • najmniejsza 9 miesięcy temu

    Prezydent

  • ireneo 9 miesięcy temu

    najmniejsza
    bóg patrzył z góry jak osiłek niskich lotów rajfurzył?!
    Nie dziwi, wszak stręczył innym nierząd.
    Od razu, boś niezbyt lotna w słowie bożym, że w Sadze rodu Dawida o tym numerku jest.

  • zingara 9 miesięcy temu

    najmniesza, Twój komentarz jest od czapy, wyrwany z kontekstu i w żaden sposób nie odnosi się do meritum mojego wiersza, poco tak strzępić język ?

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Ostatnia strofoida cudna, zabieram:)

  • zingara 9 miesięcy temu

    Dzięki wielkie :)zabieraj możesz nawet go użyć gdzieś tam …

  • zingara 9 miesięcy temu

    I nie musisz pisać że to mój:)))))

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    zingara no przestań, takich praktyk nie stosuję. Jako złota myśl zabieram:)

  • zingara 9 miesięcy temu

    TseCylia :)))))) wiemmm, znam Ciebie ale już miałam nadzieję

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    zingara jeśli użyję, to tylko z podaniem autorki. I cudzyslow:)

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    zingara dodałam do cytatów na forum:)

  • zingara 9 miesięcy temu

    TseCylia miło mi :)

  • ireneo 9 miesięcy temu

    A te dwa, chmurne latawce, to co je tam wywiało? Wiatr robi z nimi co zechce, a im to zwisa...

    Jeden taki, wybrał gęstą mgłę miast czyste niebo - błądzi teraz, niemal z setką, skutkiem podobnej woli. Może nie trybił instrukcji, aby wiać tam gdzie widać...

  • zingara 9 miesięcy temu

    No tak, wiersz o dwóch latawcach w chmurach to idealny temat do politycznych rozważań. Nic tylko czekać, aż ktoś skomentuje nawożenie trawnika i przejdzie do podatków:) pozdrawiam

  • ireneo 9 miesięcy temu

    zingara
    jeśli kogo ta polityka wabi? Tu jest przykład lekceważenia instrukcji. Tragiczny a nie polityczny
    Politykę zrobiono ii zapewne jutro będzie. Niepolotycznie wskażę na potrzebę czytania z pomyślunkiem i tak jak jest napisane, a nie jak chciałoby się aby naPISane było.

  • ireneo 9 miesięcy temu

    zingara
    a to chyba począrek:
    "wolę gęstą mgłę, by nie błądzić,
    niż jasność z instrukcji,"

    Nie dało się z tym skojarzyć miast szukać powiązania z latawcami, oportunistami, którym zwisa co je wyniosło ponad autora?

  • zingara 9 miesięcy temu

    ireneo Chodziło mi o to, że w gęstej mgle, gdzie nie ma narzuconych z góry szlaków, musisz szukać drogi po swojemu – intuicją, sercem. Wtedy masz pewność, że nie błądzisz, bo podążasz za sobą. Natomiast jasność z instrukcji może sprawić, że idziesz prosto, ale w złym kierunku, tracąc siebie po drodze

  • zingara 9 miesięcy temu

    Wiersz jest otwarty, ale jako jego autorka mogę powiedzieć, że nie miał on żadnego politycznego podtekstu. Skupia się na wewnętrznym przeżyciu i emocjach, a nie na dawnych czy aktualnych wydarzeniach. Nie mieszaj mnie do polityki. Każdy ma swoje poglądy i to jest w porządku. Jednak wiersz nie musi stawać do walki o to, kto ma rację. Mam swoje prawo do istnienia poza politycznymi interpretacjami.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania