Świeczka w ciemności

Kiedy niebo rozpadło się

na milion kawałków,

stalowe ptaki stopiły miasto.

 

Nie wiem, czy można martwym

przedmiotom nadać życie,

ale znalazłam w kieszeni pestkę.

W niej korona i korzeń.

 

Tyle wystarczy, by odzyskać miejsce

w poszarpanej ziemi, gdzie tylko drzewa

słuchają ptaków. Teraz ja prowadzę wojnę.

 

Skończę, kiedy palcem przesunę

gwiazdy, i księżyc, i słońce.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (21)

  • Anonim 22.05.2022

    Skojarzyło mi się to końcowe z przesuwaniem obrazków w telefonie czy tablecie.
    A poza tym z motyką na słońce i z palcem na wszechświat? Toż to boska domena ;)

    Pozdrość
    p.s i tak nie odpowiadasz na komentarze, na grzyba to piszę.

  • kikimora 22.05.2022

    Trochę odpowiadam, ale w komentarzach coś kiepsko mi idzie. Jak znajdziemy się poza horyzontem, to każdy przyda się do pilnowania tego największego tabletu. Serdeczności i dziękuję.

  • kikimora 22.05.2022

    Trochę zawstydziłeś mnie - przepraszam.

  • rozwiazanie 22.05.2022

    Pestka to dywidenda natury:)) dobry wiersz.

  • kikimora 22.05.2022

    Duże dzięki:)

  • Lotos 22.05.2022

    Podoba się, wrażliwa z Ciebie dusza.

  • kikimora 22.05.2022

    Dusza - owszem, z ciałem trochę gorzej. Dzięki.

  • Dekaos Dondi 22.05.2022

    Kikimora↔Jestem na Tak w sensie całości, lecz szczególnie, dwa ostatnie wersy↔Pozdrawiam?:)↔%

  • kikimora 22.05.2022

    Dziękuję. Dwa ostatnie wersy są kruche jak puszek latawca.

  • kikimora 22.05.2022

    nie latawca, a dmuchawca.

  • Florian Konrad 22.05.2022

    Cudowny wiersz!

  • IgaIga 22.05.2022

    Bardzo dobry.

  • kikimora 22.05.2022

    Cenię Twoją opinię - dziękuję.

  • Anyż 22.05.2022

    Ładny wiersz.

  • kikimora 22.05.2022

    Wiersz pięknie dziękuję.

  • słone paluszki 22.05.2022

    I do mnie bardzo przemawia. Myślę, że głównym walorem jest ponadczasowość.

  • kikimora 22.05.2022

    Tak, coś w tym jest, Pozdrawiam pięknie.

  • Jacom JacaM 22.05.2022

    ?

  • KURGAN 22.05.2022

    Przypomina mi film, w którym gość nazwał piłkę siatkową Łilsonem

  • MartynaM 23.05.2022

    Świetny wiersz. 6

  • Pobóg Welebor 23.05.2022

    Mnie też się podobuje, dobre to jest.
    Sorry za banalny koment ?
    Pozdrawiam ?

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania