Szczelina...

patrzę na dwa stare budynki

bliźniacze w swojej strukturze

stanowiące całość statyczną

przy znacznych różnicach obciążenia

 

brakuje przerwy dylatacyjnej

 

między przylegającymi ścianami

nierównomierne przesunięcia

powodują różnicę temperatur

w poziomym rzucie osiadania gruntu

 

pod wpływem dużych naprężeń

trwałe odkształcenie pojedynczych pali

zastępczego posadowania...

krzywe okna i drzwi z napisem

 

obiekt do rozbiórki...

Średnia ocena: 4.8  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (50)

  • Adam dwa lata temu

    Jesteś inżynierem budownictwa? 🙂

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Adam🤣 NIE...

    Jedynie nie mogę przejść obojętnie... smutny widok...

  • Adam dwa lata temu

    Skąd więc ta wiedza o przerwach dylatacyjnych ?
    Fachowiec całą gębą. 😄

  • ... do szuflady dwa lata temu

    🤣🤣🤣
    No może półgębkiem...

  • Adam dwa lata temu

    Miłego dnia

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Ups... ja się szykuję do spania🤣
    Ale Tobie oczywiście - życzę najmilszego 🙂

  • Adam dwa lata temu

    Nauki medyczne? 😎

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Też🤣🤣🤣
    Taka swoista resuscytacja zabytkowych budynków...

  • Adam dwa lata temu

    Nie znam tego słowa 😆

  • ... do szuflady dwa lata temu

    🤣🤣🤣... pierwsza pomoc/usta - usta/w tym wypadku stempli, ale chyba nic z tego, bo obiekt do rozbiórki... chyba, że główny konserwator zabytków zmieni zdanie = 'kwalifikację obiektu'🤣

  • ... do szuflady dwa lata temu

    * wymiana stempli

  • o nim pseud dwa lata temu

    "obiekt do rozbiórki..."

    Czy te dwa domy się kiedyś kochały?

  • ... do szuflady dwa lata temu

    o nim pseud🙂

    A skąd mi wiedzieć o takich rzeczach/ja tylko spaceruję... ale zaryzykuję = wejdę 'z tyłu sklepu' i przyłożę ucho do ściany... może coś podsłucham - najwyżej 'rozbiorę się razem z budynkiem'... nie czekając na buldożer 🤣🤣🤣

  • o nim pseud dwa lata temu

    ... do szuflady
    czyli... bez orzekania o winie, obiekt do rozbiórki ;)

  • ... do szuflady dwa lata temu

    o nim pseud 🤣🤣🤣
    Czy Ty mnie namawiasz na pójście do magistratu, żeby sprawdzić kto tam mieszkał?
    Nie wiem czy mi ktoś udzieli takich informacji... chyba, żebym miała papierek z gwarancją zakupu obiektu... a Ty wiesz ile to zachodu z takimi formalnościami ?🤣

  • o nim pseud dwa lata temu

    ... do szuflady
    Czyli żyjecie na kocią łapę :)

  • o nim pseud dwa lata temu

    Ps. Pani to na tej fotografii, wygląda jak modelka, albo aktorka jakaś, wyjść z podziwu nie mogę, wygląd żurnalowy...

  • ... do szuflady dwa lata temu

    o nim pseud 🤣🤣🤣
    Na szesnaście łap żyję = 8 kocich i 8 psich... dzięki za poprawę humoru/z pewnością już nie zasnę🤣🤣🤣

  • ... do szuflady dwa lata temu

    o nim pseud 🤣🤣🤣
    Makijaż sceniczny... do tanga z różą w zębach.

  • o nim pseud dwa lata temu

    ... do szuflady dzięki za poprawę humoru/z pewnością już nie zasnę

    To fajnie... Życzę miłego niespania i spadam... Pa

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Ciao signor pseudo...buona giornata🙂

  • ... do szuflady dwa lata temu

    * z budynkami

  • Zdzisław B. dwa lata temu

    Samo życie... Ktoś dobudował drugi budynek do już istniejącego bez sprawdzenia gruntu...
    Przyjmuję wiersz jako smętek nad rozpadającym się dawnym życiem... w tym przypadku - domów. Bez oboczności.

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Zdzisiu🙂

    Bardzo dziękuję za komentarz... ha! cudny!

    "Przyjmuję wiersz jako smętek nad rozpadającym się dawnym życiem... w tym przypadku - domów."

    ... albo życiem w ogóle = na własnych zasadach i we własnym domu... też tak może być.

    To są bardzo szczególne stare domy/architektóra, a oboczność, może być tutaj kluczowa, bo wygląd obu, sprawia wrażenie - prawdziwego "Domu dusz"/ o dwóch fundamentch... więc taka dylatacja - mogłaby uratować choćby jeden/ten mniej pochylony... a jeśli to możliwe, to dlaczego ogrodzony jest 'wspólnym napisem' = obiekt do rozbiórki. No chyba pójdę jeszcze raz popatrzeć... może zdążę przed 'wjazdem buldożera'

    Pozdrówka.

  • ... do szuflady dwa lata temu

    *architektUra

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    ***❤️💛Do szuflady💚🩵***↔A ja nie chcę czytać, o żadnej rozbiórce😘-:3)))~😘
    No idę do lasu→Tylko pamiętaj. Trzymaj boczne ściany szyszynki, bo może trochę rzucać
    😘-:3)))~😘

  • ... do szuflady dwa lata temu

    ***💛De💚Do🩵***

    I znowu sam idziesz na spacer/ i co mi po tych Twoich spacerowych filmikach = oglądam je na okrągło... z mojej szyszynki nic nie może wypaść... przecież to siedlisko duszy, która jedynie/swoją małością/wydziela melatoninę do krwi = no jak mogę dobrze spać, kiedy oglądam Ciebie tylko na filmikach... i nawet się nie zaśmieję/tym razem.
    😘🫠😔-:3)))~💥~💣~🌛~22~

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Właśnie odsłuchałam que sera sera... cudne😘🫠

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    🩵***Szufl💚andio💛***Będziemy łazić dzień i nockę w lesie,
    pomiędzy→sarnami, jeleniami, krasnoludkami i drzewami nawet.
    Tylko czy pójdziemy na Księżyc to nie wiem. Za dużo prowiantu, trza by dźwigać.
    No chyba że z drogi mlecznej, byśmy wyrwali kawałki mleka, tylko ja mleka nie cierpię wprost.
    😘🫠😔-:3)))~💥~💣~🌛~22~

  • ... do szuflady dwa lata temu

    ***💛Deduś❤️***❣️

    A po muchomora nam jakiś prowiant/nawet suchy... toć przecież księżyc i gwiazdy są w domu... no chyba, że jakaś sarenka kopnęła kopytkiem w nieboskłon🤣🤣🤣

    😘🫠😔-:3)))~💥~💣~🌛~22~

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    .💛***Sz🩵ufi***💛↔Słusznie prawisz. Widocznie mam rajzerfiber i przez to nie mam racji.
    Jeno po co racje me, skoro Tyś masz racje, o racjach w Kosmicznym Domku
    😘🫠-:3)))~💥~💣~🌛~22~😔

  • ... do szuflady dwa lata temu

    ***De❣️duś***
    Ale, że co... chcesz mi powiedzieć, że mam rację w kwestii sarenki, która kopytkiem zahaczyła o nieboskłon?!🤣🤣🤣

    😘🫠-:3)))~💥~💣~🌛~22~😡

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    .***😘Doszuf🫠-***→Nie chodzi o kluskę sarenki, jeno Tyś zapewne masz racje żywnościowe,
    po nieboskłonem🤣
    💛-:3)))~💥~💣~🌛~22~😡💚

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Ooooo... i to jakie🤣🤣🤣

    💛-:3)))~💥~💣~🌛~22~💚

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    🌛***Szufi***🌟→Mogłaś Tyś nie tak głośno napisać o zgromadzonych wiktuałach,
    bo jeszcze przyjdą jakieś głodomory nienasycone i wszystko zjedzą🤣
    ❤️-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️

  • ... do szuflady dwa lata temu

    🤣💚Deduś💛🤣

    Nie wiem🤣co mam🤣odpisać🤣

    ❤️-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    22🫂***Szuflandio***🫂22→ No jak to nie wiesz, skoro odpisałaś.
    Jak stwory zobaczą zaporę szlaczkową z trzech skośników, to czmychną precz głodne.
    💚-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️

  • ... do szuflady dwa lata temu

    💛DE❣️DO💚
    Bo wiesz... chciałam wymienić punkt po punkcie - całe podniebne menu🤣🤣🤣🤣

    💚-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️

  • ... do szuflady dwa lata temu

    22❤️22

  • ... do szuflady dwa lata temu

    A imię jego 44🤣🤣🤣🤣🤣

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    ❣️Szufi❣️↔Ale uprzedzam Cię, że to podlega klauzurze→ściśle tajne, a komisja śledcza,
    do spraw niewłaściwego wykorzystania wiktuałów do podsłuchów, już ostrzy pazurki.
    Zatem wiesz...💚-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    🫂A widzisz, jak ciekawa liczba🫂

  • ... do szuflady dwa lata temu

    A życie jego - trud trudów, A tytuł jego - lud ludów; Z matki obcej; krew jego, dawne bohatery; A imię jego czterdzieści i cztery. Sława! Sława! Sława!
    Tyś mój Konrad przecież/ czy inny Romeo🤣🤣🤣

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    🤣Jam do sławów różnych, z skromny przecie🤣→I jak rzekłem, nynowy🫂
    Przecie to już świtanie prawie🫂

  • ... do szuflady dwa lata temu

    ... to ja też lecę w objęcia Morfeusza 🤣🤣🤣
    do dziśjutra 😘-:3)))~22~🫂~22~

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    💚***Do szuflady***🫂↔A zatem skoroś wyspana, to miłego dzionka, życzę Ci💚

  • ... do szuflady dwa lata temu

    💚***Dekaosie***💚

    Dzięki... jeszcze nie spałam... ciężki dzień mnie dzisiaj czeka/taki trochę wóz - albo przewóz... może masz rację... 🫂 = odbieram, jako życzenie powodzenia/nie martw się proszę...
    😘-:3)))~💥~💣~🌛~

    SyMy
    Pozdrawiam serdecznie brata.

  • Dekaos Dondi dwa lata temu

    💚***Szufi***💚↔Zatem życzę wszystkiego najlepszego Ci, czegokolwiek dotyczy❣️
    😘-:3)))~💥~💣~🌛~

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Dziękuję... 😘-:3)))~💥~💣~🌛~

  • ... do szuflady dwa lata temu

    Myślę, że SMS dojdzie... 😘-:3)))~💥~💣~🌛~

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania