Szczelina...
patrzę na dwa stare budynki
bliźniacze w swojej strukturze
stanowiące całość statyczną
przy znacznych różnicach obciążenia
brakuje przerwy dylatacyjnej
między przylegającymi ścianami
nierównomierne przesunięcia
powodują różnicę temperatur
w poziomym rzucie osiadania gruntu
pod wpływem dużych naprężeń
trwałe odkształcenie pojedynczych pali
zastępczego posadowania...
krzywe okna i drzwi z napisem
obiekt do rozbiórki...
Komentarze (50)
Jesteś inżynierem budownictwa? 🙂
Adam🤣 NIE...
Jedynie nie mogę przejść obojętnie... smutny widok...
Skąd więc ta wiedza o przerwach dylatacyjnych ?
Fachowiec całą gębą. 😄
🤣🤣🤣
No może półgębkiem...
Miłego dnia
Ups... ja się szykuję do spania🤣
Ale Tobie oczywiście - życzę najmilszego 🙂
Nauki medyczne? 😎
Też🤣🤣🤣
Taka swoista resuscytacja zabytkowych budynków...
Nie znam tego słowa 😆
🤣🤣🤣... pierwsza pomoc/usta - usta/w tym wypadku stempli, ale chyba nic z tego, bo obiekt do rozbiórki... chyba, że główny konserwator zabytków zmieni zdanie = 'kwalifikację obiektu'🤣
* wymiana stempli
"obiekt do rozbiórki..."
Czy te dwa domy się kiedyś kochały?
o nim pseud🙂
A skąd mi wiedzieć o takich rzeczach/ja tylko spaceruję... ale zaryzykuję = wejdę 'z tyłu sklepu' i przyłożę ucho do ściany... może coś podsłucham - najwyżej 'rozbiorę się razem z budynkiem'... nie czekając na buldożer 🤣🤣🤣
... do szuflady
czyli... bez orzekania o winie, obiekt do rozbiórki ;)
o nim pseud 🤣🤣🤣
Czy Ty mnie namawiasz na pójście do magistratu, żeby sprawdzić kto tam mieszkał?
Nie wiem czy mi ktoś udzieli takich informacji... chyba, żebym miała papierek z gwarancją zakupu obiektu... a Ty wiesz ile to zachodu z takimi formalnościami ?🤣
... do szuflady
Czyli żyjecie na kocią łapę :)
Ps. Pani to na tej fotografii, wygląda jak modelka, albo aktorka jakaś, wyjść z podziwu nie mogę, wygląd żurnalowy...
o nim pseud 🤣🤣🤣
Na szesnaście łap żyję = 8 kocich i 8 psich... dzięki za poprawę humoru/z pewnością już nie zasnę🤣🤣🤣
o nim pseud 🤣🤣🤣
Makijaż sceniczny... do tanga z różą w zębach.
... do szuflady dzięki za poprawę humoru/z pewnością już nie zasnę
To fajnie... Życzę miłego niespania i spadam... Pa
Ciao signor pseudo...buona giornata🙂
* z budynkami
Samo życie... Ktoś dobudował drugi budynek do już istniejącego bez sprawdzenia gruntu...
Przyjmuję wiersz jako smętek nad rozpadającym się dawnym życiem... w tym przypadku - domów. Bez oboczności.
Zdzisiu🙂
Bardzo dziękuję za komentarz... ha! cudny!
"Przyjmuję wiersz jako smętek nad rozpadającym się dawnym życiem... w tym przypadku - domów."
... albo życiem w ogóle = na własnych zasadach i we własnym domu... też tak może być.
To są bardzo szczególne stare domy/architektóra, a oboczność, może być tutaj kluczowa, bo wygląd obu, sprawia wrażenie - prawdziwego "Domu dusz"/ o dwóch fundamentch... więc taka dylatacja - mogłaby uratować choćby jeden/ten mniej pochylony... a jeśli to możliwe, to dlaczego ogrodzony jest 'wspólnym napisem' = obiekt do rozbiórki. No chyba pójdę jeszcze raz popatrzeć... może zdążę przed 'wjazdem buldożera'
Pozdrówka.
*architektUra
***❤️💛Do szuflady💚🩵***↔A ja nie chcę czytać, o żadnej rozbiórce😘-:3)))~😘
No idę do lasu→Tylko pamiętaj. Trzymaj boczne ściany szyszynki, bo może trochę rzucać
😘-:3)))~😘
***💛De💚Do🩵***
I znowu sam idziesz na spacer/ i co mi po tych Twoich spacerowych filmikach = oglądam je na okrągło... z mojej szyszynki nic nie może wypaść... przecież to siedlisko duszy, która jedynie/swoją małością/wydziela melatoninę do krwi = no jak mogę dobrze spać, kiedy oglądam Ciebie tylko na filmikach... i nawet się nie zaśmieję/tym razem.
😘🫠😔-:3)))~💥~💣~🌛~22~
Właśnie odsłuchałam que sera sera... cudne😘🫠
🩵***Szufl💚andio💛***Będziemy łazić dzień i nockę w lesie,
pomiędzy→sarnami, jeleniami, krasnoludkami i drzewami nawet.
Tylko czy pójdziemy na Księżyc to nie wiem. Za dużo prowiantu, trza by dźwigać.
No chyba że z drogi mlecznej, byśmy wyrwali kawałki mleka, tylko ja mleka nie cierpię wprost.
😘🫠😔-:3)))~💥~💣~🌛~22~
***💛Deduś❤️***❣️
A po muchomora nam jakiś prowiant/nawet suchy... toć przecież księżyc i gwiazdy są w domu... no chyba, że jakaś sarenka kopnęła kopytkiem w nieboskłon🤣🤣🤣
😘🫠😔-:3)))~💥~💣~🌛~22~
.💛***Sz🩵ufi***💛↔Słusznie prawisz. Widocznie mam rajzerfiber i przez to nie mam racji.
Jeno po co racje me, skoro Tyś masz racje, o racjach w Kosmicznym Domku
😘🫠-:3)))~💥~💣~🌛~22~😔
***De❣️duś***
Ale, że co... chcesz mi powiedzieć, że mam rację w kwestii sarenki, która kopytkiem zahaczyła o nieboskłon?!🤣🤣🤣
😘🫠-:3)))~💥~💣~🌛~22~😡
.***😘Doszuf🫠-***→Nie chodzi o kluskę sarenki, jeno Tyś zapewne masz racje żywnościowe,
po nieboskłonem🤣
💛-:3)))~💥~💣~🌛~22~😡💚
Ooooo... i to jakie🤣🤣🤣
💛-:3)))~💥~💣~🌛~22~💚
🌛***Szufi***🌟→Mogłaś Tyś nie tak głośno napisać o zgromadzonych wiktuałach,
bo jeszcze przyjdą jakieś głodomory nienasycone i wszystko zjedzą🤣
❤️-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️
🤣💚Deduś💛🤣
Nie wiem🤣co mam🤣odpisać🤣
❤️-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️
22🫂***Szuflandio***🫂22→ No jak to nie wiesz, skoro odpisałaś.
Jak stwory zobaczą zaporę szlaczkową z trzech skośników, to czmychną precz głodne.
💚-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️
💛DE❣️DO💚
Bo wiesz... chciałam wymienić punkt po punkcie - całe podniebne menu🤣🤣🤣🤣
💚-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️
22❤️22
A imię jego 44🤣🤣🤣🤣🤣
❣️Szufi❣️↔Ale uprzedzam Cię, że to podlega klauzurze→ściśle tajne, a komisja śledcza,
do spraw niewłaściwego wykorzystania wiktuałów do podsłuchów, już ostrzy pazurki.
Zatem wiesz...💚-:3))~♡~💥~🫂~💥~♡~❣️
🫂A widzisz, jak ciekawa liczba🫂
A życie jego - trud trudów, A tytuł jego - lud ludów; Z matki obcej; krew jego, dawne bohatery; A imię jego czterdzieści i cztery. Sława! Sława! Sława!
Tyś mój Konrad przecież/ czy inny Romeo🤣🤣🤣
🤣Jam do sławów różnych, z skromny przecie🤣→I jak rzekłem, nynowy🫂
Przecie to już świtanie prawie🫂
... to ja też lecę w objęcia Morfeusza 🤣🤣🤣
do dziśjutra 😘-:3)))~22~🫂~22~
💚***Do szuflady***🫂↔A zatem skoroś wyspana, to miłego dzionka, życzę Ci💚
💚***Dekaosie***💚
Dzięki... jeszcze nie spałam... ciężki dzień mnie dzisiaj czeka/taki trochę wóz - albo przewóz... może masz rację... 🫂 = odbieram, jako życzenie powodzenia/nie martw się proszę...
😘-:3)))~💥~💣~🌛~
SyMy
Pozdrawiam serdecznie brata.
💚***Szufi***💚↔Zatem życzę wszystkiego najlepszego Ci, czegokolwiek dotyczy❣️
😘-:3)))~💥~💣~🌛~
Dziękuję... 😘-:3)))~💥~💣~🌛~
Myślę, że SMS dojdzie... 😘-:3)))~💥~💣~🌛~
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania