tadam!

gołębie zdychają, sypią się

w rękawach, a ty? znikniesz.

w oczach. mgnieniem

 

byłeś. rozpływasz grą świateł,

a ja? mam iluzję, jeszcze

trochę. trochę niemożliwości.

Średnia ocena: 3.9  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (12)

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Rozpad relacji... Boląco.

    Dla obu stron zawsze, nawet, jeśli jedna myśli że tak nie jest...

    Smutno i krótko.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Niekoniecznie, albo inaczej... nie tylko.
    Wiem, że można go tak czytać, pewnie to nawet pierwsza rzecz jaką przychodzi na myśl.
    Chyba Cię nie zaskoczę jak napiszę, że pisałam go z innym zamiarem - przecież to nie pierwszy raz u mnie.
    Znaczy tak: jest o rozpadzie relacji, ale nie z człowiekiem.
    Znaczy: jest też o tym co napisałeś, skoro tak go czytasz. To tylko dodaje mu wartości.
    Dziękuję.

  • Grafomanka 5 miesięcy temu

    a jakby rozpływasz się grą świateł? bo blisko siebie ''znikasz, znikniesz''

    Ogólnie bardzo dobry okruch poetycki... 6

  • Roma 5 miesięcy temu

    Tak. Tak będzie lepiej, zmieniam.
    Dziękuję bardzo :)

  • Beloniusz 5 miesięcy temu

    Dobre wiersze mają to do siebie, że każdy odczytuje je inaczej. Są gotowymi projektami obrazów. Twój wiersz odczytałem tak: Gołębie zdychają. Sypią się pióra z rękawów. Ja także zniknę w oka mgnieniu. Byłem, rozpływałem się w grze świateł, w iluzji niemożliwości.
    Bardzo mi się podoba. Aż chciało by się dopisać ciąg dalszy.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję pięknie :)

    No to jeśli tylko masz ochotę - dopisz.
    Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy, tym bardziej ten nie z mojej ręki :)

  • Pasja 5 miesięcy temu

    Tytuł już podkreśla jakiś sukces i nadaje wersom ciąg przemijania, ale wciąż jesteśmy otwarci na chwilę.
    Coś było, ale już odeszło. Może niemożliwe stanie się możliwe... kiedyś?

    Miłego

  • Roma 5 miesięcy temu

    Ooo i takie komentarze potęgują to co w wierszu zapisane. Dziękuję :)

  • andrew24 5 miesięcy temu

    ...
    to one w chwilch...
    prowadzą mnie za rękę
    w inne wymiary

    tutaj są nie tylko lustra
    ...
    Pozdrawiam serdecznie
    Miłego dnia

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dobrze było przeczytać...
    Dziękuję andrew i wzajemnie.

  • TseCylia 5 miesięcy temu

    Ekstra. A przerzutnia po mistrzowsku zagrała, jak i podwójne możliwości czytania (wg klucza wersów, bądź zdań). Bardzo to lubię.
    Pozdr.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję :)
    Ostatnio właśnie przerzutnią się bawię i podoba mi się to co z tego wychodzi.
    Dobrej nocy.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania