tam gdzie rodzi się...
pewna licealistka
o dużej wrażliwości na słowo
zapukała do drzwi poety
pan mnie nie zna ale..
wejdź
usłyszała zmęczony głos
pana słowa bardzo mnie dotykają
tworząc kształt osobowości
wypełniony kolorami życia
wyrecytowała z przejęciem
spojrzał na nią
zapuchniętymi oczami
obok na stole stała
butelka wyborowej
do połowy pusta
papierosowy dym
tworzył atmosferę
mdłej stęchlizny
zebrało się jej na wymioty
powiedział z lekkim uśmiechem
poezja to ciężki klimat
Komentarze (25)
a dzie adolf? ja siem pytam, dzie łon?
Hahaha... W wodzsławskich lasach.
Lotos
gżyby zbiro?
ale chyba poczuł się miło bohater liryczny, no bo gdyby to przyszedł i powiedział , np. sąsiad..
No tak, dzięki za komentarz
"powiedział z lekkim uśmiechem
nawet w piekle
można stworzyć niejeden raj"
Życzę powodzenia, aczkolwiek podoba mi się ta metafora. Dobry wiersz. Zapraszam standardowo do siebie i serdecznie pozdrawiam. :)
Dzięki, niedługo pojawię się pod twoim tekstem.
Expectations vs Reality
"Umysł stanowi własne miejsce i sam przez siebie potrafi robić z Raju Piekło, a z Piekła - Raj."
John Milton (Raj utracony) :)))
Nie czytalam, ale bardzo dobrze zapamiętałam cytat :)
Pozdrowienia
Wiersz klimatyczny bardzo mi się podoba, tyle że końcówka w stylu: ale to juz było czyli Milton :)
Dobry wiersz . Zrozumiały .
Dzięki.
Zapisałabym ''do połowy pełna''
Końcówka robi robotę. 5
Nie ma mowy, musi być pusta.
Lotos, ale do połowy pełna, to w połowie pusta, a zapis lepiej wygląda
MartynaM np niby tak, ale jakoś mi się podoba do połowy pusta, nie wiem czemu, ale w wierszu, chyba może być.
Lotos, a niech sobie będzie...
MartynaM No o fajnie, dzięki za komentarz
Pan poeta tworząc sobie piekło kreuje jego rzeczywistość na wzór tego co stworzył :) Tymczasem piekło polega na tym że nawet iluzję zamienia w piekło.
Hm... wiesz, skoro tak uważasz, to uważaj, twoje prawo.
Lotos Tylko świat fizyczny daje szansę by oszukać rozum. Niebo i piekło to świat i stan ducha gdzie intelekt nie ma szans kreowania rzeczywistości bowiem one same są rzeczywistością zamkniętą. Oczywiście nie neguję Twojego prawa do własnej wizji i w takiej ta pointa choć nieprawdziwa to jednak ciekawa a przynajmniej efektowna. .
piliery no i tak se mów, chcesz brać to dosłownie to bierz, ale ja już nie mam ochoty z tobą dyskutować.
Lotos a dyskutowałeś? :)
piliery oj, widzę, że trzeba traktować Cię jak grania lub Bogumiła, bez odbioru
Lotos Nie wiem czy mnie obrażasz czy chwalisz (nie śledzę Twoich dialogów z Wymienionymi) ale skoro nie chcesz dyskusji o twoich tekstach to uszanuję.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania