tam gdzie rodzi się...

pewna licealistka

o dużej wrażliwości na słowo

zapukała do drzwi poety

pan mnie nie zna ale..

 

wejdź

usłyszała zmęczony głos

 

pana słowa bardzo mnie dotykają

tworząc kształt osobowości

wypełniony kolorami życia

 

wyrecytowała z przejęciem

 

spojrzał na nią

zapuchniętymi oczami

obok na stole stała

butelka wyborowej

do połowy pusta

 

papierosowy dym

tworzył atmosferę

mdłej stęchlizny

 

zebrało się jej na wymioty

 

powiedział z lekkim uśmiechem

poezja to ciężki klimat

Średnia ocena: 4.2  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (25)

  • kamińe 26.06.2023

    a dzie adolf? ja siem pytam, dzie łon?

  • Lotos 26.06.2023

    Hahaha... W wodzsławskich lasach.

  • kamińe 27.06.2023

    Lotos
    gżyby zbiro?

  • Senograsta 27.06.2023

    ale chyba poczuł się miło bohater liryczny, no bo gdyby to przyszedł i powiedział , np. sąsiad..

  • Lotos 27.06.2023

    No tak, dzięki za komentarz

  • Sufjen 27.06.2023

    "powiedział z lekkim uśmiechem

    nawet w piekle

    można stworzyć niejeden raj"

    Życzę powodzenia, aczkolwiek podoba mi się ta metafora. Dobry wiersz. Zapraszam standardowo do siebie i serdecznie pozdrawiam. :)

  • Lotos 27.06.2023

    Dzięki, niedługo pojawię się pod twoim tekstem.

  • Poncki 27.06.2023

    Expectations vs Reality

  • Agnes07 27.06.2023

    "Umysł stanowi własne miejsce i sam przez siebie potrafi robić z Raju Piekło, a z Piekła - Raj."

    John Milton (Raj utracony) :)))

  • Agnes07 27.06.2023

    Nie czytalam, ale bardzo dobrze zapamiętałam cytat :)
    Pozdrowienia
    Wiersz klimatyczny bardzo mi się podoba, tyle że końcówka w stylu: ale to juz było czyli Milton :)

  • Fantasmagoria 27.06.2023

    Dobry wiersz . Zrozumiały .

  • Lotos 27.06.2023

    Dzięki.

  • MartynaM 27.06.2023

    Zapisałabym ''do połowy pełna''

    Końcówka robi robotę. 5

  • Lotos 27.06.2023

    Nie ma mowy, musi być pusta.

  • MartynaM 27.06.2023

    Lotos, ale do połowy pełna, to w połowie pusta, a zapis lepiej wygląda

  • Lotos 27.06.2023

    MartynaM np niby tak, ale jakoś mi się podoba do połowy pusta, nie wiem czemu, ale w wierszu, chyba może być.

  • MartynaM 27.06.2023

    Lotos, a niech sobie będzie...

  • Lotos 27.06.2023

    MartynaM No o fajnie, dzięki za komentarz

  • piliery 02.07.2023

    Pan poeta tworząc sobie piekło kreuje jego rzeczywistość na wzór tego co stworzył :) Tymczasem piekło polega na tym że nawet iluzję zamienia w piekło.

  • Lotos 02.07.2023

    Hm... wiesz, skoro tak uważasz, to uważaj, twoje prawo.

  • piliery 02.07.2023

    Lotos Tylko świat fizyczny daje szansę by oszukać rozum. Niebo i piekło to świat i stan ducha gdzie intelekt nie ma szans kreowania rzeczywistości bowiem one same są rzeczywistością zamkniętą. Oczywiście nie neguję Twojego prawa do własnej wizji i w takiej ta pointa choć nieprawdziwa to jednak ciekawa a przynajmniej efektowna. .

  • Lotos 02.07.2023

    piliery no i tak se mów, chcesz brać to dosłownie to bierz, ale ja już nie mam ochoty z tobą dyskutować.

  • piliery 02.07.2023

    Lotos a dyskutowałeś? :)

  • Lotos 02.07.2023

    piliery oj, widzę, że trzeba traktować Cię jak grania lub Bogumiła, bez odbioru

  • piliery 02.07.2023

    Lotos Nie wiem czy mnie obrażasz czy chwalisz (nie śledzę Twoich dialogów z Wymienionymi) ale skoro nie chcesz dyskusji o twoich tekstach to uszanuję.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania