Te cholerne bobry

Stałozielono na gońcu wrażeń,

Osteostaza sprawne pogońce;

Żmij mi ucieka, brakuje marzeń.

Wciąż mam tę suknię, mimi gorące.

 

Swąd świętojebny susem maciora,

Głazu wyznania – gnaj póki możesz;

To nowe święto, ledwo od wczoraj;

I tak wyniosą, i tak czarny worek...

 

Wtorek zaczyna szmery dodatnie,

Siwo się trzyma ten, co ulata;

Muszę mu kupić skarpety w kratkę...

Kto rządzi Bogiem, panem jest świata!

 

Gorąc, powietrze. Rzewne powieści.

Bolesław Prusak antyzoofil

Na kalendarzu dziwy swe kreśli.

Czaszkę podwójną dupy mi obił.

 

Teraz, na koniec, sensu kruszyna:

Jestem zakonny, mdły oraz obły;

Wystarczy wody, nie starczy wina,

Gdy bajowierne zgłoszą się bobry.

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (16)

  • KURGAN 21.05.2022

    Deliryczne majaki zawsze mają swój urok

  • Pobóg Welebor 21.05.2022

    Dzięki, chciałem oddać nastrój chwili...

  • KURGAN 21.05.2022

    Zmieniłbym tytuł na "Białe Myszy"

  • Pobóg Welebor 21.05.2022

    Bobry też dają radę ?

  • Florian Konrad 21.05.2022

    Jabberwockurwiste :)

  • Pobóg Welebor 21.05.2022

    Dziękuję. Jabberwocky to film Monty Pythonów, byłem w kinie na tym. Cieszy mnie to skojarzenie ?

  • DrV 21.05.2022

    No proszę moja Ania panem Świata

  • Pobóg Welebor 21.05.2022

    Rządzi Bogiem? Extra.
    Pozdrawiam ?

  • befana_di_campi 21.05.2022

    Uradowałam się, czytając . 5 z plusem :-D

  • Pobóg Welebor 21.05.2022

    Cieszę się. A myślałem, że to bełkot. Bo napisałem bezmyślnie ?
    Pozdrawiam ?

  • słone paluszki 21.05.2022

    mimi gorące. = co to jest mimi? Po japońsku to ucho, ale ucho gorące? E, nie.
    Na razie tego nie czaję...
    Pozdrawiam☺

  • Pobóg Welebor 21.05.2022

    Tak mi się napisało. W kontekście sukni sam nie wiem, co to może być. Ale brzmi OK.
    Pozdrawiam ?

  • słone paluszki 21.05.2022

    Pobóg Welebor,
    Dla mnie czytelniej brzmiałoby -mini gorące- choć ktoś mógłby się czepnąć.
    Dobra, to inni niech czytają, jak jest, a ja se czytam po swojemu.

  • Pobóg Welebor 21.05.2022

    Tak, mini ma sens, może o to chodziło. Zawsze jestem za czytaniem po swojemu ?

  • Dekaos Dondi 22.05.2022

    Pobóg Welebor↔Taki "śpiewno-soczysty" tekst z różnymi akcentami, na to i owo?↔Pozdrawiam:)↔%

  • Pobóg Welebor 23.05.2022

    Dziękuję, wrzuciłem na luz pisząc, miło, że to znalazło oddźwięk. Najszybciej powstały mój text, są w nim skarpety dla przyjaciela w szpitalu, i Bolesław Prus z czyjegoś textu na Opowi...
    Pozdrawiam ?

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania