Tęsknota
Z tobą mogłam wszystko
Byłaś dla mnie wszystkim
Dawałaś mi ciepło
Byłaś mi kimś bliskim
Dawałaś mi spokój
Dawałaś zrozumienie
Dawałaś mi radość
Czasami cierpienie
Miałam w Tobie wsparcie
Byłaś najlepsza
Mogłam mówić otwarcie
A ty rozumialaś
Wołam "Weroniko"
Lecz ty nie słuchasz
Jesteś tak daleko
Lecz czym jest odległość?
Komentarze (3)
Przyjemny i lekki, 5. :)
" Wołam "Weroniko"
Lecz ty nie słuchasz
Jesteś tak daleko
Lecz czym jest odległość? " - Moja imienniczka :D
Wiersz ładny, lekko się czyta.
" rozumialaś " - rozumiałaś
Podoba mi się i ode mnie 5
Po przeczytaniu zaczęłam zastanawiać się nad pytaniem, które podmiot liryczny zostawił czytelnikowi, pytanie obszyte sekretnym szyfrem, który każdy musi łamać samotnie. Czym jest odległość? Kilkoma metrami, jakie dzielą nas od szafy, od zarzucenia kaptura na głowę, czy czarną milą, przepaścią pomiędzy dwoma sercami, bijącymi podobny rytm? A może czymś całkiem innym, czego nie dane mi zdefiniować, może tym ciepłem, cierpieniem, spokojem i radością, kojącą rozedrgane zmysły. To trudne pytanie, czuję się, jakby zadał je obcy człowiek w tramwaju, a ja miałabym do dyspozycji tylko własny umysł, by udzielić odpowiedzi pasażerom własnej świadomości.
W trzeciej zwrotce wiersza nieco ujęłaś z ogólnego rytmu, lecz mimo to, podobało mi się.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania