Tęsknota
Co to za uczucie dziwne, dotąd niespotkane?
Obezwładnia całkowicie, nie jest pożądane.
Przyszło z nagła, niespodziewanie
Jak nieproszony gość na czyjeś wezwanie.
Jak się od tego uwolnić? Ile czasu trzeba?
By nie czekać jak na zbawienie, ale tak już bywa.
Odzwyczaić się od słów ulubionych
Nie czekać na parę gestów miłych.
Udawać, że wszystko jest dobrze
Nie płaczę, nie cierpię.
Chociaż widok ten sam, a jednak daleki
Przyprawia o drżenie bezwładnej powieki.
Już nie dla mnie codzienność, ale pogodzić się nie mogę
Muszę kreować sobie nową drogę.
Jaka to droga?
Czy lepsza? Czy prostsza?
Jak Boga kocham, nigdy nie była tak kręta i ostra.
Na zakończenie tylko zostawię te słowa:
Kochałam, kocham i kochać nie przestanę
Za co przeklinam moje serce struchlałe.
Komentarze (8)
Jeju, kolejne złamane serce :(
Wiersz jest naprawdę piękny i czuć emocje. Ogrom emocji.
Kochana, nigdy nie wiesz co życie pokaże. Nakładanie "masek" jest bardzo częstym zjawiskiem, ale łzy są potrzebne.
Twój utwór coś mi mówi, że ten pan nie jest ci obojętny. Być może jeszcze nie wszystko stracone.
A z okazji dnia kobiet, dużo dużo szczęścia!
Powodzenia skarbie <3
5/5 :)
Bardzo dziękuję za miłe słowa!
Również życzę dużo szczęścia :D
Daleko temu do poezji. Nawet patos się wkrada gdzieś pod koniec... Nie, takie pisanie jest słabe.
Takie historie zdarzają się zapewne w życiu wielu ludzi. Najprawdopodobniej często jest tak, że wiele razy w życiu. Smutna i dramatyczna rzeczywistość tego przewrotnego świata. 5, pozdrawiam i życzę wszystkim dużo szczęścia :-)
Serce truchleje.
Lepsze są "Pocałunki" Pani Lilki Kossak ;)
To proza, a nie poezja.
Z miłością tak to właśnie jest ;/
Chociaż chcielibyśmy powrotu do przeszłości, niestety, czeka nas tylko przyszłość. Jednak na szczęście tyle dobrego, że zależy ona od nas samych. Warto też się zastanowić czy ta perfekcyjna przeszłość nie jest wyidealizowana.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania