Tłuste koty
My jesteśmy kryształowe,
choć po czasie w spółkach państwa
nieco sadzą osmalone.
Kiedyś z dachów żeśmy zeszli przy melodii z prawej strony,
jednak w później skręciliśmy na socjalizm,
albo bardziej,
taką małą dyktaturkę
By się każdy z nas obłowił
i mógł doić pospolitą po swojemu,
kupić poklask trzeba było za ochłapów garść
od plebsu,
co głosować jeszcze może.
Suwerenie nasz kochany,
to koryto obdrapane,
racz zostawić w naszych rękach
raz ostatni.
Dajże liznąć jeszcze władzy,
by kocięta wychudzone
mogły przybrać znów
na wadze.
Kraść,
nieudolnie tak jak kiedyś,
nie będziemy.
Nawet kociak niemal ślepy uczy przecież się na błędach!
Gdy skończymy dobrą zmianę,
prawo będzie już na zawsze w naszych rękach.
A my?
Jak to koty,
poza Unią,
mruczeć bajki wam będziemy o wolności,
tanio,
za kiełbasę odsprzedanej.
Komentarze (223)
Tusk ochłapy zabierze, da swoim oligarchom, zlikwiduje resztkę Polski, a peowcy kraść będą pięć razy tyle. Gdybyś przedstawił lepszą alternatywę Maurycy, to rozumiem.
Czyli nie ma alternatywy to niech kradną dalej?
Ciekawe rozumowanie.
Maurycy Lesniewski, ha, ha, prezes przynajmniej zapowiedział, że poprawi coś na lepsze. A ty myślisz że w spółkach samorządowych rządzonych przez PO jest lepiej? To jest naiwny Maurycy. Tam jest identycznie, rodziny i znajomi królika, najczęściej bez żadnej kompetencji. Ci skompromitowani dziką reprywatyzacją dyrektorzy z ratusza warszawskiego trafili do oczyszczalni Czajki, czyli wylądowały tłuste koty na czterech łapach.
Patriota pisowcy zawsze odpowiadają „ale ci to to, a tamci to tamto…” To chyba w tej partii i jej poplecznikach standard na odwracanie kota ogonem.
Nie rozmawiam o Mieszku Pierwszym, Kazimierzu Wielkim, nie o Tusku czy innych rządzących wcześniej Polską, tylko o obecnym rządzie (choć to słowo jest bardzo nobilitujące). Tematem tego wyżej tekstu jest teraźniejszość, więc jeśli chcesz się do niego odnieść to odnoś się do chwili obecnej.
Dzięki za zerknięcie i podzielenie się odczuciami, tak czy inaczej.
Maurycy Lesniewski w samorządach, w większości, szczególnie w dużych miastach PeOwcy rządzą tu i teraz, mówię o sytuacji online. Oni kradną, moim zdaniem o wiele bardziej zachłannie i bezczelnie, a w dodatku udają świętoszków. Chcesz im oddać całą Polskę, de facto sprzedając ją w niewolę Niemcom?
Patriota znowu peowcy? Dlaczego nie Ziobro ich nie powsadza? Gdyby było jak mówisz, to wszyscy by siedzieli, nawet gdyby zabrali tylko jednorazową serwetkę ze stołu, przy takich uprawnieniach wszechmocnego prokuratora. Nie cytuj mi tu proszę TVP.
Maurycy Lesniewski, no jeśli taki jeden z drugim, jako łapówkę dostanie mieszkanie przykładowo na Florydzie, to bardzo trudno to z Polski namierzyć. Oni mają takie wziątki opanowane do perfekcji. Zresztą pis też nie robi nic niezgodnego z prawem, nepotyzm to nie kradzież, nie jest zabroniony żądnymi konkretnymi przepisami. To samo robi PO. Różne ustawione, wspomagane przetargi pod znajomych, to też rodzaj zakamuflowanej kradzieży, którą ciężko udowodnić, a nawet wyłapać.
Patriota a o PiS to nic nie słyszałeś?
Maurycy, już ci to napisałem w pierwszym poście. Jedni robią to w spółkach skarbu pańśtwa, drudzy w samorządowych. Tyle, że PO wyprzedało dużo z tych spółek Niemcom. Z dwojga złego wolę polskich złodziei od zagranicznych. Przykłady: Adamowicz sprzedał gdańską spółkę komunalną niemieckiemu miastu Lipsk, gwarantując sobie i paru swoich znajomych dożywotnie posady w zarządzie, miejska komunikacja w Warszawie sprzedana spółce niemieckiej. Zapewne czytałeś o wypadkach i w jaki sposób pracują tam kierowcy.
Patriota jak będę chciał oglądać TVP to sobie włączę, pozwolisz, że nie odniosę się do tego wpisu.
Maurycy, podałem ci fakty. Z oczywistych względów nie usłyszysz o tym w polskojęzycznej stacji. Chyba, że chcesz z siebie wyprzeć te fakty w imię zachowania mentalnego dziedzictwa. Sprzedaż kolejki na Kasprowy jakimś szemranym biznesmenom, to jeszcze jeden kamyczek. Jak by tej partii nie odsunięto od władzy dziś mielibyśmy w Polsce same niemieckie i jako kwiatek do kożucha inne zagraniczne spółki.
Zapowiedział...
„Zapowiedział”, jednak „drobny druk” jest ważny pod zapowiedzią. „Jeśli mają kompetencje i są dość długo…” cytat z pamięci jakoś tak leci.
A na do kładkę kto będzie „rewizorem”? Geniusz od przyklepywania Sasin :)
Szkody są niewyobrażalne. Będą jeszcze większe. Kataklizm.
No niestety. Najgorsze jest to, że większość ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, albo po prostu mają to gdzieś.
Kiedyś Hitler omamił swój naród, stłamsił opozycje i później wyszło jak wyszło.
Maurycy Lesniewski za Fredrą głowa ci źle robi.
Grain dziękuję za opinie.
Maurycy Lesniewski Bo to uniwersalny mechanizm socjo-techniczny.
Tylko teraz wirtuoz z niego korzysta.
Maurycy Lesniewski
Niegospodarność, czy wprost złodziejstwo to jedno. Do tego – rozbiórka trójpodziału władzy, niszczenie i tak już nie najlepiej działającego systemu edukacji, zarzynanie mikroprzedsiębjorców, którzy Polskę utrzymują... Nie zazdroszczę tym, co po nich przyjdą.
pansowa interesuje mnie historia i schematy powielane przez te „koty” aż biją w oczy.
Jak prostym trzeba być żeby tego nie dostrzegać?
Chociaż ci co maja chochlę do koryta, to pewnie widza, ale przecież trzeba jeszcze raz zaczerpnąć, trzeba jeszcze troszkę skubnąć.
Tjeri ktoś będzie musiał później za to zapłacić, ktoś będzie musiał posprzątać, tylko właśnie:
Jak wielki będzie rachunek? I jak ogromne szkody i bałagan pozostawiony przez tych Hunów?
Maurycy Lesniewski |Bo po tylu przegranych wyborach główny kot w końcu zrozumiał gdzie leży źródło sukcesu w Polsce.
Zatkać gęby batem i prawem, dać drukowaną kasę (większość nie zatrybi, że ją odda w podatkach i cenach) i dać ludowi wroga.
I sukces murowany.
Maurycy Lesniewski
Dla mnie jest najgorsze – że przyzwyczailiśmy się do tego. Już nas nie rażą rzeczy, za które ludzie wychodzą na ulicę. Dla nas to już norma...
A za chwilę może być za późno. Z mediów zostanie gadzinówka gorsza niż Der Stürmer. Sądownictwo politycznie zaangażowane (a twarzą reformy komunistyczny prokurator!), w części (mam nadzieję, że w mniejszości) suweren chciałby wyjść z UE. Czekają nas znów "pociągi przyjaźni" i seks bez zabezpieczenia z Matuszką Rosiją.
pansowa dokładnie kiełbasa i ktoś kto chce ją nam zabrać i włącza się syndrom złego psa
Tjeri Bo musi nas boleć dupa, aby zrozumieć jak niebezpieczny to seks.
Niczego się nie uczymy z poprzednich spółkowań to będzie znowu jazda.
Tjeri „za chwilę może być za późno…” Właśnie tak jest. To jest wyścig z czasem, powstanie dyktatury jest na ostatniej prostej.
Maurycy Lesniewski Zgadza się,
Maurycy Lesniewski
Suwerena przekonać się nie da. Nie chce przejrzeć, niestety nie umie też sam zweryfikować rzeczywistości. I nie chcę tu nikogo obrażać, nawiązuję do rozmowy na pitoleniu sprzed paru dni o aborcji, w której wyszło, że ludzie nawet nie wiedzą na czym polegają zmiany wprowadzone przez TK (dyskusja nie dotyczyła tego, czy zmiany są słuszne, tylko czego dotyczą...) I nic nawet nie dało wklejenie treści wyroku. Więc niestety szkoda czasu na przekonywanie, tłumaczenie. To ci bierni spoza wpływów Pis muszą się obudzić.
pansowa oby nie.
pansowa i tak też było w Niemczech. Hitler wykosił później nawet te prawicowe partie, które były mu przychylne, po prostu nie chciało mu się bawić w żadne negocjacje. Analogicznie, Gowina bez zastanowienia by zmietli prosto do Dachau nie mówiąc o kolaborantach krzykaczach pokroju Kukiza.
Maurycy Lesniewski jak antypisowski obłęd ma się do Republiki Weimarskiej?
Tjeri dopóki gospodarka nie zapikuje na łeb na szyję, masz rację, suweren nie zwraca na „pierdoły” jak sądy i inne takie, zbytniej uwagi.
Grain adekwatnie.
Maurycy Lesniewski sądy są parodią, na zlecenie opozycji.
Maurycy Lesniewski Wiem jak było.
Może coś takiego nam nie grozi, bo raczej zbiorowo się nie nadajemy do takiego modelu, ale zamordyzm i miękka dyktatura to tak.
Grain dziękuję za podzielenie się opinią.
Maurycy Lesniewski adekwatnie to już pisałem - główka ci źle robi. Masz także globusa geopolitycznego
pansowa też tak sądzę, ale w UK nikt nie wierzył do końca, że wyjdą z unii, nawet jej przeciwnicy, a wyszli.
Zawsze trzeba patrzeć na to co wychyla się zza horyzontu i przygotowywać się do jeszcze gorszego.
Ja staram się nie panikować, ale jak Tjeri zauważyła ludzie przyzwyczaili się do nienormalnego i nawet tego zbytnio nie komentują, ja jestem z tych co nie przywykli.
Maurycy Lesniewski wyjście z unii to lepsze, a nie gorze.
Err gorsze
Grain ma rację. Sędziowie powinni być wybierani na kadencje w wyborach. Ta władza wprost od komuchów się wywodzi.
Ty wywodzisz się w prostej linii od małpy więc też do likwidacji takie poboczne ogniwo. Nie rokujące.
Maurycy, jak odpowiedz na to pytanie? W jaki sposób suweren ma wpływ na 3 władzę? DE facto żadną.
Jako rzekł Batiuszka: Nie ważne kto wybiera. Ważne kto liczy głosy.
Tylko sędziów wybierać w tym kraju :)))
Mam nadzieję, że tylko pieprznięci patrioci wyjdą z Unii.
Nareszcie byłoby normalnie.
Nieważne*
Nie chcą być w Unii, to niech idą. Czemu nie mówią o tym głośno, że chcą? Bo są tacy co myślą, że można zjeść ciastko i mieć ciastko.
Spora część elektoratu PiS, zachowała resztki nieprzepalonych obwodów mózgowych i jeszcze zdaje sobie sprawę, że wyjście jest cofnięciem się o kilkadziesiąt lat wstecz. Ale jak mówię, to są resztki tych obwodów bo „wódz” pracuje nad wypraniem zupełnym mózgów.
Maurycy Lesniewski Ty też uwierzyłeś w tę panikę ''opozycji'' o wyjściu z Unii, przecież to jest tylko chwyt reklamowy, kolejny i ten sam. Na nikogo już nie działa, poza elektoratem PO.
Trzeba cos nowego wymyślić, a tu ciągle te same rozdania...
Maurycy Lesniewski Podkarpacie taki bastion, a jak jadę do Niemiec to pełno samochodów z rejestracją RZ jedzie w tym samym kierunku.
Dopiero tam byłaby bieda gdyby nie Unia.
pansowa miałem kontakt z jednym z tamtego bastionu. Beton
Maurycy Lesniewski leming to beton.
Czym tóżni się UE od ZSSR? Tym, że brukselskie i Berlińskie tyłki bardziej wyperfumowane.
Patriota rozumiem, że trzymałeś nozdrza w jednych i drugich?
Maurycy Lesniewski nie to dla miłośników g. , ja w tym nie gustuję.
Patriota nie wstydź się własnych doświadczeń, przecież wyżej wyraźnie napisałeś, jak rozróżnić oba rodzaje stowarzyszeń. Jeśli musiałeś zajrzeć im w tyłki, aby się przekonać o różnicach, powtarzam, nie wstydź się tego.
Maurycy Lesniewski :)))
To małpa o przebogatym doświadczeniu.
Wszystko wie i wszędzie był. Nawet w dupach.
pansowa i pacz jak to niechcąco kolega się wygadał :)
Maurycy Lesniewski <)))
Czasami bufoniarstwo przesłania ostrożność w formułowaniu opinii.
Maurycy Lesniewski to z relacji miłośników. Niektórzy miłośnicy tyłków ruskich przemeldowali się na brukselskie.Mnie to nie grozi, ale każdy miłośnik Brukseli będzie musiał wcześnie czy później posmakować.
Patriota nie tłumacz się bo tylko się pogrążasz. W tej sprawie już jest wszystko jasne.
Całowanie w dupska za pieniędzmi i stanowiskami to oczywista powinność i konieczność europejsów, szanowny Maurycy. To dla nich miła powinność umożliwiająca karierę.
Patriota to co wyprawiaja funkcyjni PiS z zadkiem Jarosława to na pewno nie jest miła powinność, ale się dzieje i to jak!
Maurycy Lesniewski zmieniasz temat,żeby nie zmierzyć się z przykrą koniecznością.
Patriota no i mnie rozszyfrowałeś.
Maurycy Lesniewski ano, ano. Smacznego.
Maurycy dobrze uchwycony nowy ład. Dla kotów rozpoczyna się marcowanie. Trzeba dachy posypać popiołem, że by się nie ślizgały.
Pozdrawiam
No niestety Pasjo, każde czasy mają swoje „koty” i spokojni ludzie muszą się z nimi użerać.
Z tym popiołem to dobre!
Pozdrawiam uprzejmie!
Najlepsze jest to kiedy czytam o jakichś niewyobrażalnych szkodach :D:D Nagle powstały szkody! Wcześniej było lepiej. :D Przypomina mi się jeszcze świeżo wypowiedziane przez sławną "aktrissę": "żeby było jak dawniej". Dojenie państwa trwa od ponad dwudziestu lat. Ludzie nie chcą tego kumoterstwa , nepotyzmu, partyjnych państw, "naszych sądów", "naszych mediów" bez względu na to czy były to PO (w sporej części nadal "należą" do nich sądy i media) czy PiS-u (ci próbują wyrwać jak najwięcej ale tamci są świetnie zorganizowani będą w stanie w razie czego przeprowadzić pucz). Teraz jest o tyle "lepiej" że "używają życia" na dwa fronty: w samorządach ludzie PO i PSL a w spółkach państwowych ludzie PIS. Mówienie ze jest gorzej niż było jest obłudą ludzi, którzy czerpali z tego korzyści. Sumując: ludzie nie chcą tej patologii ale nie chcą powrotu do tego co było: zdemoralizowanych środowisk prawniczych, lekarskich, samorządowych itp. Powrót "do tego co było" oznacza równie wielki konflikt społeczny. Jeśli nie większy
Dziękuję za zabranie głosu.
Maurycy Lesniewski Dlaczego oszołom napisał to z klona? Nie wiadomo.
Patologie były za wszystkich rządów, ale żaden nie zabierał się za demontaż państwa, łamanie konstytucji, nie miał ciągot dyktatorskich, nie ingerował tak brutalnie we wszystkie dziedziny życia i nie podnosił ręki na czwartą władzę, która jest gwarantem istnienia demokracji.
pansowa tak coś czułem, że to ten sam typ, dlatego nie wydawałem się z nim w bezsensowną dyskusję. Od ściany to ja mogę sobie piłkę do tenisa poodbijać kiedy nie mam partnera, ale z nią nie gadam:)
Jeśli ktoś nie widzi pisowskich szkód, szkoda na niego strzępić języka.
Zgadzam się z tobą Pansowa i dodam, że Polska po tych wszystkich akcjach obecnej władzy jest przerabiana na model białoruski.
Maurycy Lesniewski
To klon, ale Pilierego.
Tjeri oni wszyscy gadają jak z jednej probówki :)
Maurycy Lesniewski
Przekaz dnia jest jeden, to fakt. Ale Pilierego szanowałam i nie rozumiem, po co mu klonowe gierki.
Bo po co główny klonowy entuzjasta ma klony – wiadomo. Trzeba mieć z czego kierować przekleństwa i groźby (w tym pedofilskie). Nie wystarczy tu jako zabezpieczenie przed banem jeden klon. Musi być ciągle powiększające się stado.
I bohater wprowadza nowe twarze na salony, ukrywając tożsamość czy wprost jej przecząc. To przerażające, szczególnie, że ma się za przykładnego katolika. Ech. Szkoda gadać.
Miłego dnia!
Tjeri ja pochodzę z bardzo dobrej katolickiej rodziny, co w dzisiejszych czasach brzmieć może bardzo dwuznacznie. Czasem łapię się na tym, że czuję się jakbym wyrwał się z sekty. Chociaż nie winię Kościoła za całe zło tego świata, ale za całe nierozliczone zło w jego szeregach już tak.
Ci co tak chętnie innych palili na stosach, dziś przy bezspornej winie, albo unikają kar, albo kary są niewspółmierne do ich czynów.
Także „przykładny katolik” kojarzy mi się ze zwrotem „dobry ssMan” i chociaż to nie jest dla wszystkich katolików sprawiedliwe, dla ogromnej większości nie jest, to po każdej odkrytej zgniliźnie w kościele to nabiera tylko wyrazistości.
U ludzi katolików czy nie nic mnie już chyba nie zdziwi.
Pozdrawiam
Także „przykładny katolik” kojarzy mi się ze zwrotem „dobry ssMan” -
znakomite porównanie!
Maurycy Lesniewski
Jest sporo dobrych ludzi, także dobrych katolików. Giną jednak przy takich, jak tu, obrazkach.
kigja smutne raczej, ale sporo o tym myślałem i tak jakoś wyszło.
Tjeri tak jak beczkę miodu załatwi łyżka dziegciu, to tak jest z ludźmi przynależącymi do rożnego rodzaju „skupisk”.
Po prostu musi być, powinien być, dobry system oczyszczania miodu.
Maurycy Lesniewski
Pełna zgoda.
Tjeri tak jak beczkę miodu załatwi łyżka dziegciu, to tak jest z ludźmi przynależącymi do rożnego rodzaju „skupisk”.
Po prostu musi być, powinien być, dobry system oczyszczania miodu.
Tjeri Żaden klon. Jestem tu oficjalnie, zgodnie z regulaminem, na stałym adresie. Boisz się argumentów to przynajmniej nie spamuj.
Wiele Twarzy, Castor, Marsjasz, Pilery, – sam do mnie się odezwałeś, odpowiedziałam z uprzejmości. Ja rozmawiałam z autorem tekstu. Uznam, że to spam, jeśli on mi tak powie.
Tjeri jak wiesz - zgodnie z regulaminem
Tjeri wypowiedziałąś sie pod moim tekstem. Cofnij się, obejrzyj, przeczytaj.
popr: postem
Castor Wiele Twarzy,
to tekst Maurycego. Do Ciebie nie skierowałam nawet pół słowa. Nie "plotkowałam" też na Twój temat, a wyprowadziłam Maurycego z błędu, żeby nie myślał, że rozmawia z Wiele Twarzy Celiną.
Tjeri Nie plotkujesz. :) Wystarczy że piszesz półprawdy.
Castor w gdzie więc półskłamałam?
Castor Gdzie jest półprawda?
To nie jest twój drugi nick?
Czy pół nicka? :)
Tjeri zapomniałaś o dodaniu przed donosem słów: Łaskawie zawiadamiam, uprzejmie donoszę, wy to lubicie. Ciekawe, że nie powiadamiasz nas o kolejnych licznych kontach absztyfikanta. Miałabyś szerokie pole do popisu. Od trzech dni ślesz na mnie donosy do administratora, i pewnie to ty jesteś odpowiedzialna za blokowanie moich kont. Nie twierdzę, że wszystkie. Szczególnie podła z ciebie osoba. Mało masz mądrego do powiedzenia, więc jedynym celem w życiu jest uniemożliwianie tego innym. Nie pozdrawiam.
pansowa Gdzie Tjeri tam i Ty? Nie zapraszałem Cię do rozmowy. To sprawy między nami.
Patriota muszę Cię zmartwić,.ale ode mnie nie wyszedł żaden donos (choć powinien zapewne). Gdy wyjdzie – obiecuję, że Cię powiadomię.
Patriota I zameldował się oszołom "Wiele twarzy".
Castor Nie potrzebuję twojego zaproszenia.
Tu jest w modzie takie coś.
Doświadczyłem tego wielokrotnie.
Wiec proponuję, żebyś spisała obelgi absztyfikanta kierowane tu wobec wielu ludzi, bo jakby tylko wobec mnie mogłabyś spać spokojnie, może zaczniesz więc od niego. Proszę o ujawnienie wszystkich jego kont, a z tego co się orientuję założył ich w ostatnim czasie kilka.
Patriota, zły człowieku – ja zaś proponuję, byś się ode mnie od odczepił. Nie interesują mnie Twoje projekcje, ani chore wizje.
Patriota Możesz ty zacząć spisywać.
Zacznij od debila którym jesteś.
Tjeri jak widzę jak donosisz na uczciwego człowieka, to mi się niedobrze robi. Musiałem zareagować. Zacznij od absztyfikanta, ma pełno kont, więc możesz mieć pełno roboty.
Patriota A pamiętasz, że jesteś też kretynem? :)))
Obiecałem i ja uprzejmie doniosłem, więc twoja durnota i czepianie się innych nie zna granic.
No i jak wygląda twoje dochodzenie dupku? :)))
Patriota, zły człowieku, donos to mogę złożyć na Ciebie – za nękanie. A używanie wielu nicków (w tajemnicy dopóki się nie wsypie) jest faktycznie "uczciwe" :))
Tjeri rozumiem, że to potępienie absztyfikanta, który korzysta tutaj z kilku kont? Jak go nie było, byłaś normalnym człowiekiem, dało się z Tobą nawet porozmawiać. Gdy go wypuścili z wariatkowa, dostałaś szału.
Patriota No i co świrze?
Kolejne dochodzenie?
Już ci jedno wyszło z informacją dla admina.
Masz zakaz komentowania u mnie razem z gwiazdą? :)))
A to pech.
Pod Twoimi odchodami to wyjątkowo ciężkie przypadki pewnie komentują. Sam sobie je łykaj.
Patriota Najwięcej tam było twoich odchodów :)
Z jakiego klona teraz będziesz u mnie bywał?
Dawno nie byłem w cyrku, więc wszedłem żeby się pośmiać pod ostatnim gniotem pustaka, nic tak dobrze nie robi na zdrowie, jak śmiech. A ty sobie jakieś teoryjki tworzysz. Poza tym tutaj nie ma adekwatnej skali ocen, czyli zera bezwzględnego, albo nawet skali ujemnej, dla wytworów pacjenta.
Patriota, zły człowieku, możesz mnie obrażać, ale i tak mnie nie sprowokujesz.
I wice wersa, jeśli ja jestem zły, to czym ty jesteś?
Tjeri jestem ci wdzięczny za wskazanie tego wielolicowca, który obawia się komentować pod jednym nickiem i przybiera maskę w zależności od okoliczności.
Nie rozumiem tylko o co tamto multimóżdże się do Ciebie sądzi?
Moim zdaniem trzeba zlewać ciepłym moczem :)
Patriota Teraz to sobie będzie można popisać :)))
O idiotach.
Aż mnie paluszki swędzą :)))
Patriota Teraz to sobie będzie mozna popisać :)))
O idiotach.
Aż mnie paluszki swędzą.
Patriota, ale zobacz, sam ma ileś tam kont, a komuś zarzuca... no hipokryzja niebywała. Ja nie wiem, czy tak tu ludzi ogłupiał i myśli, że nadal każdy kit im wciśnie? Toż każdy ma oczy i widzi... ale widocznie udawało się nieraz i ciągnie ten wóz... pod górkę! Hahaha
Maurycy Lesniewski Teraz możemy zlać.
Nie zrobią mi już obory pod wierszami.
laura123 stare ubeckie tradycje.
Patriota żebyś wiedział... wyszkolony!
laura123 I dumny jeśli eliminuje debilstwo i kutafoństwo :)))
Ale pomyśl, za jakich idiotów ludzi tu musi mieć...
laura123 Ciebie na pewno
Patriota, i Tobie wszystkiego naj! :))
Tjeri Na drzewo z oszołomstwem!
Maurycy Lesniewski
Zrobiłam to w miarę delikatnie, ale i tak, jak widać, zabolało. To w sumie dobry objaw.
A inni, co się podczepili, obrażając mnie... Cóż – robią to dawna. To świadczy tylko i wyłącznie o nich.
pansowa a to już nie macie gdzie razem iść, tylko na drzewo? Można i tam... hahaha
laura123 :)))
pansowa niech tam sobie żyją gdzie chcą.
Tjeri W czarnej dupie bo charaktery czarne?
Najlepszy jest charakter damskiego boksera... i tatuśka! Hahahaha
pansowa – jeśli lubią, kto im zabroni.
laura123 HAHAHA
Tjeri Tyż prawda,
Cyrk, na żywo! Hahahaha
laura123 Hahahaha
Misjonarze... hahaha
laura123 Hahahaha
Sowa i niunia skrzydełka stroszą,
jeden wciąż bluzga, razem donoszą.
Nawet zaraza ich nie rozdzieli,
na stanowisku wiernym Brukseli.
Patriota Hahahaha
Tjeri oczywiście nie będę Cię pouczał ani moralizował, bo każdy ma różną grubość skóry na chamstwo. Bo może czasem lepiej kopnąć dziada prosto w … Wymyśl sobie w co tam chcesz :)
Każdy ma swoje granice tolerancji i dziadostwo też powinno o tym wiedzieć.
Maurycy Lesniewski to ich tylko nakręca i daje paliwo.
Niech sobie bluzgają oszczerstwami – wystawiają sobie świadectwo.
Tjeri zgadzam się.
Maurycy Lesniewski I ja sobie spadam.
Ale pozwólcie na koniec...hahahaha!:)))
pansowa :)
Maurycy Lesniewski Gdzież to czytałeś bym dopasowywał się do okoliczności? Moje komentarze zawierają jednolite stanowisko. Nie musisz mnie obrażać tylko dlatego ze poczułeś wsparcie. Poczucie wyższości to zawsze przejaw kompleksów.
Ech... Temat rzeka.
Popraw sobie literówkę. Suwerenie (nie suwerennie).
Dzięki Jamci, poprawione :)
https://tvn24.pl/polska/tluste-koty-lista-osob-zwiazanych-z-pis-w-spolkach-skarbu-panstwa-psl-pokazuje-liste-5153103
Czy za czasów PO nie było tłustych kotów? Czy nie zostały ujawnione?
Nie mówię, że nie było. Gdzieś tak napisałem?
kigja napisz wiersz o kotach z PO to przyjdę skomentować.
Na marginesie, skąd wiesz, że chodzi o obecnie rządzące koty? Odpowiem za Ciebie, bo wszyscy widzą co się dzieje tylko niektórzy ciągle grzebią w historii, zarzucają aktualne problemy linkami z przeszłości. I to jest problem.
Maurycy Lesniewski
Ale to nie był zarzut do Ciebie, ja tylko zapytałam z czystej ciekawości, bo zwyczajnie nie pamiętam wszystkiego. Pamiętam sławne na cały wszechświat ośmiorniczki i tak serio nie nic poza tym.
Nie denerwuj się.
kigja oki nerwy na dół:)
Jejku nie można normalnie zapytać :(
Takie pytania zadawał Patriota, więc sądziłem, że drążysz tę samą studnię.
Wkurza mnie jak ktoś zasłania się czyimś większymi czy mniejszymi przewinami.
Ja mu złamałem rękę ale oni połamali mu obie to jestem lepszy? No nie! Najgorsze, że co niektórzy myślą takimi standardami.
Jestem Polakiem i chcę nim być, ale nie takim.
Nie czytam politycznych wypowiedzi Bogusia i laury, bo znam je na pamięć.
Moje pytanie nie miało charakteru drążenia szali przewinień, było zwykłym ciekawskim pytaniem osoby nie zbyt mocno poruszającej się w przestrzeni byłych polityków.
Nie ma ludzi idealnych. PO także ma na sumieniu worek, czy woreczek win, tylko moja pamięć nie jest w stanie dokonać rzetelnych porównań, dlatego czasami ośmielam się zadawać niestosowne pytania.
Przepraszam.
kigja jeśli chodzi politykę nie ma niestosownych pytań, ale odpowiedzi, które mogą paść, mi przynajmniej, podnoszą krew, a i tak mam nadciśnienie :)
Porównywanie PO do PiS jest nietrafione pod tym tekstem, bo on śmiało mógłby zaistnieć podczas rządów obecnej opozycji, chociaż po zastanowieniu, jednak nie, PiS przekracza granice „nieprzekraczalne” i wymyka się jakimkolwiek skalom pod względem roztrwonionych, zdefraudowanych i zwyczajnie rozkradzionych pieniędzy. Na fikladkęcpod pozorem reform, demolują sądy, żeby przypadkiem za jakiś czas nie miał kto ich sądzić. Tego nie robił nikt przed nimi.
Ale mimo wszystko ten tekst jest o teraz nie o tym co kiedyś.
Jeśli moja wcześniejsza odpowiedź Cię dotknęła to teraz tarabanię z całych sił w pierś i proszę o wybaczenie :)
Marczello,
Tylko sPokój może nas uratować :)))
kigja :))
Maurycy Lesniewski a jakim Ty chcesz być Polakiem?
To może inaczej zapytam, chociaż nie odpowiadasz na moje pytania, bo niewygodne...Maurycy, powiedz mi czy po rządach komuny przeprowadzona została lustracja i komuniści odeszli z sądów? Bo ja nie słyszałam, aczkolwiek mógł mi umknąć taki ''drobiazg''?
laura123 a ja zapytam jeszcze inaczej. O czym jest ten tekst?
Maurycy Lesniewski mniejsza z tym, napisałeś w komentarzu wyżej, że PIS demoluje sądy, więc ja się pytam, jakie to są sądy, jeżeli jeszcze w nich urzędują komuniści i ich dzieci? Ty wiesz, jak trudno szaremu człowiekowi dostać się do palestry? Bez znajomości można być jedynie radcą prawnym.
laura123 jak kigja ładnie zapytała to jej odpowiedziałem na pytanie nie dotyczące tekstu, ale to był wyjątek.
Maurycy Lesniewski a ja brzydko pytam?
Jeżeli w tych sądach, siedzą sędziowie na telefon, to gdzie ta niezawisłość sędziowska? I ty nazywasz to demolką pisowską? Ty powinieneś krzyczeć, żeby wreszcie ktoś w tych sądach ład zrobił i żeby jakaś sprawiedliwość była, bo jej nie ma. Są tylko układy starej gwardii.
laura123 bo nie o tekst. Bo pytasz tendencyjnie. Bo nie odnosisz się do samego tekstu.
Napisz gdzie napisałem nieprawdę i zacznie się rozmowa. Bez dobrego początku cała gadka na nic.
laura123 chyba zacznę Cię grzecznie ignorować :)
Ale żeby nie było, cieszę się, że znalazłaś u mnie coś dla siebie :)
Kłaniam się niziutkio ?
Maurycy Lesniewski przecież ci napisałam. Drzesz tu ryja całkiem bez sensu, jakbyś miał ludzi za idiotów, którzy nie wiedzą co się w sądach dzieje... weź się ogarnij, bo żenada.
Pasuje ci PO, rycerz na białym koniu, ok, masz prawo do własnych poglądów itd. Ale, kuźwa, z sensem pisz, bo rzygać się chce na te ''twoje prawdy''
No, przecież ty wszystkich ignorujesz, którzy mają inne zdanie od ciebie i tobie podobnych. To ci nowina... hahaha
laura123 a widzisz niegrzecznie napisałaś i dziwisz się że Cię ignoruję. Moja rada: Przestań się dziwić :)
laura123 tylko chamów :)
Maurycy Lesniewski ty ignorujesz, bo nie wiesz co napisać na argumenty innych. Bo co napiszesz, że lustracja była? Hahaha
laura123 dziękuję ci za opinię.
Maurycy Lesniewski Poszła norma jak złoto :)))
Ciekawe czy takie przypadki się hoduje, czy to naturalne.
A ten PIS, to tak się za wszystko bierze, że patrzeć już nie można. A ci drą te ryje bez ładu i składu...
Maurycy, śmieszysz na maksa. Ale zwolenników, co najważniejsze, masz. Tak trzymaj!
pansowa troszkę się co niektórym jad ulał, ale cóż począć, z naturą nie wygrasz :)
Maurycy Lesniewski najważniejsze, że tobie się nie ulewa, co widać w komentarzach... hahaha
Maurycy Lesniewski Muszę spojrzeć gdzie użyłeś słów:ryj, rzyga, idiota, skoro Ci się ulało:)))
pansowa to takie sformułowania tego systemu, posłuchasz człowieka i od razu, albo prawie od razu wiesz z kim masz do czynienia. Takie imputacje właśnie najlepiej odkrywają rozmówcę :)
jak już wszystko rozkradną, wtedy oddadzą władzę, żeby wredna opozycja coś wypracowała. to nie będzie się podobało suwerenowi, więc jak już nowe rządy naprawią po PISie, to znowu PIS wygra, żeby sprawiedliwość przywrócić. i tak w kółko macieja.
Skandal oni władzy nie oddadzą, trzeba ją im wyrwać, teraz jeszcze chyba można, ale taka szansa nie potrwa zbyt długo.
Dzięki za zabranie głosu
Maurycy Lesniewski to fakt, może być problem.
Maurycy Lesniewski wyrwać to ty możesz, panienkę z pobocza, od tego są wybory, a nie desantowany troll z Brukselii, z jednym hasłem, Teraz Kurwa My.
Grain dziękuję za opinię.
Chujowo, że chodzi tylko o ostatni miot /ponad trzysta nazwisk wg PSL_u i Władka Kamysza Na Szaniec/, bo te stare kocury z PSL-u. PEŁO, pousadowiane na różnych samorządowy stolcach mają już dzieci i wnuki z coraz większymi i stąd głównie ten jazgot, przebieranie nogami.
A po polsku? Ściągnij gumkę w gaciach, bo ci się wylewa.
SwanSong pękl ping pong
SwanSong A co jeśli założył majtki na głowę i gumka zacisnęła się na tchawicy?
O matulu...
pansowa ikar fruń po poręczy i trzymaj się lamperii
Grain :)))
Zelżał ucisk?
pansowa na lamperii zapewne
Grain Nie sil się bełkot.
Po prostu kupuj rozmiar większe i zakładaj na dupę :)
pansowa :)
pansowa ja nie mylę głowy z dupą, ale możesz z tym jeszcze pożyć
kontynuuj z SwanProtestsongiem.
Grain Jak się ma dwie dupy to nie pomylisz istotnie
Wiersz podobno miał przekazać uniwersalną prawdę. Faktycznie jest politycznym konstruktem zawierającym terminy używane przez propagandowe placówki jednej z opozycyjnych partii ("dojna zmiana"). Autor rzeczywiste poglądy odsłania w pełni w komentarzach. Pod osłoną kilku grzecznych zwrotów formułuje zdania z których aż kapie od strachu, nienawiści. W komentarzach już się nie kryje, wyraża zdecydowane, ostre oceny. To nie jest, wbrew jego sugestiom, próba obiektywizowania rzeczywistości. Tęsknota za tym co było (wygląda to na jakąś osobistą stratę) jest tu na tyle silna że przesłania zdolność (której nie odmawiam) do temperowania emocji. Wiersz miejscami się łamie, gubi płynność.
Bardzo dziękuję za wnikliwą opinię.
Maurycy Lesniewski
Już drugą nawet ?
Tjeri każdy ma szansę na przemyślenia, sądzę, że z każdą kolejną będzie coraz lepiej ?
Maurycy Lesniewski
Racja! :)))))
Tjeri jeszcze ich przyciągniemy na jasną stronę mocy ?
Maurycy Lesniewski
Amen! ?
Tjeri Nie jest to druga opinia. Pierwsza nie była opinią dotyczącą wiersza.
Maurycy Lesniewski a gdzie ta jasność z waszej strony, kiedy ty nawet o lustracji nie słyszałeś?
piliery
Ale druga Twoja wypowiedź. Tym razem bez maski.
Tjeri zapomniała założyć w tym uniesieniu i zachwycie nad utworem :)
Tjeri Ja masek nie zakładam. Prawdziwą maską jest dwulicowość i pozorna życzliwość. Tyle że to nie moja maska.
piliery – grunt, że dobrze myślisz o sobie.
Nie mam zamiaru Cię przekonywać, do innego spojrzenia. Miłego dnia!
I jeszcze, ile ci płacą za pisanie tych głupot?
Bardzo ciekawe pytanie.
Pozdrawiam serdecznie
młodzieżówka jest darmowa.
Weź powiedz, bo mnie ten temat od dawna zajmuje, a nikt nie chce powiedzieć, a to muszą być niemałe pieniądze, bo przecież nikt dla bilonu tak by się nie ośmieszał.
Ja bym tak chciała wiedzieć, jakie to stawki... po starej znajomości, powiedz, ładnie proszę.
laura123 cieszę się, że ten utwór tak bardzo przypadł Ci do gustu. Postaram się zrobić coś w rodzaju serii specjalnie dla ciebie Lauro123
Będę Ci wdzięczna...
laura123 i trzeba było tak od razu ?
Maurycy, będę grzecznie czekała... to pewnie będzie pasjonujące.
Maurycy i reszta - bonusik
https://twitter.com/SamnajT/status/1417233265530900480/photo/1
Garin Jeśli sądzisz, że to otworzę to chyba mnie z kimś pomyliłeś.
Ale dziękuję za kolejny wnoszący komentarz.
Maurycy Lesniewski nie wnoszący, tylko wyprowadzający sztandar.
Grain pozdrawiam.
Nie wiem, czy podziwiać WASZ upór i determinację czy zrobić facepalm...
Miłego dnia ?
kigja podziwiaj :)
Pesymistyczna polityczna rzeczywistość, ale sam wiersz raczej dość koślawy i trochę skaczący od tego do tamtego, nie mogąc się skupić ani na śmieszności ani na tragiczności. Treść doceniam, ale wykonanie, szczególnie u ciebie, mogłoby być lepsze.
Pozdrawiam
Koślawy, pewnie dlatego bo pisany pod wpływem impulsu.
Dzięki za rzeczowy komentarz, doceniam.
Pozdrawiam również.
Brawo!!!
Niezwykle prawdziwy i szczery
Pozdrawiam
Ojjoj joj, jeszcze ktoś tu zajrzał!
No niestety oparte, jak zauważyłeś, na faktach.
Dzięki za zerknięcie i komentarz.
Kłaniam się nisko.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania