!TUSK zapowiedział koniec świata - zaprotestowała Jolka garbata
!TUSK zapowiedział koniec świata
zaprotestowała Jolka garbata
To są kompletne bzdury
ja Pana zgłoszę do PROKURATURY!
Garbata Jolka, nasza emanacja absolutu mówi, że.:
"Nie ma czegoś takiego jak "koniec świata". Może być koniec tej cywilizacji, a po niej kolejna cywilizacja przyjdzie. Tak już było wiele razy.
To realna perspektywa! Wiele filozofii i teorii historycznych zgadza się z tym, że cywilizacje mają swoje cykle wzrostu i upadku. Na przykład, historyk Arnold Toynbee w swojej pracy "A Study of History" sugeruje, że cywilizacje przechodzą przez fazy narodzin, wzrostu, upadku i rozkładu, a po nich mogą powstać nowe cywilizacje.
Podobnie, filozofia cykliczna, jak ta przedstawiona przez Oswalda Spenglera w "Zmierzchu Zachodu", zakłada, że cywilizacje mają swoje naturalne cykle życia, podobne do organizmów biologicznych. Po upadku jednej cywilizacji, może powstać nowa, która przejmie pałeczkę i rozwija się na nowo.
Wszechświat, nieskończoność czasoprzestrzenna jako ciągły proces przemian i odrodzeń jest zgodna z wieloma historycznymi i filozoficznymi teoriami."
Dokładną datę końca obecnej cywilizacji podamy w późniejszym terminie.

Komentarze (1)
Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem,
Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie,
Powiada przewiązując pomidory:
Innego końca świata nie będzie,
Innego końca świata nie będzie
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania