Inka to piękny przykład. Młodziutka dziewczyna, ale nie złamały jej tortury i przesłuchania... wiadomo, mężczyźni silniejsi, więc kiedy dziewczyna takim hartem ducha się wykazuje, to stoją za nią murem. Nie ujmując oczywiście nikomu, ot taka babska solidarność.
Katarzyna Medycejska była słabą płcią a Eleonora Akwitańska to już tak słaba płeć, że tylko siąść i płakać. Kto wymyślił ten podział, chyba jaki szowinistyczny wiperzak, albo komuch
betti Dziś to wyłącznie zależy od decyzji kobiety. Ja się dziś boję przepuszczać kobietę przodem lub całować w rękę bo a nóż jakaś feministka się trafi.
Bogumił :)) Sprawiedliwość zatriumfuje, a zabawy w fotoszopce w końcu dotkną ich samych hehe :) Swoją drogą, ile to trzeba mieć wolnego czasu i nasrane pod sufitem, żeby takie rzeczy ludziom robić... Zawiść to okropny grzech. Ja się za nich modlę, żeby przejrzeli na oczy i weszli na drogę prawdy i miłości bliźniego...
A jeszcze o Twoim tekście... Zostawiłam 5, ale wypada skomentować... Historia Inki jest jedną z najbardziej poruszających. Ciekawe, ilu młodych w dzisiejszych czasach zdobyloby się na taki heroizm.. Brawo.
Nie wiem, boję się, że niewiele by się takich znalazło. Ona już podczas zabaw z rówieśnikami, jak mówili, jako mała dziewczynka zwracała im uwagę, że trzeba kochać Polskę, jako kilkunastolatka złożyła przysięgę w AK, jako sanitariuszka, a później walczyła w antykomunistycznym podziemiu, To komuniści ją tam wpędzili sami, próbując aresztować za przynależność do AK. A później ją zabili. Dziś stare i głupie capy siedzą na portalach, bluźnią na Boga, Ojczyznę, patriotyzm, i jeszcze uważają że są cool. Żenada.
Bogumił teraz niby mamy inne czasy.... Ale jeśli obecnie patriotyzm kojarzy się powszechnie z marszami tzw. Narodowcow, to jest niedobrze... Globalizacja, unia Europejska... To wszystko kit i szit. A młodzi teraz tylko w smartfonach siedzą, pokemonow na ulicach szukają... Nawet by się nie zorientowali, gdyby wybuchła wojna.. Zresztą... Wojna ciągle trwa. Ale taka zawoalowana, ukryta, nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy, jak bardzo jesteśmy zniewoleni...
Komentarze (47)
Inka to piękny przykład. Młodziutka dziewczyna, ale nie złamały jej tortury i przesłuchania... wiadomo, mężczyźni silniejsi, więc kiedy dziewczyna takim hartem ducha się wykazuje, to stoją za nią murem. Nie ujmując oczywiście nikomu, ot taka babska solidarność.
stoję - korekta
Mężczyźni silniejsi? raczej jest inaczej
Psychicznie przeważnie silniejsze są kobiety a fizycznie to zależy
To już teraz wiem, o kim mówią ''słaba płeć''
Może by tak, ktoś zaprzeczył...
Nie zaprzeczę.
Dlaczego?
No bo słaba płeć nie jest dzisiaj taka słaba jak nazwa wskazuje.
Ja tam dobrze się czuję w roli ''słabej płci'', oddawajcie mi to i to szybko...
A Zenobia królowa Palmiry, a Artemizja I? Po jej wyczynach szachinszach Persji powiedział; kobiety stały się u mnie mężami.
Zresztą ArtemizjI II też nic nie brakowało.
Katarzyna Medycejska była słabą płcią a Eleonora Akwitańska to już tak słaba płeć, że tylko siąść i płakać. Kto wymyślił ten podział, chyba jaki szowinistyczny wiperzak, albo komuch
Albo caryca Katarzyna Ii
Tak się bawić nie będziemy... to, że były w historii jakieś wyjątki, nie znaczy, że wszystkim trzeba odebrać przywileje. To niesprawiedliwe...
Były i to jakie. Te wymienione to tylko wierzchołek góry lodowej.
Bogumił czy Ty mi sugerujesz, że ja nie mogę być tą ''słabą płcią''?
betti Dziś to wyłącznie zależy od decyzji kobiety. Ja się dziś boję przepuszczać kobietę przodem lub całować w rękę bo a nóż jakaś feministka się trafi.
Uśmiałam się... chociaż to wcale nie jest śmieszne.
betti do tego lewaki doprowadziły swoją głupotą
Śpiewają piosenki [nie]zakazane - śpiewacie, bo ja tak...
Oglądamy i śpiewamy. Szczególnie lubię tę ulubioną Inki A kiedy będzie wiosna
Piękne słowa...
Śpiewała tę piosenkę z przyjaciółkami w nocy przed aresztowaniem.
Dzielna dziewczyna, czyste złoto!
betti byłem w tym areszcie gdzie Inkę torturowali przy Kurkowej w Gdańsku.
Na Zamku w Lublinie, na ścianach grypsy, ciężko na to patrzeć...
betti byłem dwa lata temu po raz drugi
TWA nie śpi i śle na mnie donosy do admina. Właśnie dostałem info.
Zemsta ''różowej pantery''?
Są po prostu żałośni.
Wyliniałe kocury i kocice
Mają praktykę w fotoszopach;))
No ale to była dygresja;))
Bogumił :)) Sprawiedliwość zatriumfuje, a zabawy w fotoszopce w końcu dotkną ich samych hehe :) Swoją drogą, ile to trzeba mieć wolnego czasu i nasrane pod sufitem, żeby takie rzeczy ludziom robić... Zawiść to okropny grzech. Ja się za nich modlę, żeby przejrzeli na oczy i weszli na drogę prawdy i miłości bliźniego...
Halmar jestem chyba marnym chrześcijaninem, bo już straciłem wiarę w ich nawrócenie.
Bogumił nie można tracić wiary... Bo co innego nam pozostanie?
Zgodna, postaram się nabrać więcej optymizmu. Dziękuję za pomoc.
"Zgoda"
Nie rozśmieszaj... śpiewam przecież...
A jeszcze o Twoim tekście... Zostawiłam 5, ale wypada skomentować... Historia Inki jest jedną z najbardziej poruszających. Ciekawe, ilu młodych w dzisiejszych czasach zdobyloby się na taki heroizm.. Brawo.
Nie wiem, boję się, że niewiele by się takich znalazło. Ona już podczas zabaw z rówieśnikami, jak mówili, jako mała dziewczynka zwracała im uwagę, że trzeba kochać Polskę, jako kilkunastolatka złożyła przysięgę w AK, jako sanitariuszka, a później walczyła w antykomunistycznym podziemiu, To komuniści ją tam wpędzili sami, próbując aresztować za przynależność do AK. A później ją zabili. Dziś stare i głupie capy siedzą na portalach, bluźnią na Boga, Ojczyznę, patriotyzm, i jeszcze uważają że są cool. Żenada.
Bogumił teraz niby mamy inne czasy.... Ale jeśli obecnie patriotyzm kojarzy się powszechnie z marszami tzw. Narodowcow, to jest niedobrze... Globalizacja, unia Europejska... To wszystko kit i szit. A młodzi teraz tylko w smartfonach siedzą, pokemonow na ulicach szukają... Nawet by się nie zorientowali, gdyby wybuchła wojna.. Zresztą... Wojna ciągle trwa. Ale taka zawoalowana, ukryta, nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy, jak bardzo jesteśmy zniewoleni...
Halmar dokładnie
Bogumile-pamięć jest silniejsza od śmierci. 5 !
Inka to jedna z największych naszych bohaterek. Dziękuję Misiu.
Do odstrzału.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania