Upadły – boskie wątpliwości
wygnałem z Raju upadłego
zbuntował się przeciw moim przykazaniom
znienawidził wszystko co stworzyłem
zbuntował pierwszych ludzi
strąciłem do czeluści piekielnych
zrzucona z anielskiej głowy aureola
stała się symbolem zdrady jak jabłko
białe skrzydła zmieniły się w czarne
wyrosły rogi niczym u złego byka
podobnie jak silne kopyta
upadły nawał siebie Lucyferem
został generałem diabelskich wojsk
zwalczał wszystko co dobre
stworzyłem Adama i Ewę
upadły pod postacią węża
zasiał w ludzkich sercach zło
demoniczna siła wykiełkowała
człowiek prowadzi wojny i zabija
czasami zastanawiam się czy dobrze postąpiłem
podobno jestem dobry i nieomylny
jednak mogę mieć wątpliwości …
zasmucony Stwórca
Komentarze (20)
Nieładnie. Najłatwiej dać pałę i nie skomentować. Dla mnie ważniejsze są konstruktywne komentarze, a nie głupie oceny.
Może się mylę, ale myślę, że 13 kolejnych pał po Twojej "skardze" pojawiło się ze złośliwości. Tekst może się nie podobać dwóm - czterem, niech pięciu osobom, ale nie 14. Może nie jest to Nobel, ale tu jeszcze nie widziałem 14., i tylko! 14. jedynek. Co tu dużo gadać - robi się coraz wredniej. Jestem tu stosunkowo niedługo, ale widzę różnicę - ostatni miesiąc, to już często tylko obrzucanie się błotem. Pożywką są przeważnie teksty "Margerity" (w cudzysłowie, bo niezmiennie uważam, że Margerita nie istnieje), oraz andrew24, gdzie po obowiązkowym komentarzu ireneo następuje reakcja łańcuchowa. Cechą wspólną jest to, że tekst wyjściowy nie ma większego znaczenia - liczy się tylko batalia w komentarzach... Ciekaw jestem, czy zgadzasz się ze mną. Ja Ci teraz daję 5, bo rozterki Stwórcy, to - przynajmniej dla mnie - coś nowego i w dodatku zaowocowały spontaniczną rymowanką/dopełnieniem...
I popatrz, jak ten mój dwuwiersz fajnie podsumowuje ten portal...
Grisza Mogę się spytać co tutaj się bardziej dzieje? Jestem tu od niedawna i mało rozumiem z tych wszelkich kłótni, które się tu dzieją i przede wszystkim dlaczego, jaka jest ich geneza...
Arcte, trudno mi powiedzieć. Najaktywniejsi uczestnicy są tu od paru lat (ja od kilku miesięcy zaledwie). Z tego, co widzę, to porobiły się tu swego rodzaje koalicje pomiędzy zwolennikami takiego, a nie innego podejścia do (głównie) poezji. Inną sprawą, jaką zauważam, jest stosunek do katolicyzmu, jeszcze inną do historii (trudnej historii) Polski. Generalnie - tygiel! Nie ukrywam, że w pewnym stopniu się w to włączyłem (jestem w pierwszej piątce "aktywnych"). Trochę tu gnoju, ale da się z tego coś pożytecznego wyciągnąć. Nie tylko włączając się w komentarze, ale też śledząc komentarze innych.
Grisza - dzięki za 5 i zrozumienie. Niektóre osoby na Opowi są wredne i złośliwe. Natomiast mój wiersz jest wartościowy. Przynajmniej dla mnie, bo miałem zabawę i frajdę, gdy go napisałem.
Grisza - zgadzam się z Tobą😉
...bo patrzę z góry na ten świat
i całą tę degrengoladę
I myślę: poszło coś nie tak,
kchhhurczę, myślałem, że dam radę.
Szaleństwu czas położyć kres,
póki kosmosu reszta cała,
bo wie to jeden tylko... bies,
co ludzkość zrobić by zdołała.
Mi się podoba ta kontynuacja!
Arcte, ja w kwestii formalnej: "mnie", a nie "mi" na początku zdania... Bez urazy, uczymy się.
Grisza Jasne, dziękuję bardzo! Mnie jest bardzo miło, gdy mogę się czegoś nauczyć :))
Arcte, w sumie tak. U mnie kwartał i już wiem więcej...
Jakiego mnie stwórco stworzyłeś
takiego mnie masz.
NO!
Bardzo nijaki ten tekst, lecisz na łeb, na szyję. Spróbuj to rozwinąć, dodać coś fajnego, może nieoczywistego. A tu zwykly opis, jak to z nieba do piekła, nie ma w sobie nic, ot - takie sobie pisanko. Nie oceniam.
ZielonoMi - dzięki za komentarz i wskazówki.
Vampire Fangs 👍
Cześć, bardzo fajny punkt widzenia dajesz. Zamiast bawić się w teodyceę można zakwestionować samą fakt nieomylności Bożej i... wychodzą rzeczy na pewno ciekawe. A to, że napisał ten wiersz człowiek dodajej jeszcze małe ciarki na plecach, że to nie Bóstwo doskonałe się nad nami załamuje, ale my sami... Można jeszcze trochę rozbudować wiersz, ale motyw bardzo ciekawy!
Arcte, z całym szacunkiem, znasz kogoś, kro nie jest człowiekiem, a napisał wiersz?
Grisza To jest najlepsze uczucie jak ktoś przywróci mnie na ziemię.
Arcte - takie komentarze lubię i szanuję. Dziękuję😉
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania