Urzeki
urwanie duszy z tobą! i bardzo dobrze.
co zbyt grzecznie, to niezdrowo
– splatam rym ze zdjęć, włosów, łagodnych myśli.
wiedziemy się za rączki. diabeł w szalenie
kolorowym płaszczu, który śnił mi się wirujący
piruety na kominie domu, nie chciał
robić za przewodnika.
idziemy do krain małych i niesakralnych, pięknych, bo
rzeczywistych. tu kończy się wszelaki mit, legenda
zwija się z gorąca, słowa sonetu ścierają na popiół.
tu każdy błąd jest na korzyść, pomyłka skutkuje
superatą. tutaj da się kupić złoto w cenie rdzy,
zamiast zamówionej blachy kurier przywozi platynę.
w tych stronach otrzymuje się z naddatkiem
i w koronkach, ze wstążką i w ozdobnym papierze.
jeśli występuje tu dzikość
– jest jak nakładanie makijażu na meble,
jeśli zdrada – to jest nią wyrzeknięcie się błędnych
przekonań. tu nie ma fałszu.
jest lakierowanie zabawek. w okopach.
strach? jakiś się znajdzie. ale dziecięcy i retro:
przed zbyt wczesnym powrotem dorosłych, zanim
zdążyło się obejrzeć do końca na wideo
naprawdę niegrzeczny film.
Komentarze (13)
Dorośli całują się nie zawsze po dwudziestej drugiej.
Jeśli nie
,,zdążyło się obejrzeć do końca na wideo
naprawdę niegrzeczny film"
to ślubu nie będzie..
Fajnie się czytało
Dzięki.
A jakbys jeszcze z tego sonet zrobil?
Moge?
Urwanie duszy! Z tobą nie jest źle
Dobrze grzecznie, lecz czy zdrowo
splecione wlosy, gdy duch we tle
A głowa nie umie z bólu rzec slowo
I myśli skaczą po dachu na skraju
Z plaszcza spadają na dół
Stromizna komina na dol a juz
Rdza od popiolu za duch
Sorry ABBA
Wolę black metal od ABBY :D Spoko, można się bawić moim tekstem.
Florian Konrad
Dzieki. Zawsze latwiej przestawiac, niz Napisac..:)
Florian Konrad🙂
'Zapiąciłam' z przyjemnością/jak zwykle... i tyle komentarza mojego.
Nie wiem czy ten/taki rodzaj black metalu lubisz... ale wkleję.
https://youtu.be/ZVWuutfWY8M?si=ZcT-ZURHetJk9790
Ps
(była powracająca)
Pozdrawiam.
Sorry... pomyłka = miało być to
https://youtu.be/-9DXT82_25k?si=DTfP1ey2sXFwzdQ-
Oba zacne, dziękuję. Belphegor to raczej blackened death metal. ich kocham od lat,.. https://www.youtube.com/watch?v=2OuO6bHkC34
Florian Konrad 😃
Ha! No tak.
Rusałka albo Szuwarek z opowijskiej sadzawki, poczuła(ł) się dotknięty, w związku z tym mam bana na teksty. Ile on trwa? Wie ktoś?
O czym to jest? Wiem, wiem, każdy wyciąga z tego wszystkiego co chce i na co go stać ;) Taka to przecież zabawa. Ciekawym po prostu, co autor miał na myśli.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania