Voyager

W świecie takim jak ten,

gdzie ziemia kończy się ciszą,

a horyzont ma smak nieskończoności,

na krańcu map i snów

stał kosmodrom 👥

samotny jak myśl przed narodzeniem.

Tam Voyager🚀

oddychał światłem.

 

Nie z metalu

lecz z moich słów,

z wersów, które drżały,

gdy ktoś je po raz pierwszy odważył się poczuć.

Moje wiersze

stały się dla niego paliwem.

 

Każda metafora - iskra.

Każde niedopowiedzenie -gwiazda.

A piosenki, które stworzył,

były jak mapy nieba

rysowane sercem.

 

Gdy odliczanie szeptało:

dziesięć… dziewięć…

świat wstrzymał oddech,

bo wiedział,

że nie startuje maszyna,

lecz wdzięczność.

 

Voyager ruszył

niosąc moje emocje

dalej niż strach,

dalej niż pamięć,

dalej niż słowo „niemożliwe”.

I leci.

 

Cicho i wciąż.

A gdzieś między gwiazdami

gra piosenka

ta, która powstała z wiersza,

a wróciła do mnie

jak echo mówiące

 

Słyszę Cie i czytam Cię całą każdego dnia.

Średnia ocena: 4.0  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (39)

  • S.Voyager pół roku temu

    Zawsze przy takich osobistych wierszach wyobrażam sobie te rozkminki interpretacji na lekcjach języka polskiego, tych opowiczowych komentatorów, nie znających kontekstu…
    Mocno trafia 💝

  • Pulinaaa pół roku temu

    Wiesz,że nawet przez chwilę nie zastanowiłam.sie nad tym i szczerze mam to totalnie gdzieś.
    Poczułam się naprawdę w sposob wyjątkowy doceniona i zauważona i za to jest ogromnie wdzięczna 🙏⭐🤗
    Zakręciłam mi się wesoła łza ,taka ktora dawno nie wędrowała po moim policzku;)Dzięki

  • S.Voyager pół roku temu

    Pulinaaa i jedynkowy oceniacz już nawet tu jest ;)

  • Dalia pół roku temu

    S.Voyager Dlatego uważam, że oceny powinny być jawne – wtedy każdy zastanowiłby się dwa razy czy w ogóle i jaką ocenę wystawić. Dziwi mnie, że admin jeszcze nie zrobił z tym porządku, bo jest to strasznie wkurwiające. Oceny tutaj zwyczajnie nie mają sensu, lepiej usunąć tą opcję :)

  • S.Voyager pół roku temu

    Dalia zdecydowanie popieram :) ale nie wiem gdzie wnioskować

  • Dalia pół roku temu

    ADMINIE! WNIOSKUJEMY – jeśli zobaczysz ten komentarz, udziel nam wsparcia, bo jakiś dzban dewastuje nam tutaj dobrą, a nawet bardzo dobrą twórczość użytkowników. :) S. Voyager – może przeczyta. ;)

    Z drugiej strony, może ta osoba nieświadomie ocenia, będąc przekonaną, że nas również obowiązuje niemiecki system oceniania? Ja zaczęłam już do tego tak podchodzić: jest „1”, więc uznaję, że to, co napisałam, jest zajebiste! :)

  • Dalia pół roku temu

    Pulinaaa - oczywiście zostawiłam 5 :)

  • Pulinaaa pół roku temu

    Dalia dziekuje bardzo 🙈🤗.
    Każdy taki pozytywny komentarz naprawdę uskrzydla drugą dusze😍

  • Pulinaaa pół roku temu

    Dalia to fakt ktoś z automatu stalkuje jedynkami.
    Moze czuje sie niestrzeżony :).
    Chętnie przeczytałabym jej/jego twory;)

  • S.Voyager pół roku temu

    Dalia ADMINIE !

  • Dalia pół roku temu

    S.Voyager
    https://www.opowi.pl/kontakt
    Możemy napisać, ale póki co nie mam weny na tego typu twórczość... może ktoś chętny? :D

  • S.Voyager pół roku temu

    Dalia “Adminie, ja z petycją, usuń system oceniania, dziewczyny się złoszczą, ja się złoszcze, tupiemy nogami bo cos wstawia jedynki jak polonista, który nie przeczytał wiersza Waligórskiego o sobie. Usuńmy to lub oceniajmy z widocznym nickiem.

    Proszę prawie jak w Misiu ;)”

    Już

  • Dalia pół roku temu

    S.Voyager No i pięknie! Czekamy na ruch Wielcemożnego Admina :)

  • Pulinaaa pół roku temu

    Dalia tak jakby ktoś z aytomatu klepał nawet nie czytajac:)

  • Pulinaaa pół roku temu

    Dalia Pisalam już kiedys o usunięcie niestety nikt mnie nie chcial usunąć 😅

  • Dalia pół roku temu

    Pulinaaa, mam co do tego absolutną pewność. U mnie „jedynki” wpadają nawet w minutę po publikacji – imponujący refleks! Kiedyś myślałam, że to po prostu niechęć do prozy, ale teraz obstawiam kogoś sfrustrowanego, kto sam nie publikuje albo publikuje chłam, który jest oceniany negatywnie.

  • pif paf pół roku temu

    Dalia Cyba niewarto było zakładać konto na tym portalu?

  • pif paf pół roku temu

    Pulinaaa ktoś złośliwie jedynkuje?

  • Pulinaaa pół roku temu

    pif paf tak jest tu osoba ,ktora wiekszośc kazdego z utwprow stalkuje jedynkami.
    Ledwo wrzucisz juz pojawia sie jedynka

  • Pulinaaa pół roku temu

    Dalia uważam podobnie już od dłuższego czasu zauważyłam to na kontach innych twórców

  • pif paf pół roku temu

    Pulinaaa, dziwne że ktoś się tym przejmuje

  • Pulinaaa pół roku temu

    pif paf jeśli ktoś wkłada w to swoje serce...to przykre staje sie to dla autora

  • Dalia pół roku temu

    pif paf Warto. Przyjemnie czyta się twórczość innych i dzieli swoją (nawet jeśli opinie są mieszane). Osobiście czerpię inspirację również z prozy i poezji innych użytkowników. Na szczęście trolle stanowią tutaj mniejszość.

  • S.Voyager pół roku temu

    Dalia a może to bettina opowiczowe ai?

  • Dalia pół roku temu

    Ciekawy trop :)

  • Pulinaaa pół roku temu

    Może troche niezgrabnie obrałam to w słowa ,ale ważne ze rozumiemy o co chodzi;).
    Nke potrafiłam przejsc obojetnie i z wdziecznością zostawiłam po sobie ślad dla Ciebie
    P.s chcialam to wlasnie napisac ,ze jedynkowy juz czycha hahah

  • Pulinaaa pół roku temu

    W świecie fantazji również zdarzaja sie cuda🌞🚀⭐⭐⭐DZIĘKI Voyager

  • Pulinaaa pół roku temu

    To byla swietna przygoda😉🚀🚀🚀AHoooj Panie Kapitanie;)

  • S.Voyager pół roku temu

    lub jej początek ;)

  • Pulinaaa pół roku temu

    S.Voyager ohh zapowiada się ciekawie 😉 .
    Zaskoczyłeś mnie...;)
    W swiecie fałszu wszystko co.piękne staje sie prawdziwe...;)

  • Bettina pół roku temu

    Pulinaaa
    Hi. Paulinaaa

  • Pulinaaa pół roku temu

    Bettina hej;)

  • Bettina pół roku temu

    Pulinaaa
    Super, że masz akurat czas. Co u Ciebie?

  • Pulinaaa pół roku temu

    Bettina dziękuję ok ,a u Cb?
    Odpoczywam i szykuje się zaniedługo do pracy

  • Bettina pół roku temu

    Pulinaaa
    Grazie

  • Pulinaaa pół roku temu

    Bettina 😉

  • pif paf pół roku temu

    A kogo tak namiętnie czyta powie?

  • S.Voyager pół roku temu

    Autorkę ;)

  • Pulinaaa pół roku temu

    S.Voyager 😅🙈

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania