Voyager
W świecie takim jak ten,
gdzie ziemia kończy się ciszą,
a horyzont ma smak nieskończoności,
na krańcu map i snów
stał kosmodrom 👥
samotny jak myśl przed narodzeniem.
Tam Voyager🚀
oddychał światłem.
Nie z metalu
lecz z moich słów,
z wersów, które drżały,
gdy ktoś je po raz pierwszy odważył się poczuć.
Moje wiersze
stały się dla niego paliwem.
Każda metafora - iskra.
Każde niedopowiedzenie -gwiazda.
A piosenki, które stworzył,
były jak mapy nieba
rysowane sercem.
Gdy odliczanie szeptało:
dziesięć… dziewięć…
świat wstrzymał oddech,
bo wiedział,
że nie startuje maszyna,
lecz wdzięczność.
Voyager ruszył
niosąc moje emocje
dalej niż strach,
dalej niż pamięć,
dalej niż słowo „niemożliwe”.
I leci.
Cicho i wciąż.
A gdzieś między gwiazdami
gra piosenka
ta, która powstała z wiersza,
a wróciła do mnie
jak echo mówiące
Słyszę Cie i czytam Cię całą każdego dnia.
Komentarze (39)
Zawsze przy takich osobistych wierszach wyobrażam sobie te rozkminki interpretacji na lekcjach języka polskiego, tych opowiczowych komentatorów, nie znających kontekstu…
Mocno trafia 💝
Wiesz,że nawet przez chwilę nie zastanowiłam.sie nad tym i szczerze mam to totalnie gdzieś.
Poczułam się naprawdę w sposob wyjątkowy doceniona i zauważona i za to jest ogromnie wdzięczna 🙏⭐🤗
Zakręciłam mi się wesoła łza ,taka ktora dawno nie wędrowała po moim policzku;)Dzięki
Pulinaaa i jedynkowy oceniacz już nawet tu jest ;)
S.Voyager Dlatego uważam, że oceny powinny być jawne – wtedy każdy zastanowiłby się dwa razy czy w ogóle i jaką ocenę wystawić. Dziwi mnie, że admin jeszcze nie zrobił z tym porządku, bo jest to strasznie wkurwiające. Oceny tutaj zwyczajnie nie mają sensu, lepiej usunąć tą opcję :)
Dalia zdecydowanie popieram :) ale nie wiem gdzie wnioskować
ADMINIE! WNIOSKUJEMY – jeśli zobaczysz ten komentarz, udziel nam wsparcia, bo jakiś dzban dewastuje nam tutaj dobrą, a nawet bardzo dobrą twórczość użytkowników. :) S. Voyager – może przeczyta. ;)
Z drugiej strony, może ta osoba nieświadomie ocenia, będąc przekonaną, że nas również obowiązuje niemiecki system oceniania? Ja zaczęłam już do tego tak podchodzić: jest „1”, więc uznaję, że to, co napisałam, jest zajebiste! :)
Pulinaaa - oczywiście zostawiłam 5 :)
Dalia dziekuje bardzo 🙈🤗.
Każdy taki pozytywny komentarz naprawdę uskrzydla drugą dusze😍
Dalia to fakt ktoś z automatu stalkuje jedynkami.
Moze czuje sie niestrzeżony :).
Chętnie przeczytałabym jej/jego twory;)
Dalia ADMINIE !
S.Voyager
https://www.opowi.pl/kontakt
Możemy napisać, ale póki co nie mam weny na tego typu twórczość... może ktoś chętny? :D
Dalia “Adminie, ja z petycją, usuń system oceniania, dziewczyny się złoszczą, ja się złoszcze, tupiemy nogami bo cos wstawia jedynki jak polonista, który nie przeczytał wiersza Waligórskiego o sobie. Usuńmy to lub oceniajmy z widocznym nickiem.
Proszę prawie jak w Misiu ;)”
Już
S.Voyager No i pięknie! Czekamy na ruch Wielcemożnego Admina :)
Dalia tak jakby ktoś z aytomatu klepał nawet nie czytajac:)
Dalia Pisalam już kiedys o usunięcie niestety nikt mnie nie chcial usunąć 😅
Pulinaaa, mam co do tego absolutną pewność. U mnie „jedynki” wpadają nawet w minutę po publikacji – imponujący refleks! Kiedyś myślałam, że to po prostu niechęć do prozy, ale teraz obstawiam kogoś sfrustrowanego, kto sam nie publikuje albo publikuje chłam, który jest oceniany negatywnie.
Dalia Cyba niewarto było zakładać konto na tym portalu?
Pulinaaa ktoś złośliwie jedynkuje?
pif paf tak jest tu osoba ,ktora wiekszośc kazdego z utwprow stalkuje jedynkami.
Ledwo wrzucisz juz pojawia sie jedynka
Dalia uważam podobnie już od dłuższego czasu zauważyłam to na kontach innych twórców
Pulinaaa, dziwne że ktoś się tym przejmuje
pif paf jeśli ktoś wkłada w to swoje serce...to przykre staje sie to dla autora
pif paf Warto. Przyjemnie czyta się twórczość innych i dzieli swoją (nawet jeśli opinie są mieszane). Osobiście czerpię inspirację również z prozy i poezji innych użytkowników. Na szczęście trolle stanowią tutaj mniejszość.
Dalia a może to bettina opowiczowe ai?
Ciekawy trop :)
Może troche niezgrabnie obrałam to w słowa ,ale ważne ze rozumiemy o co chodzi;).
Nke potrafiłam przejsc obojetnie i z wdziecznością zostawiłam po sobie ślad dla Ciebie
P.s chcialam to wlasnie napisac ,ze jedynkowy juz czycha hahah
W świecie fantazji również zdarzaja sie cuda🌞🚀⭐⭐⭐DZIĘKI Voyager
To byla swietna przygoda😉🚀🚀🚀AHoooj Panie Kapitanie;)
lub jej początek ;)
S.Voyager ohh zapowiada się ciekawie 😉 .
Zaskoczyłeś mnie...;)
W swiecie fałszu wszystko co.piękne staje sie prawdziwe...;)
Pulinaaa
Hi. Paulinaaa
Bettina hej;)
Pulinaaa
Super, że masz akurat czas. Co u Ciebie?
Bettina dziękuję ok ,a u Cb?
Odpoczywam i szykuje się zaniedługo do pracy
Pulinaaa
Grazie
Bettina 😉
A kogo tak namiętnie czyta powie?
Autorkę ;)
S.Voyager 😅🙈
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania