W ciemnym lesie
W ciemnym lesie pod gwiazdami
pomieszkują senne mary
przy złowrogim huku sowy
ruszą wnet na nocne łowy
Duchy przodków, co odeszli
nie zaznając ukojenia
doświadczając samotności
i ludzkiego zapomnienia
Bowiem nagle los okrutny
pozostawił ich w potrzebie
kiedy nadszedł koniec smutny
i zabrakło miejsca w niebie
Krążą wokół nieprzytomnie
wkrótce przyjdą także po mnie
i otoczą mnie wiecznością
sennych marzeń ulotnością
I odlecę w ten stan błogi
wśród gałęzi i zieleni
poszukując własnej drogi
aby dotrzeć do korzeni
I popłynę w twe ramiona
niczym dusza zagubiona
by Cię okryć już na zawsze
swoim niewidzialnym płaszczem
Komentarze (9)
Ładnie poprowadzony wiersz.
Dziękuję
"Huk sowy" jest bardzo dynamiczny i pewnie dlatego "dusze odeszli"
Proszę przeczytać jeszcze raz i dokładnie. Pozdrawiam serdecznie
JanisJo Czytam dokładnie: "Huk sowy" nadal jest (początkowo myślałem że to jakaś nieznana mi, marka samolotu). Co do drugiej strofy:
"Dusze przodków, co odeszli
nie zaznając ukojenia
doświadczając samotności
i ludzkiego zapomnienia"
PL są dusze, nie przodkowie i to one odeszły zgodnie z tym zapisem. Gdyby przecinek pojawił się po "Dusze" i po "odeszli" miałoby to sens jaki sobie życzysz. Przecinki są bardzo ważne (jeśli je stosujesz). Powodzenia w nauce gramatyki.
Nie rozumiem skąd taki atak na mnie, tyle jadu. Jesteśmy tu dla zabawy, przyjemności, nie po to, żeby się obrzucać. To nie są jakieś egzaminy. Nie można tak się zachowywać, tak deptać po kimś. Nieładna zagrywka i niepotrzebna. Więcej dystansu, uśmiechu życzę
JanisJo Atak na Ciebie? :) Tu masz portal literacki. Tekst zawiera błędy i tyle. Portale z zeszytami humoru znajdziesz pod innym adresem.
JanisJo pozwól, że wtrącę swoje trzy grosze.
Portali literackich jest już garstka, a osób chcących merytorycznie komentować jest pół garstki. Więc nie zżymaj się niepotrzebnie, bo ZASADY POPRAWNEJ PISOWNI W JĘZYKU POLSKIM są NAJWAŻNIEJSZE w każdym aspekcie życia❗️
Wykorzystaj wiedzę i umiejętności innych, by lepiej pisać i przede wszystkim, by pisać POPRAWNIE.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w sztuce Literatury tworzenia🙂
:)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania