Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. Mt 5, 13 – 16
Cieszą mnie wasze komentarze bo tyczą się przekazu. Nie wiem za bardzo, ile razy wyłożyłem się na przecinkach, odstępach, lub stylistyce, chociaż piszę dokładnie tak, jak chcę pisać.
Jeśli pomyślisz Czytelniku o tym,co próbuję podsunąć- to już jestem happy!
Komentarze (14)
Fajny tekst.
Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. Mt 5, 13 – 16
Nic nie zaprząta mnie tak, jak człowiek. Cienie, blaski, pytania o największe sprawy, najpoważniejszy sens. Byle co mnie kompletnie nie interesuje.
Żaden psycholog ani socjolog nie znalazł chyba na to pytanie dobrej odpowiedzi. Sami nie wiemy, co w nas siedzi.
Komes, bardzo prawdziwy jest człowiek w Twoim opowiadaniu. Poruszające.
Cieszą mnie wasze komentarze bo tyczą się przekazu. Nie wiem za bardzo, ile razy wyłożyłem się na przecinkach, odstępach, lub stylistyce, chociaż piszę dokładnie tak, jak chcę pisać.
Jeśli pomyślisz Czytelniku o tym,co próbuję podsunąć- to już jestem happy!
Bardzo fajny tekst, ale trochę się mieszają myśli bohatera z narracją. Wyszczególniłbym je cudzysłowami.
Dzięki. Narracja miała taką być:)
Komes, oto Twój zestaw:
Postać: Wujek dobra rada
Zdarzenie: Żonglowanie jajami
Gatunek (do wyboru): Bajka/Baśń/Legenda/Przypowieść lub Fantasy
Czas na pisanie: 24 marca (niedziela) godz. 19.00
Powodzenia :)
Ok dzięki i wzajemnie:)
Ło Panie. Treść jak zwykle - wysoko, ale i technicznie dość zacnie.
Ale Ty masz ogląd miejsca zdarzeń. Nie powinieneś przestawiać pisać.
Powaznie.
Teraz biorę się do zadania domowego:)
Dzień dobry :)
Przypominamy, że czas na pisanie TW #04 mija 24 marca (niedziela) godz. 19.00.
Trzymamy kciuki!
Pamiętam. Może i jutro skończę!Pozdro
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania