W eter

Puszczam w eter wiersz,

może wróci bumerangiem,

zatrzyma się w twoich oczach —

nie w moich.

 

Moje widziały już tyle razy

ten sam

twór.

Średnia ocena: 3.2  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (10)

  • Aeliora 3 miesiące temu

    Zawsze przykujesz moją uwagę😅🤫

  • Dedal 3 miesiące temu

    Aeliora Dziękuję dużo to dla mnie znaczy 😀

  • Aeliora 3 miesiące temu

    Dedal
    Niw zatrzymał się w moich oczach bałam się patrzeć za długo.
    Wiersze mają to do siebie,
    że mówią prawdę
    nawet wtedy,
    gdy człowiek chce skłamać ciszą.
    Twój bumerang doleciał,
    tylko nie wrócił od razu
    krążył nade mną
    jak myśl,
    której nie chce się przyznać do istnienia.
    Mówisz, że twoje oczy
    widziały już ten sam twór
    tyle razy.
    Może dlatego
    moje próbowały być inne,
    choć uczyły się patrzeć
    z tych samych błędów.

  • Dedal 3 miesiące temu

    Aeliora Te same błędy sprowadziły nas tutaj, teraz wiem że inne oczy widzą moje twory 😀

  • Aeliora 3 miesiące temu

    Dedal nic nie dzieję się bez przyczyny ?🤗

  • Dedal 3 miesiące temu

    Aeliora Dokładnie jedno na drugie, oddziałuje czy to fizyka lub chemia czy nawet sztuka 😉

  • Bernadetta12345 3 miesiące temu

    Ciekawie 😊tylko jedno spostrzeżenie jeśli zatrzyma się w oczach, to już nie wróci bumerangiem😉albo …albo. No chyba że zatrzyma się tylko na chwilę…powierzchownie. Ale dam zamysł wiersza fajny…

  • ireneo 3 miesiące temu

    Nie trybię zamiarów, chyba, że nie kumasz czym bumerang. Może tak - trudno, jeśli w ogóle da się, zjeść banana i mieć banana, nawet gdy ma kształt bumerangu.

  • Dedal 3 miesiące temu

    Ireno Myślę że życie jak ten wiersz, ma w sobie paradoks warto go uwypuklić.

  • Sokrates 3 miesiące temu

    Ciekawy pomysł. Może by tylko zmienić to zatrzymanie w oczach. Może niech zostanie w pamięci?

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania