...

Jeden dwa trzy cztery pięć sześć siedem osiem dziewięć dziesięć jedenaście dwanaście trzynaście czternaście piętnaście szesnaście siedemnaście osiemnaście dziewiętnaście dwadzieścia dwadzieścia jeden dwadzieścia dwa dwadzieścia trzy dwadzieścia cztery dwadzieścia pięć dwadzieścia sześć dwadzieścia siedem dwadzieścia osiem dwadzieścia dziewięć trzydzieści trzydzieści jeden trzydzieści dwa trzydzieści trzy trzydzieści cztery trzydzieści pięć trzydzieści sześć trzydzieści siedem trzydzieści osiem trzydzieści dziewięć czterdzieści czterdzieści jeden czterdzieści dwa czterdzieści trzy czterdzieści cztery czterdzieści pięć czterdzieści sześć czterdzieści siedem czterdzieści osiem czterdzieści dziewięć pięćdziesiąt pięćdziesiąt jeden pięćdziesiąt dwa pięćdziesiąt trzy pięćdziesiąt cztery pięćdziesiąt pięć pięćdziesiąt sześć pięćdziesiąt siedem pięćdziesiąt osiem pięćdziesiąt dziewięć sześćdziesiąt sześćdziesiąt jeden sześćdziesiąt dwa sześćdziesiąt trzy sześćdziesiąt cztery sześćdziesiąt pięć sześćdziesiąt sześć sześćdziesiąt siedem sześćdziesiąt osiem sześćdziesiąt dziewięć siedemdziesiąt siedemdziesiąt jeden siedemdziesiąt dwa siedemdziesiąt trzy siedemdziesiąt cztery siedemdziesiąt pięć siedemdziesiąt sześć siedemdziesiąt siedem siedemdziesiąt osiem siedemdziesiąt dziewięć osiemdziesiąt osiemdziesiąt jeden osiemdziesiąt dwa osiemdziesiąt trzy osiemdziesiąt cztery osiemdziesiąt pięć osiemdziesiąt sześć osiemdziesiąt siedem osiemdziesiąt osiem osiemdziesiąt dziewięć dziewięćdziesiąt dziewięćdziesiąt jeden dziewięćdziesiąt dwa dziewięćdziesiąt trzy dziewięćdziesiąt cztery dziewięćdziesiąt pięć dziewięćdziesiąt sześć dziewięćdziesiąt siedem dziewięćdziesiąt osiem dziewięćdziesiąt dziewięć sto ...

Średnia ocena: 4.2  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • befana_di_campi 12.07.2021
    A oczopląsu z tych cyfr Autor aby nie dostał? Pisałam kiedyś o tym Panu Artyście w "Echu Krakowa" na marginesie własnych rozważań dot. numerologii ;) Później wirowały mi przez niemal tydzień nie obrazowo niezobrazowane wzorki ;-)
    Oceny nie daję, po jeszcze znowu te Pana Opałkowe coraz numerki zaczną mi się pojawiać pod powiekami, na co nie mam już żadnej, nawet najmniejszej ochoty ;-)
  • Abbie Faria 12.07.2021
    Pozdrawiam Kraków i jego mieszkańców :) Widocznie Celtowie mają wpływ na jego mieszkańców (dla katolików to szatańska czarna magia) . Zrobili kopce, to Krakowianie dostawili swój, aby nie być gorsi- kopiec Kościuszki.
  • befana_di_campi 12.07.2021
    Abbie Faria Jakich "katolików"? Z pochodzenia jestem podobno "druidką" ;) choć od wprowadzenia chrześcijaństwa [przez świętych Cyryla i Metodego] chrześcijanką.
    Stare tradycje zostały idealnie wkomponowane w przyjętą oraz przeniesioną na tutejsze ziemie, religię. Łącznie z wyłowionym ze Zbruczu posągiem Światowida. Ot, łańcuch pokoleń w jego najlepszej formie :-)
  • Abbie Faria 12.07.2021
    befana_di_campi Rozumiem, że żyjesz już więcej niż napisano w metryce. To ciekawa koncepcja. Już rozmawiałem na 'forum' z buddystką wierzącą w Krysznę. Domniemuję , że to pokrewna wiara?
  • befana_di_campi 12.07.2021
    Abbie Faria Ciągłość pokoleń zapisana w genach. A starą malutką to ja już jestem od dziecka ;-) Niektóre typy tak właśnie mają, do których i ja się - (nie)stety - zaliczam.
  • Abbie Faria 12.07.2021
    befana_di_campi Tak, ciągłość pokoleń jest fajną rzeczą. Wszyscy ludzie pochodzą od jednego mężczyzny i jednej kobiety ( Y-chromosomalny Adam i mitochondrialna Ewa) To świadczy, że wszyscy jesteśmy wielką rodziną.
  • befana_di_campi 12.07.2021
    Abbie Faria I "Abba, Ojcze!..." Moja ukochana pieśń!
  • Abbie Faria 12.07.2021
    befana_di_campi ... Religijna. Ja z religijnych lubię Oceans ( Hillsong) , Gadol Adonai oraz El avoteinu.
  • kigja 12.07.2021
    Oooo, ja lubie takie rzeczy! Eksperymentalne. Dziwne. Niepowtarzalne. Lubię. :]
    I nie znałam Szanownego pana Opałki, a teraz juz znam...
    Lubię to!
  • Abbie Faria 12.07.2021
    Ja znałem tylko ze starego podręcznika do plastyki do ósmej klasy. Kiedy na hebrajskim zwierzyłem się ze swojej obsesji liczb pierwszych ( odnalazłem liczbę pierwszą o coś około ponad dziewięciu tysiącach cyfr - nic szczególnego - największe odkryte mają miliony cyfr) koleżanka skojarzyła tę obsesję z Opałką. Kiedy go sprawdziłem w internecie, zobaczyłem, że to jest ten "wariat", o którym myślałem patrząc na jego obraz w podręczniku kiedy miałem czternaście lat :) . Pozdrawiam.
  • piliery 12.07.2021
    Wiem jak nazwać tę formę. Cyfrela. :D
  • Abbie Faria 12.07.2021
    No nie wiem czy matematykom to się spodoba. Zasadniczo mamy tylko dziesięć cyfr w dziesiętnym systemie liczbowym :) Ale jako nazwa obiegowa może być.
  • Pan Buczybór 12.07.2021
    Największym plusem tego tekstu jest to, że dowiedziałem się kim jest Roman Opałka. I oczywiście to coś bardzo dobrze oddaje ducha jego prac, lecz jako proza sama w sobie... Eksperyment tak czy owak nawet udany i jako hołd dla artysty - być może nawet bardzo dobry
  • Abbie Faria 12.07.2021
    Gdybym napisał ten utwór, bez odwołania się do nazwiska programu Mistrza, byłby to plagiat i tak z pewnością wykryty z czasem przez znających się na sztuce plastycznej. Chociaż kiedyś popełniłem prostą "pracę" - grafikę w Artrage - oryginalne impromptu - przyrównaną przez jedną dziewczynę do twórczości męża Kobro - Strzemińskiego. Czasem tworzymy podobne dzieła, nie mając pojęcia, że ktoś stworzył coś bardzo podobnego.
  • Trzy Cztery 13.07.2021
    Abbie Faria, chyba wiem, jak rozwiążesz kolejne części tego eksperymentu. Najpierw - kilka stron zapisanych liczbami w ten sposób, jak u góry. Później - zaczniesz słowa oddalać od siebie. Później - w oddalonych od siebie słowach zaczniesz odsuwać od siebie także poszczególne litery, aż w końcu każda litera składająca się na konkretny liczebnik dostanie dla siebie całą, pojedynczą stronę, następnie cały rozdział, aż w końcu - cały jeden tom złożony z setek białych kart to będzie miejsce na umieszczenie jednej litery z jednego liczebnika. W końcu zbudujesz świątynię dla każdej litery.

    Tak mogłoby wyglądać w wersji pisemnej "rozjaśnianie tła", które na pewnym etapie zaczął stosować Opałka. I - przybliżanie się do własnego zniknięcia.

    Roman Opałka miał piękną twarz. Już kiedyś poznałam historię jego pomysłu (i sukcesu). Dzisiaj - przypomniałam sobie z ogromną przyjemnością.

    Dzięki!
  • Abbie Faria 13.07.2021
    Trzy Cztery To jest moja tajemnica :) Ciekaw jestem czy znasz 'program filmowy' niezależnego twórcę Richarda Linklatera. Poznałem to zaledwie kilka lat temu. Pierwszy to seria Przed wschodem słońca (1995), (2004) Przed zachodem słońca, ( 2013) Przed północą. Mam nadzieję, że reżyser zgodnie z "planem" w 2022 roku nakręci kolejny odcinek już starzejących się zakochanych. Ja ten film oglądam, jak mi jest smutno. To romans, ale facet hetero też uwielbia marzyć o i wierzyć w miłość. Za tą historią kryje się osobista tragedia reżysera. Poznaje fantastyczną dziewczyną w młodości, by się z nią rozstać. Kiedy udaje mu się ją po pewnym czasie odszukać, dowiaduje się, od rodziny, że zginęła tragicznie na motocyklu.
    Drugi film Linklatera to 'Boyhood' .Ten film jest ciekawy, bo kręcony w specyficzny sposób. Pozdrawiam:)
  • Trzy Cztery 13.07.2021
    Abbie Faria, poczytałam sobie o tych filmowych projektach, pooglądałam fragmenty filmów. Wiem już dlaczego wspominasz o nich w kontekście przemijania. Ze smutkiem to jest tak, że gdy się pojawia, najlepiej go wysmucić, czyli smutkowi się poddać i go podsycić, czy filmem, jak Ty to robisz, czy muzyką. Ja wybieram to drugie. Mam kilka utworów, których wtedy słucham, niektórych po sto razy, tak mi wtedy dobrze. A później głęboki oddech i życie płynie dalej.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania