W mroku myśli

Pierwsza zwrotka:

 

Łódź mego umysłu dryfuje bez steru,

Na wzburzonych falach myśli.

Bezsilna patrzę, jak fale rozbijają się o burtę,

A ja nie mam siły, by nimi zawładnąć.

 

Druga zwrotka:

 

W mroku myśli słowa jak cienie,

Bezbrzmiące, ciężkie, niczym kamienie.

Dusza skuta lodowatym smutkiem,

Jak więzień w okowach, zimą zamykany.

 

Trzecia zwrotka:

 

Nagle blask nadziei niczym słońce wstaje,

Rozświetla mrok i nowe sny w duszy budzi.

Słowa wybuchają z moich ust jak krokusy,

Przebijając się przez śnieg, niosąc wiosnę duszy.

 

Czwarta zwrotka:

 

Światłocień słów tańcem myśli płynie,

Historie opowiada, barwy tęczy mieniąc.

Melodia słów niczym rzeka płynie,

Niesie radość i łzy, skarby w nich skrywając.

 

Piąta zwrotka:

 

Słowa jak ptaki wzbijają się w niebo,

Nadzieję i marzenia niosąc w dal.

Obrazy w wyobraźni malują jak sny,

Do nieznanych krain drzwi otwierają.

Średnia ocena: 3.4  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • o nim pseud dwa lata temu

    JPD

  • qulia1 dwa lata temu

    Mhy!

  • qulia1 dwa lata temu

    Coś czuje że obędzie się bez dram 😁

  • PatrycjuszKR dwa lata temu

    Pięknie napisane,szczególnie ten fragment o krokusach mi się bardzo podoba:)

  • Arcte dwa lata temu

    Podoba mi się <3

  • qulia1 dwa lata temu

    😁

  • piliery dwa lata temu

    Jak się zaczyna że "umysł Autorki tonie w szarej mgle" to jaka wielka bomba może wybuchnąć dalej? Nic z Hichcocka. Już na początku wszystko jasne. Nic do dodania.

  • Grafomanka dwa lata temu

    Piliery, okaż miłosierdzie... ja okazuję xD

  • piliery dwa lata temu

    Grafomanka Ależ. Mój post jest czystym miłosierdziem.

  • qulia1 dwa lata temu

    piliery jesteś niczym czarna dziura a Grafiomanka to kwazar haha

  • piliery dwa lata temu

    qulia1 Jeszcze nie wyszłaś z szarej mgły? Nie siedź tam za długo bo Ci tak zostanie.

  • qulia1 dwa lata temu

    piliery 😂 posiedzimy razem?

  • qulia1 dwa lata temu

    piliery już poprawilam

  • qulia1 dwa lata temu

    Kochajmy się bracia i siostry 😂

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania