W Światowy Dzień Czekolady i Kosmonautyki

W Światowy Dzień Czekolady

odpowiem wszem bez żenady –

wolę ją tylko na słodko,

gryźć tabliczkę, pić beztrosko.

 

Choć Majowie, Aztekowie,

pili ją, jak ich bogowie,

bardzo gorzką, wprost pikantną…

co zyskali w zamian za to?

 

Nic, gdyż kiedy człek zgorzkniały,

w dołku ściska, skapcaniały,

nie ma chęci na myślenie,

tylko zgagi pozbawienie.

 

U nas zaś myśl przyszła z wiekiem:

„Przecz na słodko pić ją lepiej”.

Gdy przyjemnie, człek wybitny

w Kosmos zwracał wzrok ambitny…

 

…i tak w trzysta lat bez mała

ludzkość lecieć tam zechciała.

(Pod kopułką słyszę: „puentuj”):

„SŁODKOŚĆ MOTOREM POSTĘPU!”.

 

By to uczcić, już bez zwady,

w Światowy Dzień Czekolady

dołączono i przyjęto:

także Lotów w Kosmos święto.

---------

(obchodzone są w jednym dniu 12 kwietnia)

Średnia ocena: 3.5  Głosów: 2

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (2)

  • Starszy Woźny 3 miesiące temu

    Ciekawe czy Gagarin lubił czekoladę?
    NO!

  • Zdzisław B. 3 miesiące temu

    Może ktoś z jego rodziny pamięta? ;) Od niego już się nie dowiemy, ale... przypuszczam, że tak.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania