Prawda. Częścią doroslosci jest świadomość, że rzeczy to tylko rzeczy. I optymistyczna strona tej świadomości brzmi: jestem doskonale szczęśliwy bez tych wszystkich rzeczy, które widzę wokół. Wersja realistyczna łamane na pesymistyczna: żadna rzecz nie sprawi, że będę miał to, czego naprawdę potrzebuje. Życie.
Dobry, skoncentrowany wiersz.
Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, reklama sugeruje konieczność nabywania nowych przedmiotów, gdyż kapitał nie znosi próżni.
To co nam potrzebne zużywa się, nowe atrakcje królują na rynku, więc chcemy pozbyć się starych, kupić nowe, itd jak w karuzeli.
Po życiu w PRL-u, gdzie nabycie każdego nowego przedmiotu stanowiło niekwestionowaną radość, teraz wybór jest o wiele większy, a nowe modele zachęcają do nowych zakupów, tylko środków brak.
Ale to dobre! ??
Bardzo dobry komentarz do naszej rzeczywistości.
Opisałaś wiele zagadnień, które chowają się za tym tekstem.
Dobre wyczucie czasu i otaczającej nas materialnej przestrzeni ?
Super, pozdrawiam!
Dokładnie @Nieoczywista.
Trafna obserwacja.
Byle nie dać się złapać jak ten chomik i wyskoczyć w odpowiednim czasie z kołowrotka...
Tym, którym się udało, gratuluję ?
Wartość poznajemy wtedy, kiedy już nie posiadamy blasku w spojrzeniu. Przywiązanie się do rzeczy bywa niekiedy samounicestwieniem się w zniewoleniu. Najważniejsze są te wartości, które posiadamy wewnątrz siebie.
Pięknie powiedziane pasja!
Świetnie przeczytałaś intencje autora ?
Fajnie kiedy wiemy czym są wartości, które nas identyfikują.
To pierwszy i często najważniejszy krok na drodze życia.
Pozdrawiam!
Komentarze (14)
Prawda. Częścią doroslosci jest świadomość, że rzeczy to tylko rzeczy. I optymistyczna strona tej świadomości brzmi: jestem doskonale szczęśliwy bez tych wszystkich rzeczy, które widzę wokół. Wersja realistyczna łamane na pesymistyczna: żadna rzecz nie sprawi, że będę miał to, czego naprawdę potrzebuje. Życie.
Dobry, skoncentrowany wiersz.
Przenikliwie i w punkt! Dzięki za bardzo wartościowy komentarz ?
Mi clue siadło nieco bardziej niż forma wyrażenia. Pierwsza zwrotka bardzo zacna, reszta troszkę wydumana
Dzięki za pierwszą i to dobre słowo ?
Zmieniłbym wersyfikację na bardziej zwięzłą.
Dzięki Konrad, skorzystałem z rady! ?
Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, reklama sugeruje konieczność nabywania nowych przedmiotów, gdyż kapitał nie znosi próżni.
To co nam potrzebne zużywa się, nowe atrakcje królują na rynku, więc chcemy pozbyć się starych, kupić nowe, itd jak w karuzeli.
Po życiu w PRL-u, gdzie nabycie każdego nowego przedmiotu stanowiło niekwestionowaną radość, teraz wybór jest o wiele większy, a nowe modele zachęcają do nowych zakupów, tylko środków brak.
Celne uwagi. Pozdrowienia!
Ale to dobre! ??
Bardzo dobry komentarz do naszej rzeczywistości.
Opisałaś wiele zagadnień, które chowają się za tym tekstem.
Dobre wyczucie czasu i otaczającej nas materialnej przestrzeni ?
Super, pozdrawiam!
Jest w tym prawda. W natłoku codzienności człowiek żyje jak na karuzeli.
Dokładnie @Nieoczywista.
Trafna obserwacja.
Byle nie dać się złapać jak ten chomik i wyskoczyć w odpowiednim czasie z kołowrotka...
Tym, którym się udało, gratuluję ?
Człowieczeństwo jest mocno powiązane z materializmem. A może nie tyle człowieczeństwo, co chęć zapełnienia pustki.
Bardzo mądre stwierdzenie!
Wartość poznajemy wtedy, kiedy już nie posiadamy blasku w spojrzeniu. Przywiązanie się do rzeczy bywa niekiedy samounicestwieniem się w zniewoleniu. Najważniejsze są te wartości, które posiadamy wewnątrz siebie.
Pozdrawiam serdecznie
Pięknie powiedziane pasja!
Świetnie przeczytałaś intencje autora ?
Fajnie kiedy wiemy czym są wartości, które nas identyfikują.
To pierwszy i często najważniejszy krok na drodze życia.
Pozdrawiam!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania