Wiersz
Życie to biała kartka
Na której my spisujemy swoje dobre i złe chwile
Życie to pełnometrażowy film
Bo trwa dłużej niż godzinę
Wiara to siła niewyjaśniona
Która często przy życiu nas trzyma
Wiara to moc nadprzyrodzona
Bo dzięki niej docieramy do celu
Miłość jest jak słowik
Kusi nas pięknymi dźwiękami
Miłość jest jak róża
Choć piękna to rani kolcami
Starość jest jak drzewo
Im starsze tym majestatyczniejsze
Starość jest jak pies
Zawsze będzie nas szukać
Śmieć jest jak sen
Który przychodzi z nienacka
Śmierć jest jak wiosna
Bo dzięki niej rodzimy się na nowo
Płacz jest jak oczyszczenie
Pomaga nam pozbyć się żalu
Płacz jest jak pokuta
Pozwala nam zrozumieć błędy
Komentarze (27)
Ja bym wywalił duże litery i interpunkcję - ładniej by wyglądało i lepiej się czytało. Wiersz biały nie potrzebuje interpunkcji...
Interpuknkcję już wywaliłam.
Życie i to co się w niego wpisuje jest nierozłączne. Pozdrawiam 5
Dzięki za wizyte. Czasami trzeba brać to co daje życie.
Życie to pełnometrażowy film
Bo trwa dłużej niż godzinę
Świetne, i z taką lekką ironią, można myśleć, ze podmiot liryczny trochę szydzi, że to życie trwa dłużej, niż tylko godzinę, w w tym szyderstwie jest jakby złość, że tak długo trwa, to życie, "do bani". Ale to byłoby w innym wierszu, te fraza:
Życie to pełnometrażowy film
Bo trwa dłużej niż godzinę
W wierszu pełnym goryczy.
Udało Ci się przemycić ciekawą metaforę, prostą, celnie i ironicznie dotykającej rzeczywistości.
Nie oceniam wierszu, tylko te dwa wersy.
Starość jest jak pies
Zawsze będzie nas szukać
kolejna trafione porównanie, przenośnia.
Śmierć jest jak wiosna
Bo dzięki niej rodzimy się na nowo
Widzisz, porównaj Tino, to porównanie z porównaniem
Starość jest jak pies
Zawsze będzie nas szukać.
Powiedz, które jest bardzie poetyckie?
Śmierć jest jak wiosna
Bo dzięki niej rodzimy się na nowo
kontra
Starość jest jak pies
Zawsze będzie nas szukać.
Neurotyk
Cieszę się, że te 4 wersy się mi udały. Kto wie może kiedyś nie będzie takich luk.
Tina12 :)
Świetny tekst :-) Moim skromnym zdaniem warto abyś obrała ten kierunek w swojej twórczości. Masz potencjał, a i ja z pewnością będę się przy Tobie uczył :-)
Nie zawsze da się napisać coś tak umiarkowaie dobrego.
Tinka to nie jest wiersz, raczej sentencje... niektóre ciekawe. Fajny pomysł.
Dzięki. Mam nadzieję że uda mi się pisać częściej takie coś
Tina12 pisz jak najwięcej, z czasem znajdziesz coś, w czym poczujesz się pewnie, jak ryba w wodzie. Pozdrawiam.
Życie to pełnometrażowy film
Bo trwa dłużej niż godzinę
-----
Starość jest jak pies
Zawsze będzie nas szukać.
Tina, jeśli chciałabyś pisać jeszcze innymi słowami, nowszymi i ciekawszymi, poznawać nowe, nieodkryte, to właśnie zrobiłaś to w tych 4 wersach. Reszta, wiesz, jak dla mnie NIE. Za dosłownie, wiesz.
A w tych 4 wersach masz prosto, ale niedosłownie - to jest poezja.
Może kiedyś wypełnisz środek miedzy tymi wersami?
zyczę Ci tego :)
Za to daję Ci PLUS :)
Ten "'Wiersz"" ma Wielki sens.
Dobrze napisane Dondi :-)
Artbook a ja dodam:
Wielki sens często jest wypaczony zbyt wielką powagą :)
Znienacka.
Ło, Tino, widze niezły progres w warsztacie literackim. Bardzo dobry wiersz. Naprawdę dużo przekazuje i podkreśliłaś w nim przemijanie, gnanie myśli, duży plus. Wszystko obmyślone, fajny układ rymów. Pozdrawiam.
Dzięki. Trzeba było 2 lat bym zrobiła taki progres :)
Tina12, małymi krokami do celu!
Ale to jest ładne, zwłaszcza zwrotka o starości. Tina, popraw w piątej zwrotce pierwszy wyraz, bo zaśmieca fajny utwór ;)
jeżeli się zgodzisz zapoznać z pomysłem, który mam we łbie - nie chodzi o konkurencję dla opowi odezwij się gadaman@wp.pl
Odezwe się jak sie z czasem wyrobie.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania