Wiersz nocką
Noc -kłosy
Kołyszy .
Też słyszy.
Odgłosy
tej nocy
I Fosy
I rosy
Ciemną nocą;
Tam Bulgoczą,
Usypiają
I pluskają ,
Kumkają,
Gruchają….
Już dzwonek ,
to dzionek!
Gdy świta
-dzień wita.
I za dnia,
Za widna
Coś nuci
szeleści.
-Jeszcze
Pierwsze
Świerszcze
..I wiersze..
Me myśli
Z zarośli
Po trosze
Jak grosze Uciekają
Bystrą rzeczką
Błyszczące
i Lśniące;
Diamenty
Tryskają,
A bunty
Znikają…
Komentarze (7)
O, litania na dobranoc... skąd Ci ten paragonowy zapis wpadł do glowy?
Klimatyczny i inspirujący jest ten wiersz, jakby napisany podczas magicznej i bajecznej nocy. 5, pozdrawiam :-)
Dokładnie tak.
Bardzo wdzięczny i zarazem dźwięczny wierszyk. 5 :)
Dziękuje. Pomagasz.Dzieki
Nie moja bajka, ale coś jest w tym wijącym się tasiemcu. :)
Dziękuję
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania