Wkrótce zima
Stoją brzozy roztargane,
Które wichrzy wiatr,
Kiedy z gwizdem i skowytem,
Gna przez pusty świat,
Już ścierniska orzą z wolna,
Znika suche rżysko,
Po kartoflach palą łęty,
Tli się gdzieś ognisko.
Smutno, szaro dookoła,
Jesień światem kroczy,
Wichrem miota puste drzewa,
Deszczem pole moczy.
Jeszcze smutno, jeszcze pusto
Wiatr złowieszczo wyje,
Ale wkrótce biały śnieżek
Wszystko to okryje.
Komentarze (3)
Bardzo przyjemne i lekkie. Fajne i dla dzieci.
Pozdrawiam
Dobre
Niezłe :) Dałam 4.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania