połamane skrzydła nie wzbiją się ku niebu - tu oczywistość, nic odkrywczego
zgarbione na brzegu wartkiej wody
przyklękną bezdomne wiatraki - te wersy świetne
tylko w ciemności nicość
będą mielić kamienne żarna - kto ''będą mielić kamienne żarna'' - nicość?
bez wody uschną
a mętne wspomnienia utoną - wiatraki czy nicość, bo trudno odpowiedzieć. Jeżeli wiatraki, to dziwne, że uschną skoro klęczą na brzegu wartkiej wody [jak wynika z wcześniejszych wersów]
z tej mąki chleba nie będzie - to wytarte do bólu
głodne dzieże zaskrzypią pod ławą
podłogi kurzem zamiecie przeciąg
zapomniany zapach zaczynu wiatr rozwieje - te wersy ładne
w wijącej rzece serca spiętrzy nadzieja- te serca, ta nadzieja, ta wieczność - banał
Francis - Gorzalka może nie niepoważny, ale bardziej poznawczy... zawsze tak robię, kiedy mam problem z wierszem. A problem tutaj jest tak, że jest poprzeplatany. Bardzo dobre wersy i powiedzmy takie se. To dziwne, bo jeżeli ktoś potrafi bardzo dobrze, to czemu jedzie bylejakością? Czemu wplata utarte slogany?
Czy ta odp wystarczy?
betti Napisany bardzo dobrze, a później litania wyświechtanych sloganów. zaczęłaś się zastanawiać, gdy napisałam, że dopiero zaczynam bawić się wierszami? Nie wiem teraz, co myśleć... Ne wiem czy wierzyć czy nie w komentarze... jest dobrze czy źle? Są obiektywne, przemyślane? A może od tak napisane teraz mam dobry humor, to wiersz dobry, a nie mam humoru, to do dupy... Zniechęciłaś mnie. Twoja odpowiedź jest wykrętna.
Francis - Gorzalka nie jest wykrętna, jest szczera, niemniej akurat to najmniej się podoba. Nie wierzę, że dopiero zaczynasz bawić się wierszem, zbyt dojrzałe te metafory jak na początki. Nie wiem kogo chcesz tutaj oszukać, z kim chcesz się bawić? Ze mną? To trafiłaś na zły moment.
betti nie bawię się, mowię jak jest. Przyjmuję, że jest do dupy wiersz, ale najpierw chwalenie, a później rozjechanie, to trochę mnie rozkojarza i podważa ufność w opinię. Najwidoczniej trafiłam z publikacją w fatalny moment jeśli chodzi o Ciebie... Następnym razem postaram się lepiej napisać i trafić :)
Może faktycznie puenta trochę naiwna, ubrana w zbyt powycierane słowa.
Ale cała reszta wiersz ratuje. Jest mocna. Uderza po piętach.
Myślę, że zasługuje na pięć :)
Witaj FG - Toż to ja nie mogę. Znowu ładny tekst. Taki ''ciepło-smutny trochę'' ''na natury łonie'' z nutką tęsknoty wspomnieniowej.
Najbardziej mnie - 2 ostatnie wersy. Tak jakoś mi pasują...Pozdrawiam→5
Komentarze (31)
Bardzo dobrze napisany wiersz, poza puentą - przeczytaj na spokojnie i popraw.
Dzięki betti , Twoje słowa, to prawdziwy komplement. Przyjrzę się tej puencie, ale wiesz ja tak od niedawna bawię się wierszem :)
Francis - Gorzalka jakoś Ci nie wierzę...
betti betti więc uwierz...
Francis - Gorzalka no to teraz na poważnie...
połamane skrzydła nie wzbiją się ku niebu - tu oczywistość, nic odkrywczego
zgarbione na brzegu wartkiej wody
przyklękną bezdomne wiatraki - te wersy świetne
tylko w ciemności nicość
będą mielić kamienne żarna - kto ''będą mielić kamienne żarna'' - nicość?
bez wody uschną
a mętne wspomnienia utoną - wiatraki czy nicość, bo trudno odpowiedzieć. Jeżeli wiatraki, to dziwne, że uschną skoro klęczą na brzegu wartkiej wody [jak wynika z wcześniejszych wersów]
z tej mąki chleba nie będzie - to wytarte do bólu
głodne dzieże zaskrzypią pod ławą
podłogi kurzem zamiecie przeciąg
zapomniany zapach zaczynu wiatr rozwieje - te wersy ładne
w wijącej rzece serca spiętrzy nadzieja- te serca, ta nadzieja, ta wieczność - banał
na wieczność
betti to wcześniejszy komentarz był niepoważny?! :(
Francis - Gorzalka może nie niepoważny, ale bardziej poznawczy... zawsze tak robię, kiedy mam problem z wierszem. A problem tutaj jest tak, że jest poprzeplatany. Bardzo dobre wersy i powiedzmy takie se. To dziwne, bo jeżeli ktoś potrafi bardzo dobrze, to czemu jedzie bylejakością? Czemu wplata utarte slogany?
Czy ta odp wystarczy?
betti Napisany bardzo dobrze, a później litania wyświechtanych sloganów. zaczęłaś się zastanawiać, gdy napisałam, że dopiero zaczynam bawić się wierszami? Nie wiem teraz, co myśleć... Ne wiem czy wierzyć czy nie w komentarze... jest dobrze czy źle? Są obiektywne, przemyślane? A może od tak napisane teraz mam dobry humor, to wiersz dobry, a nie mam humoru, to do dupy... Zniechęciłaś mnie. Twoja odpowiedź jest wykrętna.
Francis - Gorzalka nie jest wykrętna, jest szczera, niemniej akurat to najmniej się podoba. Nie wierzę, że dopiero zaczynasz bawić się wierszem, zbyt dojrzałe te metafory jak na początki. Nie wiem kogo chcesz tutaj oszukać, z kim chcesz się bawić? Ze mną? To trafiłaś na zły moment.
betti nie bawię się, mowię jak jest. Przyjmuję, że jest do dupy wiersz, ale najpierw chwalenie, a później rozjechanie, to trochę mnie rozkojarza i podważa ufność w opinię. Najwidoczniej trafiłam z publikacją w fatalny moment jeśli chodzi o Ciebie... Następnym razem postaram się lepiej napisać i trafić :)
Francis - Gorzalka ten wiersz nie jest do dupy, chwilami jest super i to mnie zastanawia. Kim jesteś?
betti a jakie to ma znaczenie? Oceniamy wiersz, a nie autora.
Francis - Gorzalka chciałabym wiedzieć, kto się tak pięknie zaczął rozwijać na opowi, to tylko ciekawość...
betti a ja chcę wiedzieć coś o tym, z czym zaczęłam się mierzyć.
Myślę, że wszystko już wiesz...
betti nikt nie wie wszystkiego, ja codziennie uczę się czegoś nowego i ciągle mam niedosyt
Francis - Gorzalka a ja mam przesyt i też uczę się z tym żyć.. Dobrej nocy.
Może faktycznie puenta trochę naiwna, ubrana w zbyt powycierane słowa.
Ale cała reszta wiersz ratuje. Jest mocna. Uderza po piętach.
Myślę, że zasługuje na pięć :)
czasem naiwność jest piękna i jedyna w swoim rodzaju, coś tam przerobiłam, ale twoje słowa radują
Wiersz przeczytałem. Ładny dobór słów. Kompozycja również dość ciekawa.
Dobranoc.
Miło, dziękuję, dobranoc.
Mnie sie bardzo podobalo.
Smutne. Dla mnie o tym, co nie ocaleje. O swiadomosci, ze nie ocaleje.
Umiejetny dobor slow, rytm plynie.
A wczesniej myslalam, ze to jakies trollkonto dla beki.
emikp szalenie miło, że zwróciłaś swe oczy na moje skromne umiejętności.
Witaj FG - Toż to ja nie mogę. Znowu ładny tekst. Taki ''ciepło-smutny trochę'' ''na natury łonie'' z nutką tęsknoty wspomnieniowej.
Najbardziej mnie - 2 ostatnie wersy. Tak jakoś mi pasują...Pozdrawiam→5
DD toż to ja nie mogę na takie komentowanie, będę rada na komplementy bom jest kobieta
Bardzo lubię takie zestawienia. Ładny obraz
kalaallisut taka ładność od ciebie to miód na serce, wszak umiesz poezjować na wyższym poziomie O!
coś ma
to już jest coś
Bardzo, bardzo spoko wiersz. Podoba mi się
dobrze, że spoko i w ogóle to podobanie jest miłe
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania