Wolność słowa

Kiedyś, gdy człowiek był szczery,

ale nie naiwny

i w miarę inteligentny -

mawiano - asertywny.

 

Lecz każda kolejna młodzież

z uczelnianym glejtem

psuła namiętnie tę cnotę,

dziś czyniąc ją hejtem.

 

Ta szczerość i wolność słowa

jadem wylewana,

urąga inteligencji,

Proszę Pani.....

Proszę Pana.....

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (19)

  • Adam T 13.06.2018

    Ode mnie pierwsze 5.

  • Adam T 13.06.2018

    Mądrze (nie mylić z "mondrze") niełatwo jest pisać.
    Pozdrawiaki ;)

  • riggs 13.06.2018

    Adam T Cieszą mnie niezmiernie takie słowa od osób, które są dla mnie autorytetem. Dziękuję.

  • betti 13.06.2018

    Riggs pomysł na wiersz fajny, gorzej z wykonaniem... mogłeś zadbać odrobinę o rym, wszak jesteś chyba inteligentny?

  • riggs 13.06.2018

    Cóż bym uczynił bez Ciebie... Chyba staję się masochistą, bo aż czekam na Twój jadzik. Dzięki.

  • betti 13.06.2018

    riggs przecież to dla mnie pisałeś, jak bym mogła nie docenić...bez przesady.

  • Violet 13.06.2018

    Dorzucam kolejną piątkę.
    Pozdrawiam.

  • riggs 13.06.2018

    Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

  • Aisak 13.06.2018

    I gdzie ta kolejna piątka?

  • Violet 13.06.2018

    Już jest :)

  • riggs 13.06.2018

    Aisak dziękuję za poczytanie

  • Dekaos Dondi 13.06.2018

    Krótko lecz treściwie. Kiedyś była taka bajka: ''Tadek nieJADek.'' A teraz nawet bajki mniej bajkowe. Pozdrawiam→5

  • riggs 13.06.2018

    Dzięki

  • Worldovsky 13.06.2018

    Trafnie ująłeś dzisiejszą, smutną tendencję.
    Ostatnia zwrotka, to bardzo dobre podsumowanie.
    Pozdrawiam.

  • riggs 13.06.2018

    Dziękuję pięknie za opinię. Pozdrawiam.

  • Pasja 13.06.2018

    Witam
    Minimalizm, a tyle w sobie mądrości mieści.
    Ukłony dla Autora

  • riggs 14.06.2018

    Dziękuję

  • Pan Buczybór 14.06.2018

    Heh, świetne użycie współczesnego słownictwa. Jad, hejt - fajnie wplątane i nadające fajny charakter wierszowi. Temat też dobry. Podoba mi się.
    Pozdro

  • riggs 14.06.2018

    Jadem na jad haha

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania