Woźna

Szła powoli, ociężale. Białe klapki stukały przy każdym spotkaniu z podłogą wyłożoną brudno białymi płytkami. Od rana nic tylko sprzątanie, zmywanie podłóg, ścieranie kurzy, odklejanie zaschniętych gum z najróżniejszych miejsc. Szur, szur po podłodze. Z chęcią rzuciłaby to wszystko. Cały dzień na nogach a nikt tego i tak nie doceni. Ręką odgarnęła słomianą grzywkę z czoła, na którym zbierały się przezroczyste krople potu. Usiadła na wytartym krześle, kiedyś musiało mieć trawiasty kolor. Spoglądała przez okno w czerwonej framudze. Nie wiedziała czemu miały służyć te wszystkie kolorowe dodatki. Kilka lat temu miało to jakiś sens, kiedy przychodziły tylko najmłodsze dzieci. One podrosły i cukierkowy świat odchodził w niepamięć. Niebieskie ściany ze słonecznymi dodatkami przestały rozświetlać pochmurne dni. Spojrzała na dłonie oparte na kolanach. Szare jak dzisiejszy świat za oknem. Szare jak całe jej życie.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (8)

 • LittleDiana 7 miesięcy temu
  Witam nową osóbkę :)
  Tekst naprawdę przejmujący i smutny.... Bardzo realistyczny :)
  Zapraszam do mnie :)
 • Monika Mara 7 miesięcy temu
  Witam, witam :)
  Dziękuję za komentarz.
 • Morus 7 miesięcy temu
  Powinna rzucić tę robotę i pójść do fabryki na taśmę.
 • Monika Mara 7 miesięcy temu
  Wtedy pewnie mniej by narzekała.
 • Hubert Marianowicz 7 miesięcy temu
  Smutne, realistyczne, ale równocześnie mądre i skłaniające do refleksji, Pozdrawiam
 • Monika Mara 7 miesięcy temu
  Dziękuję :)
 • Bajkopisarz 7 miesięcy temu
  Skoro z chęcią by robotę rzuciła, ale nie rzuca, to znaczy że nie może. Skoro w ogóle podjęła tę pracę, a nie inną, bardziej ambitną i jej odpowiadającą, to znaczy, że nie mogła. Pytanie dlaczego? Odpowiedź na nie będzie wyjaśnieniem przyczyn szarego życia. Czego i w którym momencie zabrakło - wcale niekoniecznie z winy woźnej?
 • illibro 7 miesięcy temu
  Ja już na jej miejscu zadawałbym sobie pytanie, czy da się jakoś tą szarą rzeczywistość pokolorować? A potem bym się skoerował do sklepu z farbami i wziął się za robotę. No ale różne są temperamenty.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania