O serialu niewiele wiem, choć tematyka akurat literackogenna. Sam tekst zaś jest słaby. Na początku myślałam że to będzie jakaś bajka dla dzieci (pałac cały ze złota, w tym ślicznym pałacu).
Rzuca się w oczy nienaturalne słownictwo - np. "obecnie wpatrywała się w wielki księżyc" - to obecnie kompletnie tu nie pasuje. Takich kwiatków jest bardzo bardzo dużo.
Dalej - czytelnik widzi słowa zamiast obrazów i akcji. Do tego te słowa brzmią nieporadnie. Widać, że średnio sobie radzisz z narracją trzecioosobową. Może spróbuj ten tekst napisać w pierwszej? Ogólnie niezły temat na wprawkę - bo można tu spróbować wszystkiego - i opisów i dialogów i samej akcji. Warto popracować nad tym zanim wrzucisz następne części, bo w tej odsłonie tekst jest po prostu zły.
Bliski Wschód, orient zawsze fascynował ludzi, Ciebie widzę też. I bardzo dobrze, bo to potężna i niezwykle wartościowa kultura. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobieta na Bliskim Wschodzie to kobieta, która zna swoją wartość (również finansową), to kobieta, o którą się walczy, również pracą i zarabianiem pieniędzy. To kobieta w większości domów naprawdę kochana, ale przystawianie europejskiej, a w szczególności wschodnioeuropejskiej kalki do relacji bliskowschodniej jest nieporozumieniem. To nie jest miłość zapijaczonego wszechpolskiego wulgarnego podśmierdującego potem i niemytym dupskiem buraka. Owszem, tamta jest zaborcza, ale ognista, bezwzględna i higienicznie czysta. A w większości domów (muzułmańskich) kobieta tam wewnątrz gra naprawdę pierwsze skrzypce.
Tekst nad poziomy nie wylatuje, ale mimo to niesie zapach tamtych stron, jak "Księga tysiąca i jednej nocy". Popraw proszę dywizy na półpauzy i tu Ci się zlało:
"strachugdy" powinno być: "strachu, gdy"
I tu spację trzeba usunąć przed przecinkiem:
"drzwiach ,"
Rozbawiłeś mnie Nochszonie tą pochwałą islamu, i w dodatku przeciwstawiając go naszej kulturze. Ostatnio w Maroku ścięto dwie turystki nocujące w górach Atlasu Wysokiego. W tym samym czasie ścięto Marokankę, za zbyt swobodne prowadzenie się kolejną kobietę. A to wierzchołek góry lodowej. W Rimini ci wielbiący kobiety muzułmanie wielokrotnie gwałcili w Rimini studentkę z Lublina. Pochodzili z Maroka, Nigerii i bodajże z Kongo.
Bogumił Mówisz o mordercach, a ci są w każdej kulturze. Nie chwalę islamu, nie chwalę żadnej religii, chwalę kulturę i ludzi. A religijni pojebańcy są w każdym wyznaniu.
Nachszon Mówię o kulturze. Poczytaj co oni wyprawiali wobec Greków, których okupowali przez 500 lat. Owszem, Grek Ibrahim Pasza był wezyrem bodajże, ale to jednostka, a dziesiątki tysięcy żyły w terrorze. Poczytaj co te pięknoduchy robiły z Serbami, zaszywanie psów w brzuchach matek, którym wyrwano płody itp., itd. A okrucieństwo wobec ludności na naszych Kresach. Myślałem, że pod kilkusetletnich kontaktach z islamem na południowo - wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej Polacy są już uodpornieni na chwalenie tej kultury.
Nachszon To nie wyjątki i czarne owce, tam to norma. W necie jest dostępny filimik jak gwałcą dziewczynę w autobusie w centrum bodajże Marakkerszu, czy jakiegoś innego dużego miasta. To ja już wole pijanego gbura bo jakby co, mogę mu dać w mordę i w odwecie nie zaatakuje mnie nożem.
Komentarze (13)
Czemu robisz streszczenie z jakiegoś dennego serialu? Podoba Ci się życie w haremie?
Mi się ten serial podobał:D ale życie w haremie podoba mi się średnio
Mnie się w ogóle nie podoba, być czyjąś własnością i nie mieć głosu... iść, gdzie pan każe - nie mieć żadnych praw - ubierać się w te burki - zgroza.
A co Ci w nim podoba?
Następnym razem opiszę czas honoru to lepszy serial niż wspaniałe stulecie
nel55 no, to może być lepsze, ja akurat nie oglądam tv (poza meczami) więc chętnie zerknę, tytuł dobry.
O serialu niewiele wiem, choć tematyka akurat literackogenna. Sam tekst zaś jest słaby. Na początku myślałam że to będzie jakaś bajka dla dzieci (pałac cały ze złota, w tym ślicznym pałacu).
Rzuca się w oczy nienaturalne słownictwo - np. "obecnie wpatrywała się w wielki księżyc" - to obecnie kompletnie tu nie pasuje. Takich kwiatków jest bardzo bardzo dużo.
Dalej - czytelnik widzi słowa zamiast obrazów i akcji. Do tego te słowa brzmią nieporadnie. Widać, że średnio sobie radzisz z narracją trzecioosobową. Może spróbuj ten tekst napisać w pierwszej? Ogólnie niezły temat na wprawkę - bo można tu spróbować wszystkiego - i opisów i dialogów i samej akcji. Warto popracować nad tym zanim wrzucisz następne części, bo w tej odsłonie tekst jest po prostu zły.
Bliski Wschód, orient zawsze fascynował ludzi, Ciebie widzę też. I bardzo dobrze, bo to potężna i niezwykle wartościowa kultura. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobieta na Bliskim Wschodzie to kobieta, która zna swoją wartość (również finansową), to kobieta, o którą się walczy, również pracą i zarabianiem pieniędzy. To kobieta w większości domów naprawdę kochana, ale przystawianie europejskiej, a w szczególności wschodnioeuropejskiej kalki do relacji bliskowschodniej jest nieporozumieniem. To nie jest miłość zapijaczonego wszechpolskiego wulgarnego podśmierdującego potem i niemytym dupskiem buraka. Owszem, tamta jest zaborcza, ale ognista, bezwzględna i higienicznie czysta. A w większości domów (muzułmańskich) kobieta tam wewnątrz gra naprawdę pierwsze skrzypce.
Tekst nad poziomy nie wylatuje, ale mimo to niesie zapach tamtych stron, jak "Księga tysiąca i jednej nocy". Popraw proszę dywizy na półpauzy i tu Ci się zlało:
"strachugdy" powinno być: "strachu, gdy"
I tu spację trzeba usunąć przed przecinkiem:
"drzwiach ,"
pozdrawiam
Rozbawiłeś mnie Nochszonie tą pochwałą islamu, i w dodatku przeciwstawiając go naszej kulturze. Ostatnio w Maroku ścięto dwie turystki nocujące w górach Atlasu Wysokiego. W tym samym czasie ścięto Marokankę, za zbyt swobodne prowadzenie się kolejną kobietę. A to wierzchołek góry lodowej. W Rimini ci wielbiący kobiety muzułmanie wielokrotnie gwałcili w Rimini studentkę z Lublina. Pochodzili z Maroka, Nigerii i bodajże z Kongo.
Bogumił Mówisz o mordercach, a ci są w każdej kulturze. Nie chwalę islamu, nie chwalę żadnej religii, chwalę kulturę i ludzi. A religijni pojebańcy są w każdym wyznaniu.
Nachszon Mówię o kulturze. Poczytaj co oni wyprawiali wobec Greków, których okupowali przez 500 lat. Owszem, Grek Ibrahim Pasza był wezyrem bodajże, ale to jednostka, a dziesiątki tysięcy żyły w terrorze. Poczytaj co te pięknoduchy robiły z Serbami, zaszywanie psów w brzuchach matek, którym wyrwano płody itp., itd. A okrucieństwo wobec ludności na naszych Kresach. Myślałem, że pod kilkusetletnich kontaktach z islamem na południowo - wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej Polacy są już uodpornieni na chwalenie tej kultury.
Nachszon To nie wyjątki i czarne owce, tam to norma. W necie jest dostępny filimik jak gwałcą dziewczynę w autobusie w centrum bodajże Marakkerszu, czy jakiegoś innego dużego miasta. To ja już wole pijanego gbura bo jakby co, mogę mu dać w mordę i w odwecie nie zaatakuje mnie nożem.
Ty się, Bogumił nie znasz. Nachszon, jako - święty człowiek - wie wszystko i lepiej.
Pokłony bić, a nie w opozycji. Kultura boska, wyznawcy święci. Amen.
https://www.opowi.pl/zgwalcona-europa-a35294/
Zgwałcona Europa
https://www.opowi.pl/makabryczna-zbrodnia-w-gorach-atlasu-a47871/
MAKABRYCZNA ZBRODNIA W GÓRACH ATLASU
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania