wstrząs emocjonalny
Opowiem wam pewną historię , która zaburzyła życie emocjonalne mojej najlepszej przyjaciółki .
Sylwia przeprowadziła sie do mojej wsi kilka lat temu . Ma czwórkę rodzeństwa . Mieszkali beztrosko z matką ... beztrosko tak mi sie wtedy wydawało . Jej mama była alkoholiczką i przeprowadzała w domu libacje. To co moja przeżywała było wstrząsające . Czasami chciała wejść do domu chociaż nikt jej nie otworzył drzwi . Jej matka na głowie miała kuratora sądowego choć jej nie przeszkadzał nadzór jej rodziny . Uważała , że jest bezkarna lecz do momentu . Pewnego dnia Sylwię i jej rodzeństwo przeniesiono do placówki opiekuńczo-wychowawczej . To był dla nas szok. Bardzo przywiązałam sie do niej choć wiem , że tam ma po prostu lepiej. To już dwa lata odkąd jej nie ma ale utrzymujemy kontakt cały czas . W te ferie dowiedziałam się , że Sylwia trafią do rodziny zastępczej . Nie wiadomo gdzie to jest niestety tajemnica . Nawet ona nie wie jak będzie. W koncu to nowa przeprowadzka . To oznacza rozłąkę może w ogóle się nie spotkamy już nigdy .
Komentarze (2)
Uf, przeczytałam ten króciutki tekst. To nie jest opowiadanie a streszczenie. Najlepiej pokazać tę historię poprzez jakieś sceny, w których uwiarygodnisz np. alkoholizm matki, a tym samym to co przeżywała dziewczyna. Warto poświęcić więcej czasu na napisanie dłuższej historii, a na pewno zaciekawisz czytelnika. Znaki interpunkcyjne przyklejamy do wyrazów. Kuleje interpunkcja i musisz poprawić literówki. Jeśli chcesz pisać więcej, to rozważ założenie konta na tej stronie. Zyskasz możliwość edytowania swoich opowiadań. ;)
Szkolny tekst, za który polonista nie dałby piątki. Tragicznie nie jest, więc naciągane 4.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania