wypłacz mi rzekę (yeah yeah)

falsetem, jeszcze trochę i eteryczniej. może saraswati.

może wzruszy,

 

a ja pobrodzę i zgubię w jej toni księżyce, ty

z toni jej dennej lichość wynurz

 

i muł.

dla poezji śpiewnej w nim kwarc, trochę czasu, łyszczyki i ledwości

światła.

Średnia ocena: 3.4  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (21)

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Przeszukiwanie mułu codzienności... By znaleźć coś. Kruszce? Kruszce, które można przekuć.

    Artystycznie.

    W poezję.

    I Ty to robisz. Jak wprawny złotnik.

  • Roma 2 miesiące temu

    O, jak ładnie wiersz w komentarz wplotłeś :) dziękuję bardzo Jag.

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Roma dzięki w sumie 🙂

    Ps. Wróciłem bo... "Cry me a river", tego nie wyłapałem na początku xD

  • Roma 2 miesiące temu

    JagVetInte serio? Myślałam, że to się od razu rzucI w oczy xD stąd ten falset... tak bardzo mi się kojarzy z Justinem i tą piosenką.

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Roma jezuuu to już w ogóle xD czujność straciłem xD

  • Roma 2 miesiące temu

    JagVetInte odnajdź lepiej. Na tym portalu bez tego się nie obejdzie xD

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Roma nom... Miałem przykład. Opowi, takie piękne ♥️

  • Grain 2 miesiące temu

    Samotność
    Rainer Maria Rilke

    Samotność jest jak deszcz.
    Z morza powstaje, aby spotkac zmierzch;
    z równin niezmiernie szerokich, dalekich,
    w rozległe niebo nieustannie wrasta.
    Dopiero z nieba opada na miasta.

    Mży nieuchwytnie w godzinach przedświtu,
    kiedy ulice biegną witać ranek,
    i kiedy ciała, nie znalazłszy nic,
    od siebie odsuwają się rozczarowane;
    i kiedy ludzie, co się nienawidzą,
    spać muszą razem - bardziej jeszcze sami:

    samotność płynie całymi rzekami.

    (tłum. Janina Brzostowska)

  • Roma 2 miesiące temu

    Bardzo lubię twórczość Rilkego. Dobrze, że to tutaj wystawiłeś, dzięki.

  • Grain 2 miesiące temu

    Roma , jako przeciwwagę

  • Roma 2 miesiące temu

    Grain wiem. Dlatego dziękuję, takie zabiegi mogą pomóc się rozwinąć i zobaczyć coś więcej.

  • Dusza_boli 2 miesiące temu

    Piękne jest to, że światło pojawia się tu dopiero jako domieszka mułu. Nie ma żadnej czystej iluminacji. Wytrawnie...

  • Roma 2 miesiące temu

    Nie ma, nie mogło być... Dzięki bardzo, naprawdę cieszę się, że zaglądasz.

  • Grafomanka 2 miesiące temu

    Piosenka jest o tym, że ona go zostawiła, a on rozpaczał... ona później chce wrócić, ale on nie z tych, którzy wybaczają zdradę. Była dla niego bóstwem, a skończyła na dnie... takie sztuczne światełko

    ''a ja pobrodzę i zgubię w jej toni księżyce'', to mi się bardzo podoba i ''ledwości światła''

  • Roma 2 miesiące temu

    Grafomanka ja wiem, wiem... Za gówniary byłam pochłonięta tą historią.
    Tutaj to tylko leciutkie nawiązanie do tego jak coś co niby powinno być intymne, takie "za bardzo" by móc szastać tym do innych, właśnie tym się staje - szastaniem dla tych innych, wybrzmieniem, wierszem, piosenką, mułem, dla kogoś czymś ważnym...

    I nie chcę mówić jakie to jest, oceniać. Bo może być i falsetem i po prostu potrzebą.

  • Grafomanka 2 miesiące temu

    Roma, ogólnie uważam Twój wiersz za dużo lepszy niż tekst piosenki... tu jest poezja, tam wyrzucanie nagromadzonego bólu, oczyszczenie... to jest potrzebne, by móc iść dalej i może dlatego ta intymność stała się publiczna

  • Roma 2 miesiące temu

    Grafomanka też tak myślę, dlatego nie odważyłbym się tego oceniać. Mamy swoje sposoby na to by sobie poradzić z bólem, ważne by to pomogło i pozwoliło stanąć na nogi i iść dalej.
    Dzięki bardzo.

  • Shira 2 miesiące temu

    sam tytuł na 5, całość na 6
    Żeby tak pisać, trzeba mieć takie serce, którego autorka słucha najpierw, mózg jest drugoplanowy
    i często psuje nam to, co chcemy wrazić. Tutaj wygrało serce. Tak trzymaj Roma, serdeczności.

  • Shira 2 miesiące temu

    miało być wyrazić, przepraszam

  • Shira 2 miesiące temu

    tekst oceniłam w dniu, w którym go zamieściłaś. Trudno było go nie zauważyć

  • Roma 2 miesiące temu

    Shira dzięki Shira, że zajrzalaś i, że to widzisz.
    U mnie wiersz to głównie zapis emocji, czucia, chwile.

    Miło mi Ciebie czytać, trzymaj się.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania