Z inną nie potrafię

Kocham Cię, choć nie wiem dlaczego,

A nie powinienem, bo ciężki masz charakter,

Tęskniłem zbyt mocno,

Wracałem za każdym razem.

 

Uciekałem do innych już tyle razy,

Miałem ich wiele na boku,

Z agencji, na zaproszenie, na lata całe,

I kurwa zawsze wracałem.

 

Umęczałaś, drwiłaś z mych poglądów,

Zabierałaś pieniądze,

A ja, idiota, bezwstydnie obdarty,

Zawsze wracałem na jedno Twe skinienie.

 

Twardą jesteś nauczycielką Polsko,

Bardzo się zmieniłaś, wypiękniałaś,

Już nie uciekam, nauczyłem się Ciebie,

I kocham Cię, choć nie wiem dlaczego.

Średnia ocena: 4.4  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • Szpilka 11.11.2020

    Powiadają, że kochanie za coś, to nie kochanie, coś w tym jest ?

  • drohobysz 11.11.2020

    Wielu siye tak w niej kocha. Na zabój.

  • Szpilka 11.11.2020

    drohobysz

    Ja już się nie kocham, choć sentyment pozostanie na pewno ?

  • SadButTrue 11.11.2020

    A ja po prostu lubię, ale czasami się jej i o nią boję..

  • drohobysz 11.11.2020

    Niestety ona jest z tych emo. Nieprzewidywalna...

  • Celina 11.11.2020

    Czyli Ojczyznę traktowałeś jak dziwkę, którą zdradzałeś bez zastanowienia z kimkolwiek, ale przyszedłeś po rozum do głowy, niczym sienkiewiczowski Kmicic, co się powinno chwalić. Trochę ten wiersz zbyt brutalny, jak dla mnie, ale w sumie jedyny w dzisiejszym dniu. Na bezrybiu i rak ryba.

  • drohobysz 11.11.2020

    A jak ona nas traktowała? Podniosła się z bruku i róbmy wszystko żeby tam nie wróciła.

  • Bożena Joanna 11.11.2020

    Trochę przypomina mi piosenkę Grzegorza Ciechowskiego, słowa inne, ale sens ten sam. Kocha się ojczyznę, nauczyli nas tego nasi przodkowie. Nie zadawali pytania dlaczego. Tak jest i tak powinno być.
    Pozdrowienia!

  • drohobysz 11.11.2020

    Pozdrowki

  • SadButTrue 11.11.2020

    Tak jest bo tak powinno być? Czy może tak jest bo tak jest, a powinno być inaczej...miłość powinna być odwzajemniana, ale niech chociaż cierpliwi kochają:)

  • Garść 11.11.2020

    Balansujesz między wolnym a regularnym zapisem, stąd podrażnienie ubytkami rytmu, ale treść - niezła, nieprzekombinowana, bez patosu. Gdyby ojczyzną były Węgry, USA, Meksyk formuła do wyrzucenia, ale Polska jest Kobietą, i ten chwyt dobrze wykorzystany.

  • drohobysz 12.11.2020

    Powinienem bardziej przyłożyć się do formy :)

  • Pasja 12.11.2020

    Współczesny patriotyzm wylewa się spod słów. Krwi już nie potrzeba, a kochać można bezgranicznie. Tylko za co?... trzeba pytać, szukać i co dalej? Ona jest już podzielona i zawłaszczona.
    Pozdrawiam

  • Zapraszamy do zabawy z METAMORFOZĄ i MAGIĄ; to tematy kolejnej Bitwy na Rymy.
    Piszemy do 30 listopada do pólnocy!!!
    Liczymy na Ciebie Autorko! Autorze!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania