Bogumił, na VA panuje cenzura, zauważyłeś chyba, a i ostrzegałam lojalnie :)
U nas musi być cichutko i spokojnie. Nie bierz do siebie, Bogumił. Takie mamy zasady :)
Bogumił, ano i trochu nudny - fakt. Ale banowanie tam się odbywa zacne :) Udaję, iż nie widziałam wzmianki o multikątach :)
Czy złego nic? Hm... Z tego, co widziałam, nieładnie o jedym z użytkowników się wypowiedziałeś, Bogumile. Aczkolwiek uchodzi na innych portalach, na VA nigdy :)
angelika krytykowałem tylko nierówne potraktowanie autora wątku, który wkleił link do lewackiego portalu i jednego z komentujących, którego link do jakiegoś neutralnego politycznie kabaretu został usunięty. Napisałem, że jeśli już powinny być usunięte oba, albo oba zostawione. Nie obrażałem personalnie nikogo, podkreślam nikogo. Ale widać lewacki link został, a ten drugi poleciał w kosmos. Powiedziałem po prostu prawdę i za to mnie zabanował na dwa dni. To jest dla karygodne. Dobra, ale dam jeszcze jedną szansę;) I dosyć już o tym. Co było a nie jest nie pisze się w rejestr.
Bogumił dziękuję. Naprawdę, miło jest czytać taką opinię...
Ja może z pozoru zadymiara, ale serce mam prawdziwe.
"Pomniki" mnie się podobały, ten Twój wiersz też. Serio,
Może pan wrócić na łono VA, doprawdy mnie nie przeszkadza bytność ludziów różnego pokroju tam. Zapraszam serdecznie. Łącznie z ogonkiem swym, panią serca, możesz pan śmiało gościć.
Panie Mirku, szczerość jest najważniejsza w poezji. A Bogumił w tem wierszu przemycił jej hektolitry (wiem zawczasu, z czem, panie Ci się ta miara jednostkowa skojarzy, więc nawet nie próbuj żartować głupio).
Doceń wiersz. Jest naprawdę dobry.
Panie Mirku, złota zasada: żyj i pozwól żyć innym.
Co do wstrzymania... Niezręcznie o czyichś sprawach prywatnych wypowiadać się publicznie... Proszę jednak Pana o powstrzymanie emocji. Tak prywatnie proszę.
A co Pan zrobi w związku z tem - Pana decyzja.
"w naszej piaskownicy młodsi mają mięso
skąd to maci e, skąd to macie
samo tu przypełzło
jeden z satanistów rozwalił mi łeb
zgwałcił dwie sąsiadki obrabował sklep...."
Wydaje mi się, czy w treść też ingerowałeś?
Bo w pierwszej kojarzę po "pęknie" było "pięknie". To dodawało charakteru, było fajne. Coś chyba jeszcze in minus się zmieniło, ale tu już nie pamiętam.
Bogumił - takie wstawki odpatosowują wiersz. Są indywiduwalnym sznytem. Jak dla mnie wszystkie zmiany były niekorzystne. Ale to Twój wiersz, zmieniaj jak czujesz. Mógłbyś tylko gdzieś w komencie pierwszą wersję zostawić. Żeby było wiadomo co się komentowało.
Bo jak dasz linijkę niżej, to i jest czas na oddech i z tego "pięknie" wychodzi dopowiedzenie z przymrużeniem oka.
Straciłabym rękę, bo bo postawiłabym ją, że słowo było niżej ;)
Bogumił powinieneś pisać, gra Ci pięknie w duszy. I usuń mnie z autorstwa, to przecież minimalna pomoc, kosmetyczna. Niesprawiedliwym jest więc taki układ.
Komentarze (126)
Ja Ustronianka lub ewentualnie proszę pana Celestynka. Ładnie momentami.
Ja uwielbiam Kroplę Beskidu, ale gazowaną:)
Woda tylko gazowana.
franekzawór podobno niezdrowa, ale co tam
Bardzo ładny wiersz. Niesamowity progres.
Hm, nie wiem co powiedzieć.
Bogumił, po prostu idź w tym kierunku.
O kurcze, ładnie.
Dziękuję.
Bogumił się Ci kłaniam. Czapką do ziemi. Po polsku. :)
Dziękuję pięknie mój, co prawda już były, ale zawsze drogi sercu klonie.
Ślicznie,Bogumił.
Po co Ci diament jak masz własny?
Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Może nie znam dobrze samego siebie.
Chyba nikt tak do końca nie zna siebie...
Pięć, Bogumił
Dzięki Tomku.
trudno w to uwierzyć, ale jednak coś potrafisz. No dobra, przesadzam trochę; pisać przecież umiesz, ale no... wystarczy trochę oczyścić umysł.
Panie Buczybór, mój umysł jest czysty jak poranna rosa
Progres niesłychany, można by wręcz podejrzewać, iż to jakiś duet pisał, dużo tu duetów na Opowi :P Jest nawet jedno trio.
A może cię Bogumił otworzyłem twórczo jak Tajemny jakiś Zdrój Kryniczanki? Nigdy nie wiadomo.
Franku, moja muza jest na szczytach poetyckiego Parnasu, ten wiersz, to tęsknota za jej niedościgłym poetyckim talentem.
Ba, nawet ja jestem przecież duetem, więc kto wie.
JA bym znów się dopatrywał pióra Elki, to nie styl Bogumiłowy.
Yanko, chodź na flirty :)
angelika czekała a wiersz ci się podoba;)
Bogumił tak. Wiersz mię się podoba :) Przepraszam, że nie od tego zaczęłam :)
A nawet bardzo podoba.
angelika dziękuju, a czemu pozwoliłaś żeby ten zwierz mnie zbanował na va przecież nic złego nie zrobiłem?
Bogumił, na VA panuje cenzura, zauważyłeś chyba, a i ostrzegałam lojalnie :)
U nas musi być cichutko i spokojnie. Nie bierz do siebie, Bogumił. Takie mamy zasady :)
Se tam myślę, że VA to najbardziej restrykcyjny portal. Ale spokojny bardzo :) Cuś za cuś :)
angelika a przez to nudny jak flaki z olejem. Dobrze że zawczasu założyłem tam sobie dwa inne konta.
angelika zresztą na tam nic nie zrobiłem złego.
Bogumił, ano i trochu nudny - fakt. Ale banowanie tam się odbywa zacne :) Udaję, iż nie widziałam wzmianki o multikątach :)
Czy złego nic? Hm... Z tego, co widziałam, nieładnie o jedym z użytkowników się wypowiedziałeś, Bogumile. Aczkolwiek uchodzi na innych portalach, na VA nigdy :)
angelika krytykowałem tylko nierówne potraktowanie autora wątku, który wkleił link do lewackiego portalu i jednego z komentujących, którego link do jakiegoś neutralnego politycznie kabaretu został usunięty. Napisałem, że jeśli już powinny być usunięte oba, albo oba zostawione. Nie obrażałem personalnie nikogo, podkreślam nikogo. Ale widać lewacki link został, a ten drugi poleciał w kosmos. Powiedziałem po prostu prawdę i za to mnie zabanował na dwa dni. To jest dla karygodne. Dobra, ale dam jeszcze jedną szansę;) I dosyć już o tym. Co było a nie jest nie pisze się w rejestr.
Bogumił co to VA?
Tomku to portal literacki, ale jak słyszysz, tam panuje cenzura gorsza niż w Chinach czy Korei Północnej.
https://www.via-appia.pl/forum/Thread-Pomniki-mi%C5%82o%C5%9Bci?pid=161451#pid161451
angelika czekała, No leze.
Bogumił ano, niesprawiedliwość jest na tem świecie. Aczkolwiek idea tak, coby jeden drugiemu na odciski nie nastąpywał... :))
angelika ale bardzo ładne utwory masz na va jestem pełen podziwu rzucają na kolanach
Na kolana
Bogumił dziękuję. Naprawdę, miło jest czytać taką opinię...
Ja może z pozoru zadymiara, ale serce mam prawdziwe.
"Pomniki" mnie się podobały, ten Twój wiersz też. Serio,
angelika czekała pomniki to jeden z pierwszych tekstów sprzed dziesięciu lat. Też go bardzo lubię choć naiwny.
Bogumił, No Angelika genialna i pod każdym względem, trza szanować a nie nerwy psuć zadymami.
yanko wojownik naprawdę fajne utwory i co lubię pisane z sercem
Bogumił, Ta, Angelika pięknie pisze, jak mało kto i z sercem, i pełne serduszka dobrego.
Janek, chodź. Nie czas i pora ku temu, by w realnem wirtualu udzielać się :)
angelika czekała, nie wiem gdzie jestem, ale skoro Ty tu jesteś, to dobrze:)
yanko wojownik no to chodź na privy :)
angelika czekała, no po woli - no dobrze zaraz idę, tylko ja tak wolno...
yanko wojownik :)) Chodź niecnoto :)
angelika czekała, już prawie że poszedłem, jestem w drodze:)
yanko wojownik Janek, bo Cię palnę :) Chodź szybko, ja tu stygnę w samotnościach XD
No to się autorytet w sprawie publicznych i poprawnych wypowiedzi o innych odezwał :)))
Jeśli myśli pan, że mnie wciągnie w rozmówki, to się pan myli. Aczkolwiek dziękuję za zainteresowanie :)
Nie ma sprawy hal cośtam :)))
Dziękuję panu za wyrozumiałość - i proszę mnie nie zaczepiać, bo ugryzę :)
Mirku mój wiersz jakby lepszy od Twoich?
Może pan wrócić na łono VA, doprawdy mnie nie przeszkadza bytność ludziów różnego pokroju tam. Zapraszam serdecznie. Łącznie z ogonkiem swym, panią serca, możesz pan śmiało gościć.
Powiadałam do pana Mirka, oczywiście,
Bogumile, Ty czystą kartę masz.
Bogumił Na pewno.
13mirek ale nie bój się nie będę Ci robił konkurencji;)
Panie Mirku, szczerość jest najważniejsza w poezji. A Bogumił w tem wierszu przemycił jej hektolitry (wiem zawczasu, z czem, panie Ci się ta miara jednostkowa skojarzy, więc nawet nie próbuj żartować głupio).
Doceń wiersz. Jest naprawdę dobry.
angelika czekała :))) Dbająca o etykietę.
Panie Mirku, może Pan nie zauważył. Angelika nie chce wojny i w ogóle pokojowo je nastrojona.
Proszę nie zaczepiać. Ugryzę.
Bogumił Ano nie będziesz.
angelika czekała Daj sobie na wstrzymanie, pani hal.
Panie Mirku, złota zasada: żyj i pozwól żyć innym.
Co do wstrzymania... Niezręcznie o czyichś sprawach prywatnych wypowiadać się publicznie... Proszę jednak Pana o powstrzymanie emocji. Tak prywatnie proszę.
A co Pan zrobi w związku z tem - Pana decyzja.
13mirek chociaż mógłbym, ale mi się nie chce.
Bogumił To oczywiste.
Jesteś najlepszy.
Puknij się w dekiel.hal.
Pozwoli Pan, że nie skomentuję. Po prostu proszę mnie nie zaczepiać. Może się pan bowiem z nieprzyjemnościami spotkać :) Pozdrawiam.
Zdechłem ze śmiechu :)))
Proszę się śmiać - na zdrowie :))
Danke, kreacjo etykiety:)
:)))
Bogumił, muszę Ci powiedzieć, że ten Twój wiersz działa na ludzi... i budzi emocje. Piękne to...
Dziękuję, puchacza doprowadził do odwrócenia paradygmatów
A tak poważnie, to w innych okolicznościach nigdy bym go nie napisał.
- Mamo, chwalą nas.
- Kto?
-No wy mnie, a ja was :)
Wcześniejszy tytuł był o niebo lepszy.
To już jest trzeci z kolei tytuł
Nie wiem który był, gdy komentowałam, myślę że pierwszy. I był bardzo dobry.
Zmieniłem, ale na jeszcze trochę inny?
Bogumił inny był. Chyba tej siły nie było
Tjeri było "z jakiego zdroju czerpiesz wodę".
Bogumił i ten był dla mnie naj.
Ewentualnie mogłoby być bez wody, ale niekoniecznie.
Tjeri wydawał mi się za długi, ale zmieniłem
Bogumił ten jest fajny, bo jakoś niepatetycznie natchniony. Zostawiłabym
Tjeri zresztą to chyba widać że nikt nie ingerował. Naszła mnie wena to napisałem. Zdalnie słowa podyktowała mi moja muza.
To miało być niżej.
A kto pisał, czy przerabiał?
muza
Trzeba rozgraniczyć wzajemne animozje od tekstów. A co jak co, Bogumił zawsze się przyznawał, gdy ktoś coś mu przerabiał.
Aha :)
Tylko różnicę trochę widać.
Sowy, nie ścigać Angeliki.
Janku :))
angelika :))
Ze Zdroju Muszynianka :D
"w naszej piaskownicy młodsi mają mięso
skąd to maci e, skąd to macie
samo tu przypełzło
jeden z satanistów rozwalił mi łeb
zgwałcił dwie sąsiadki obrabował sklep...."
Agelika na co czekasz?
Krótszy i przemyślany tytuł wzbogaci wiersz :-)
Wydaje mi się, czy w treść też ingerowałeś?
Bo w pierwszej kojarzę po "pęknie" było "pięknie". To dodawało charakteru, było fajne. Coś chyba jeszcze in minus się zmieniło, ale tu już nie pamiętam.
Ano próbuję coś udoskonalić. Pięknie wydało mi się zbyt banalne.
Bogumił - takie wstawki odpatosowują wiersz. Są indywiduwalnym sznytem. Jak dla mnie wszystkie zmiany były niekorzystne. Ale to Twój wiersz, zmieniaj jak czujesz. Mógłbyś tylko gdzieś w komencie pierwszą wersję zostawić. Żeby było wiadomo co się komentowało.
Tjeri Brzydko. Dobrze o tem wim - chciałbaby umrzec z miłości.
Bogumił oo, chyba zmieniasz na powrót? Fajnie.
Tylko to pięknie było na pewno niżej. Obok siebie za bardzo nachodzi.
Tjeri no właśnie tak było i dlatego mnie drażniło. Jak to czytam dwudziestu raz wtedy wychodzą niedoróbki
Bogumił byłam pewna, że niżej...
Cholerka, może to moja wyobraźnia...
Bo jak dasz linijkę niżej, to i jest czas na oddech i z tego "pięknie" wychodzi dopowiedzenie z przymrużeniem oka.
Straciłabym rękę, bo bo postawiłabym ją, że słowo było niżej ;)
bałem się go chwycić w ręce
ze strachu że pęknie
pięknie
jak kryształ na miliony drobin
Tjeri tak chyba byłopoczątkowo
Bogumił no to może jednak rękę bym ocaliła. Zawsze to jakieś pocieszenie ;)
Tjeri z ostatniej strofy wyrzuciłby jeszcze „by”
Bogumił ja bym się zastanowiła nad "z tobą"
Tjeri z tobą to jest najaważniejsza fraza tego wiersza
A może tak;
by z tobą
żyć tym żarem
wiecznie
Bogumił Jeśli "z tobą" jest najważniejsze, to w tej chwili jest dobrze zaakcentowane. Zostawiłabym jak jest.
wyrzuciłbym
Tych słów jak diament wielu brakuje 5
ze zwykłych słów
stworzyłaś oszlifowany diament
bałem się wziąć go w dłonie
ze strachu że pęknie
pięknie
jak kryształ na miliony
patrzyłem tylko
z żalem że nie dla mnie
a świat się nim zachwycał
jak koh-i-noorem ot
cała tajemnica
z jakiego zdroju czerpiesz wodę
którą rozpalisz i wzruszy
urodę serca poruszysz
też chcę spróbować
koniecznie
być żarem z tobą
wiecznie
podaruj mi taki diament
możesz
Ja bym może coś w ten deseń.
Betti, zmieniłem, z dwoma małymi poprawkami.
teraz wyszedł liryk klasy lux
Bogumił powinieneś pisać, gra Ci pięknie w duszy. I usuń mnie z autorstwa, to przecież minimalna pomoc, kosmetyczna. Niesprawiedliwym jest więc taki układ.
Jeszcze to zakończenie można lepiej, ale jak na razie pustka we mnie. Może ktoś inny dopowie...
Akwamen znowu pisze mi jakieś głupoty że jestem jakimś Toudim
Akwi pewnie się bajek naoglądał, to i pisze głupoty.
Polak zabija Żyda i przerabia go na ciało Jezusa
polaczki polaczki
leniwe robaczki
opasłe bydlaczki
żyd haruje
żyd oszczędza
modli się gorliwie
wokół zazdrość
piętnowanie
patrzy polak chciwie
polaczki polaczki
leniwe robaczki
opasłe bydlaczki
lubią pić
lubią jeść
lubią się zabawić
szablą machną
głowę ciachną
racz nas boże zbawić
racz też żyda zabić!
24.08.2019-18:...
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania