Z OPASKĄ NA OCZACH
Z OPASKĄ NA OCZACH
Mały brzdąc, ostrożnie swe oczy otworzył.
Rozejrzał się wokół i zdziwił biedaczek.
Natychmiast na głowę opaskę założył.
Chciał niżej, lecz nie mógł inaczej.
Gdy trochę podrósł i znalazł się w szkole.
Opuścił ją niżej, o niczym nie wiedząc.
Miał tylko w głowie same swawole.
Zajęty pracą nad swą niewiedzą.
Gdy w życie jego miłość wkroczyła.
I mocno targnęła osobą jego.
Opaska oczy mu przesłoniła.
Zabrała wszystko – to znaczy ego.
Teraz, gdy starość nad nim zawisła.
Rujnując życie mocno – dosadnie.
Martwi się bardzo o swoją przyszłość.
Co będzie gdy umrze, jak ona spadnie?
Marian Adonajski
Komentarze (10)
Świetny wiersz, opaska bardzo symboliczna, delikatne, nienachalne rymy, psuje wszystko do siebie, wielkie 5 :)
*pasuje
Dzięki.
Podoba mi się to, jak podkreślone zostało opadanie tej opaski w różnych etapach życia. Zostawiam 5 :)
Tobie też dziękuje.
nie bardzo rozumiem ten wiersz ,no ale brzmi nienajgorzej. Tak sobie myślę że chozi o złudzenia jakieś które przesłaniają nam, prawdziwe wartości i w symie nie jest to złe skojarzenie. w sumie bardzo prawdziwy wiersz
Bardzo ładny wiersz, podoba mi się symbolika w nim zawarta. Rytm się niestety gubił w wielu miejscach, i niektóre momenty wydały mi się nieco... wymuszone. Takie odniosłam wrażenie. Jednak utwór zasługuje, w mojej opinii, na mocne 4 :) myślę, że kiedyś chętnie przeczytam jeszcze coś od ciebie.
Witamy na opowi :) Na początek tylko taka moja mała wskazówka: "Mały brzdąc, ostrożnie swe oczy otworzył." - tutaj tylko zbędny przecinek
Wiersz jest świetny, ta końcówka jest bardzo dobrym zwieńczeniem, choć troszkę ogranicza ilość interpretacji. W każdym razie bardzo mi się podoba, zostawiam 5 :)
Świetne wejście do grona Opowijczyków. Tekst mi się bardzo spodobał, taki niby lekki, czyta się z uśmiechem, a mimo to prawdziwy. Zostawiam 5 :D
Świetna, kunsztowna robota! Witamy na Opowi i mamy nadzieję, że nie zniechęcisz się zbyt szybko :D 5
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania