Za ścianą
cóż bym miał gdyby ciebie nie było
pustą ścianę bez twojego portretu
wbity gwóźdź
wypadłby od spojrzenia
ścierającego barykadę z farby i piasku
by wydostać się w noc
czy tam po drugiej stronie
byłabyś?
28.09.2024
cóż bym miał gdyby ciebie nie było
pustą ścianę bez twojego portretu
wbity gwóźdź
wypadłby od spojrzenia
ścierającego barykadę z farby i piasku
by wydostać się w noc
czy tam po drugiej stronie
byłabyś?
28.09.2024
Komentarze (20)
Tryb przypuszczający zawsze jest kłopotliwy w tak krótkiej formie, że tak określę: przygniata emocję ewentualnego braku. Zaimki też w nadmiarze,
A może tak?
(2 i 3 wers) pustą ścianę bez twojego portretu
Mojego w 5. do usunięcia.
Może dlatego, że wykorzystujesz jedynie prawdopodobieństwo jako temat, ie ruszył mnie przekaz.
Pozdrawiam.
Masz rację. Nie dostrzegałem ani nadmiaru zaimków ani możliwości skrócenia drugiego i trzeciego wersu. Co do trybu przypuszczającego mam nieco inne zdanie. Dzięki za pochylenie się i konstruktywny komentarz.
Skorzystałem z podpowiedzi. Dzięki jeszcze raz.
przebijającego pustkę
ścierającego barykady z farby i piasku
to mi nie pasuje, przesada, źle robi na przekaz
przebijającego pustkę
piasku pokrytego farbą
by wydostać się w noc
może byś była po tamtej stronie
Podoba mi się to co napisałeś ale to nie ten wiersz. To ma być salto. Tu pustka jest pozioma, nie sięga w głąb, nie ma nic wspólnego z materialną farbą i piaskiem. Dzięki jednak za komentarz. Bardzo mi pomogłeś zrozumieć czego chcę w tym wierszu.. Popracuję jeszcze nad nim.
Skorygowałem. I tak już zostanie. :)
Uniwersalny wiersz, bo na wiele sposobów można oczytać... i to mi się bardzo podoba.
Nadzieja zmieszana z pewnością, że za tą ścianą ktoś jest i tylko niepokój czy będzie zawsze, czy nie przestraszy jej noc... Super 5
Bardzo Ci dziękuję za odczytanie i ocenę.
Kocham taki rodzaj poezji, który prostotą i swoją czułością, potrafi dotknąć gdzieś w środku. Takim jest Twój wiersz. I za podzielenie się nim, dziękuję.
Bardzo jest dla mnie ważny ten wiersz i dlatego tak bardzo jestem wdzięczny za komentarze, które pozwoliły mi go doszlifować i poczuć radość tworzenia. Twój komentarz jest dla mnie pieczęcią. Bardzo dziękuję.
Bardzo ładny!
Dziękuję. :)
Gówno
I to dopiero jest godny jego Autora komentarz. :)
Mi się podoba :)
Widzę, że masz nowych "fanów"
O tak szczęście mnie spotkało kolejne. :) Dzięki.
Błędy gramatyczne w pierwszej strofie.
Błędy gramatyczne w pierwszej strofie.
dobrze się czujesz kobieto ? O_O
Bardzo dobry!
Dzięki za odwiedziny i komentarz.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania