Za ścianą

cóż bym miał gdyby ciebie nie było

pustą ścianę bez twojego portretu

wbity gwóźdź

wypadłby od spojrzenia

ścierającego barykadę z farby i piasku

by wydostać się w noc

czy tam po drugiej stronie

byłabyś?

 

28.09.2024

Średnia ocena: 2.9  Głosów: 18

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (20)

  • Garść dwa lata temu

    Tryb przypuszczający zawsze jest kłopotliwy w tak krótkiej formie, że tak określę: przygniata emocję ewentualnego braku. Zaimki też w nadmiarze,
    A może tak?
    (2 i 3 wers) pustą ścianę bez twojego portretu
    Mojego w 5. do usunięcia.

    Może dlatego, że wykorzystujesz jedynie prawdopodobieństwo jako temat, ie ruszył mnie przekaz.
    Pozdrawiam.

  • piliery dwa lata temu

    Masz rację. Nie dostrzegałem ani nadmiaru zaimków ani możliwości skrócenia drugiego i trzeciego wersu. Co do trybu przypuszczającego mam nieco inne zdanie. Dzięki za pochylenie się i konstruktywny komentarz.

  • piliery dwa lata temu

    Skorzystałem z podpowiedzi. Dzięki jeszcze raz.

  • Grain dwa lata temu

    przebijającego pustkę
    ścierającego barykady z farby i piasku

    to mi nie pasuje, przesada, źle robi na przekaz

    przebijającego pustkę
    piasku pokrytego farbą
    by wydostać się w noc
    może byś była po tamtej stronie

  • piliery dwa lata temu

    Podoba mi się to co napisałeś ale to nie ten wiersz. To ma być salto. Tu pustka jest pozioma, nie sięga w głąb, nie ma nic wspólnego z materialną farbą i piaskiem. Dzięki jednak za komentarz. Bardzo mi pomogłeś zrozumieć czego chcę w tym wierszu.. Popracuję jeszcze nad nim.

  • piliery dwa lata temu

    Skorygowałem. I tak już zostanie. :)

  • Grafomanka dwa lata temu

    Uniwersalny wiersz, bo na wiele sposobów można oczytać... i to mi się bardzo podoba.
    Nadzieja zmieszana z pewnością, że za tą ścianą ktoś jest i tylko niepokój czy będzie zawsze, czy nie przestraszy jej noc... Super 5

  • piliery dwa lata temu

    Bardzo Ci dziękuję za odczytanie i ocenę.

  • Sufjen dwa lata temu

    Kocham taki rodzaj poezji, który prostotą i swoją czułością, potrafi dotknąć gdzieś w środku. Takim jest Twój wiersz. I za podzielenie się nim, dziękuję.

  • piliery dwa lata temu

    Bardzo jest dla mnie ważny ten wiersz i dlatego tak bardzo jestem wdzięczny za komentarze, które pozwoliły mi go doszlifować i poczuć radość tworzenia. Twój komentarz jest dla mnie pieczęcią. Bardzo dziękuję.

  • jesień2018 dwa lata temu

    Bardzo ładny!

  • piliery dwa lata temu

    Dziękuję. :)

  • Karolexification dwa lata temu

    Gówno

  • piliery dwa lata temu

    I to dopiero jest godny jego Autora komentarz. :)

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Mi się podoba :)
    Widzę, że masz nowych "fanów"

  • piliery dwa lata temu

    O tak szczęście mnie spotkało kolejne. :) Dzięki.

  • Izabela 77 dwa lata temu

    Błędy gramatyczne w pierwszej strofie.
    Błędy gramatyczne w pierwszej strofie.

  • piliery dwa lata temu

    dobrze się czujesz kobieto ? O_O

  • Jenna 10 miesięcy temu

    Bardzo dobry!

  • piliery 10 miesięcy temu

    Dzięki za odwiedziny i komentarz.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania