Zachwyty pyszałka

podziwiajcie mnie wszyscy

jaka wspaniała osoba

inni są zwykli i brzydcy

ja jestem prześlicznym sobą

 

podziwiajcie mnie wszyscy

me piękne muskularne ciało

inni tak wątli i płytcy

ja niczego nie mam za mało

 

uśmiech mi z twarzy nie znika

bielutki uśmiech mojej chwały

zdradza już sama mimika

żem człowiek wielce doskonały

 

Jest tylko jedno zmartwienie

ja w lustro patrzeć nie lubię

mam swoje wyobrażenie

i nim się chlubię

Średnia ocena: 3.8  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (20)

  • betti 07.03.2020

    Rany julek...

  • wicus 07.03.2020

    Reakcja dająca do myślenia... Dziękuję za komentarz!

  • DEMONul1234 07.03.2020

    O kurczę, z początku myślałem, że będzie to wierszyk o jakiejś narcystycznej postaci, ale koniec zwalił mnie z nóg. Cóż, jest wiele osób takich jak ta przedstawiona w wierszyczku... Wyszło dobrze, zostawiam 5 i pozdrawiam z rodzinką ^^

  • wicus 07.03.2020

    Dziękuję serdecznie! Odwzajemniam pozdrowienia!

  • Kocwiaczek 08.03.2020

    Świetne :) myślę, że dużo osób tak ma, a gdy w końcu trzeba spojrzeć w lustro szokuje ich smutna prawda o własnych niedoskonałościach. Piąteczka ode mnie :)

  • wicus 08.03.2020

    Dziękuję!

  • Puchacz 08.03.2020

    Rymowanka ze słabymi rymami i gubionym rytmem.

  • wicus 08.03.2020

    Dziękuję za przenikliwy komentarz!

  • Puchacz 08.03.2020

    wicus Wystarczy,

  • Piotrek P. 1988 08.03.2020

    Psychologiczne, artystyczne, zachęcające do zatrzymania się i pomyślenia. 5, pozdrawiam :-)

  • wicus 08.03.2020

    Dziękuję i wzajemnie!

  • indri 08.03.2020

    Nawet niezłe, mi się to podoba, szczególnie mocno przekaz tego wierszyka.

  • wicus 08.03.2020

    To miłe. Dziękuję za docenienie i komentarz do wierszyka!

  • Amica 08.03.2020

    Końcówka - po prostu WOW
    Prawdziwe i aktualne ;)

  • wicus 08.03.2020

    Dziękuję za życzliwy komentarz!

  • befana_di_campi 08.03.2020

    "Samochwała w kącie stała" napisał był Pan Brzechwa :-D

    Serdecznie :)

  • wicus 08.03.2020

    A podmiot liryczny mojego wiersza powiedziałby: "Ja jestem drugim Panem Brzechwą". :) Dziękuję... serdecznie. :)

  • Beatka 18.03.2020

    O matko, doskonałe! I to właśnie lubię - mój ulubiony temat! Świetny pomysł na dzieło, wspaniały! Jestem zachwycona!
    Uwielbiam wierszowane utwory tego typu. O takich ludziach. Typowych narcyzach. Wiem, że to pewnie nietypowe, ale to jednak bardzo interesujące. Lubię dzieła opowiadające o tzw. Francuzach, nie wiem, czy rozumiesz. Oglądałam kiedyś spektakl w teatrze, nie pamiętam już, z której książki to było... Ale tam występowała taka postać, Damazy. Czytasz to jeszcze? Ubierał się jak Francuz i Anglik, takie połączenie, jeśli dobrze pamiętam. Postać mnie zafascynowała. On też był taki - myślał, że jest wspaniały i podoba się wszystkim kobietom, taki typ. Ten motyw, takiego dla mnie typowego Francuza, jest według mnie cudownym i idealnym wprost tematem do utworów, zwłaszcza wierszowanych. Ale się rozpisałam...
    Dziękuję Ci za ten tekst, jest doskonały, doskonały : )

  • wicus 18.03.2020

    Szalenie się cieszę, że Ci się podoba. Dziękuję za komentarz.

  • Beatka 18.03.2020

    wicus Bardzo mi się podoba! To poezja, symfonia dla moich uszu! To nie przesada, ale szczera prawda : )

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania